Karadeniz Pet

Sıçırık

• Konbuyu başlatan BonezCrusher
  • Başlangıç tarihi
B

BonezCrusher

Guest
Arkadaşlar çok fena sıçırık benim kuş 5 dk da bir bombadırman gibi ishal vede kokuyor yımırta ve patates verdim ama gene kıçı tutmuyor :S

ishal ilaci ve vitamin al ishal kuşlar için ölümcüldür veterinere git istersen

ishal ilaci ve vitamin al ishal kuşlar için ölümcüldür veterinere git istersen

İshal ilacı ne alıyım nerelerde var birde nereye katacaz veterinerlerin bir halt anladığı yok hocam kuş sulu mıçıyor ve cok kokuyor birde up uzun ishal öyle böyle değil çok acayip sıçırık moturu bozmuş.

Pet shopda var. Suyuna koyuyorsun
Kanarya yemi de verebilirsin.

ishal ilacı olarak avidiare öneririm vitamin olarak ta süpervit , avivit ya da avisol öneririm bunları suyuna koyacaksınız kutusunda ne kadar koycağınız yazar ayrıca petshop dan yulaf ve aspur özellikle aspur almalısınız bunları yemine karıştıracaksınız ama şimdilik yemliğe yemi koyun üstünede yulaf ve aspurdan ekleyin yemin hepsini karıştırmayın belki yemezse yemin hepsi heba olmasınn sadece yemliğe koyduğunuz yeme karıştırın yulaf ve aspuru ayrıca patates ve yumurta haşlayıp verebilirsiniz ama sakın meyve sebze yeşillik vermeyin ishal çoğalır yoksa bunun dışında kuşunuzun kafesinin üstünü örtüyle örtün yanına da bir kavanoza sıcak su koyup kafesin yanına koy kuşunun sıcak sıcak dursun daha çabuk iyileşir ve bol bol sevgi geçmiş olsun allah şifa versin (amin)

Son düzenleme:
Ustaların söyledikleri etkili yöntemler. Fakat foto koymamışsınız. Eğer ilaç ve vitamini bugün alamayacaksanız size tavsiyem tam suluğa bir çay kaşığı elma sirkesi damlatmanız. Hatta eğer yakınınızda bir market varsa F.... ya da K.... markalarının Limon&Sirke ürünü yarım suluğa bir tatlı kaşığı koyunuz. Antibakteriyel özelliği nedeniyle birçok kuşta ishali kestiğini söyledi usta bir kuşçu. Benim kuşumda da çok işe yaradı. Ama benimkinin kaynağı başka olduğundan sirkeyi kesince ishal devam etti. Günü kurtarmanız açısından tavsiyem sirkedir. Hem ishali keserek kuşun su kaybını önler, hem bağırsak parazitlerinden kurtulmasına yardım eder, hem de iştahını açar. Benim kuşum son 1 ayını limon&sirkeye borçlu. Ama kullanacaksanız uzun süreli kullanmayın lütfen, midesine zarar verebilirsiniz. Tabii tüm bunları yakınlarda bir veteriner ya da petshop yoksa tavsiye ediyorum. Geçmiş olsun.