Karadeniz Pet

sık nefes alıyor

• Konbuyu başlatan emreytm
  • Başlangıç tarihi
E

emreytm

Guest
kuşumu alalı 1 hafta oldu bugün farkettim sık nefes alıyor ve nefes alıp verirken poposu biraz atıyor ne yapmam lazım? bu durum normal mi? normal sağlıklı bir kuş nasıl nefes alır?

Astım Dediğimiz nefes zorluğu olabilir. Aviastım kuşlanabilirsin hırıltı varsa. Levent beyin dediği gibi yeni gelmesinden ve korkudan olabilir. Yada çok tozlu bir ortamdan aldıysan solunum sorunu yaşayabilir.

Hocam kuşun ele alışık mı?
Eğer ele alışıksa korkudan yapmaz diye düşünüyorum.
Yüksek ihtimal solunum yolları ile alakalı tedavisi olmayan hastalık olabilir.
piyasada yukarıda üstadımın dediği aviastım gibi suluğa konulan ilaçlar var yalnız ne yalan söyleyeyim bu duruma yakalanmış kuşların ben hiç nefesi eski haline döndüğünü gözlemlemedim. Yani bir kere bu hastalığa yakalandıysa hep öyle devam ediyor. sanki korkmuş gibi heran bayılavcak gibi.
arada bir tıksırma, hapşurma da oluyorsa geçmiş olsun. Geç iyileşiyorlar ve eskisi gibi olmuyorlar..

4ZDG6q.jpg
[/url[/IMG]
sürekli kabarık durmuyor ama tünediği zaman kabarık ve normal şekilde ötüyor yemini yiyiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:54 -->-> Daha önceki mesaj 20:53 --

Astım Dediğimiz nefes zorluğu olabilir. Aviastım kuşlanabilirsin hırıltı varsa. Levent beyin dediği gibi yeni gelmesinden ve korkudan olabilir. Yada çok tozlu bir ortamdan aldıysan solunum sorunu yaşayabilir.

vitamin ilacı aldım o iyi gelir mi peki?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:57 -->-> Daha önceki mesaj 20:54 --

Hocam kuşun ele alışık mı?
Eğer ele alışıksa korkudan yapmaz diye düşünüyorum.
Yüksek ihtimal solunum yolları ile alakalı tedavisi olmayan hastalık olabilir.
piyasada yukarıda üstadımın dediği aviastım gibi suluğa konulan ilaçlar var yalnız ne yalan söyleyeyim bu duruma yakalanmış kuşların ben hiç nefesi eski haline döndüğünü gözlemlemedim. Yani bir kere bu hastalığa yakalandıysa hep öyle devam ediyor. sanki korkmuş gibi heran bayılavcak gibi.
arada bir tıksırma, hapşurma da oluyorsa geçmiş olsun. Geç iyileşiyorlar ve eskisi gibi olmuyorlar..

bugün kuşcuya gittigimde çoğu yavru kuşun aynı nefes aldıği gördüm ama böyle sık nefes alması beni korkuttu tedavisi olmadığı için. hapşurma veya tıksırma gibi bi durumu yok çok şükür.

Geri