Sık tüy dökümü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gizem TÜRKCAN tarafından 15 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

 1. Gizem TÜRKCAN
  Çevrimdışı

  Gizem TÜRKCAN Profesyonel

  Katılım:
  30 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  582
  Beğenileri:
  4
  Yer:
  İstanbul-Bursa
  Muhabbet kuşum 1 yaşını doldurdu. Ancak aldığımdan beri çok sık tüy döküyor. Öyle ki tüyleri dökülüyor yaklaşık 3-4 hafta sonra tekrar tüyleri dökülüyor. Vücudunda açıklık olmuyor ancak kanat ve kuyruk tüylerinde de dökülmeler olduğu için daha yavaş uçuyor. Kafesin içi küçük tüylerle doluyor. Yeni çıkan tüylerle 2 ay durduğu olmadı hiç tam rahatladı diyorum yeniden tüy dökmeye başlıyor.Hareketlerinde bir anormallik yok. Acaba herhangi bir vitamin eksikliğinden olabilir mi? Yem olarak versele Laga kullanıyorum. Yemi mi değiştirmeliyim? Salatalık, karpuz veriyorum ayriyeten.
   
 2. rock
  Çevrimdışı

  rock Profesyonel

  Katılım:
  14 Ekim 2013
  Mesajlar:
  252
  Beğenileri:
  0
  Tamamen seninle aynı durumdayım. Benimkinde kanat tüylerinin düştüğünü çok azz gördüm normal yani. Ama gerisi aynı. Yem de aynı. Kafes dibi tüy doluyor. Ne bulsa elimizde ayırt etmez onları da yer. Banyo yapar. Keyfi yerinde. Sadece o tüy dökümü arttığında biraz halsizleşiyor vs vs aynıyız yani. Yaşı da 1,5 civarı. Çözüm dersen ben de bilmiyorum.
   
 3. Yusuf Kürşat AKKUŞ
  Çevrimdışı

  Muhabbet Kuşu Üreticisi

  Katılım:
  27 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  10.219
  Beğenileri:
  555
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  İstanbul/Pendik
  Evcil Hayvanı:
  M. Kuşu, Cennet P., Diğer E. Hayvanlar
  Kuş sayısı:
  20 tane ve üzeri
  Kuşlarınız hava akımı olan yerde olabilir özellikle buna dikkat edin
   
 4. Gizem TÜRKCAN
  Çevrimdışı

  Gizem TÜRKCAN Profesyonel

  Katılım:
  30 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  582
  Beğenileri:
  4
  Yer:
  İstanbul-Bursa
  Özellikle şu sıralar evde camlar açık zaten çok sıcaklıyor ağzından nefes alıyor bazen. Ama kışın her yer kapalıyken de durum aynıydı. Üzülüyorum gerçekten hiç rahat edemiyor hayvan hep ya tüy dökülüyor ya tüy çıkıyor.
   
 5. gamze arat
  Çevrimdışı

  gamze arat Profesyonel

  Katılım:
  12 Ocak 2015
  Mesajlar:
  450
  Beğenileri:
  37
  benim kusumda da aynı sıkıntı vardi. tüyden çıkıp iki hafta sonra yeniden tüy kapsülleri çıkıyor diğer tüyler dökülüyordu. hava akımı olan yerde kalınca, ani sıcaklık değişimlerinde veya çıkan tüyler güçlü,sağlıklı değilse yeniden dökülüp cikiyomus. ilk iki seçenek kuşların bulunduğu odada pek mümkün değildi benim için. o yüzden yeni tuylerin zayıf çıktığını dusundum iyi bakmama rağmen. nekton b vit kullanmaya başladım haftada bir ya da iki defa. şimdilik durdu. yaklaşık bir aydan fazla oldu bi sıkıntı yok. nekton bio kullanın bence tüy zamani. bulamazsanız nekton b vit. bio stokta yoktu ben aldigimda. ama daha iyidir muhtemelen. ben memnun kaldım. umarım işinize yarar sizinde.
   

Sayfayı Paylaş