petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sık tüy dökümü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gizem TÜRKCAN tarafından 15 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Muhabbet kuşum 1 yaşını doldurdu. Ancak aldığımdan beri çok sık tüy döküyor. Öyle ki tüyleri dökülüyor yaklaşık 3-4 hafta sonra tekrar tüyleri dökülüyor. Vücudunda açıklık olmuyor ancak kanat ve kuyruk tüylerinde de dökülmeler olduğu için daha yavaş uçuyor. Kafesin içi küçük tüylerle doluyor. Yeni çıkan tüylerle 2 ay durduğu olmadı hiç tam rahatladı diyorum yeniden tüy dökmeye başlıyor.Hareketlerinde bir anormallik yok. Acaba herhangi bir vitamin eksikliğinden olabilir mi? Yem olarak versele Laga kullanıyorum. Yemi mi değiştirmeliyim? Salatalık, karpuz veriyorum ayriyeten.

2. rock

rock Member

Beğenileri:
    0
    Tamamen seninle aynı durumdayım. Benimkinde kanat tüylerinin düştüğünü çok azz gördüm normal yani. Ama gerisi aynı. Yem de aynı. Kafes dibi tüy doluyor. Ne bulsa elimizde ayırt etmez onları da yer. Banyo yapar. Keyfi yerinde. Sadece o tüy dökümü arttığında biraz halsizleşiyor vs vs aynıyız yani. Yaşı da 1,5 civarı. Çözüm dersen ben de bilmiyorum.

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kuşlarınız hava akımı olan yerde olabilir özellikle buna dikkat edin

4. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Özellikle şu sıralar evde camlar açık zaten çok sıcaklıyor ağzından nefes alıyor bazen. Ama kışın her yer kapalıyken de durum aynıydı. Üzülüyorum gerçekten hiç rahat edemiyor hayvan hep ya tüy dökülüyor ya tüy çıkıyor.

5. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    benim kusumda da aynı sıkıntı vardi. tüyden çıkıp iki hafta sonra yeniden tüy kapsülleri çıkıyor diğer tüyler dökülüyordu. hava akımı olan yerde kalınca, ani sıcaklık değişimlerinde veya çıkan tüyler güçlü,sağlıklı değilse yeniden dökülüp cikiyomus. ilk iki seçenek kuşların bulunduğu odada pek mümkün değildi benim için. o yüzden yeni tuylerin zayıf çıktığını dusundum iyi bakmama rağmen. nekton b vit kullanmaya başladım haftada bir ya da iki defa. şimdilik durdu. yaklaşık bir aydan fazla oldu bi sıkıntı yok. nekton bio kullanın bence tüy zamani. bulamazsanız nekton b vit. bio stokta yoktu ben aldigimda. ama daha iyidir muhtemelen. ben memnun kaldım. umarım işinize yarar sizinde.

Sayfayı Paylaş