Karadeniz Pet

-Şikayetler-

ByUgur

Meraklı Üye
Arkadaslar bu kuslar ile ilgili bazilarinin problemleri var ben bu problemleri 3 gun once cozdum sizede aciklamak istedim.Ayrica telefondan giriyorum foruma buyuzden ozur dilerim.
Genellikle yavru ve yeni alinmis kuslari goz onunde bulundurdum :)

Gelelim sikayetlere

-Kusum cok isiriyor.

-Tunekte hizlica saga sola gidiyor.

-Yemligin icine girip yemleri bosaltma.

-Cilginlarcasina haraketli ve bagiriyor.

Evet arkadaslar ben kusumu bu sikayeyler icin cok konu actim bi bu foruma deil baska yerler vede kisilere ama cevap hep farkli "disiler isirir" "Kizismistir" nedense ben yavru oldugunu anlatamadim.Ve 3 gun once (kusunu hic salmayanlar icin soluyorum yenilere)kafesin kapagini actim gectim karsisina oturdum.Bu bi sasirdi afalladi sonra kanat cirpi yeni kalkan ucak gibi havalandi 2-3 tur atti.Ve Kafama kondu bu kus ne elime ne parmagima nede elimden yem yerdi o kafama kondugundan sonra elimden inmiyor omzumda yada elimde bu konuyu yeni arkadaslar mesela (eski acemi olan ben)icin acmis bulunmaktayim yanlisim varsa ustadlar ozur dilerim yanlislarimi duzeltmenizi arz ederim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:18 -->-> Daha önceki mesaj 20:51 --

+×+×+×+×+×+×+

1) kuş ısırması eğer tüyde ise de olur benim kuşum da hiç ısırmazdı tüy zamanında baya agresifleşti
2)tünekte hızlıca sağa sola gitmesi kafesden dışarı çıkmak istediği için yapıyor (yani benim kuşum genelde ondan yapıyor)
3)yemliğe girip yemleri boşaltması ilk aldığımız da çok yapıyordu sonradan bu huyundan vazgeçti zamanla sonra akıllı yemlik aldım ama şimdi aynı şeyi akıllı yemlikde yapıyor sanırım sevdiği bir yemi ararken deşerek diğerini döküyorlar
4)onun sebebini hala çözemedim :) sanırım mutlulukdan yapıyordur:):)

Geri