Karadeniz Pet

Şimdi baktım yumurta kırılmış içinden yavru çıkmış acil yardımınıza ihtiyacım varrr

ARAZ

Yeni Üye
Abiler saat şuan tam gecenin 2 si. Bugün bi konu açmıştım 6 tane muhabbet kuşu yumurtam var diye içi dolumu boşmu bakarmısınız diye ve yaklaşık 1.5 saattir kafesten vik vik sesler geliyordu. Kümese yaklaştım benim dişi kuşumda erkek kuşumda akıllıdır kçüklkten beridir bende kümese yaklaşınca anlıyor yumurtalara bakıcağımı dişi kuş direk çıkıyor ama erkek kuş yavrusunu koruma amaçlı çıkmakta direniyor herneyse onuda çıkardım ve birde ne göriyim et parçası bi yavrum olmuşş çok mutlu olmakla beraber endişe duydum. Tırnak kadar boyu var bu çiftimden 3 yavrum daha oldu geçen şuan 1.5 aylıklar hiç boylarını bu kadar kçük görmemiştim boğulma tehlikesi varmıdır acil cevaplayın lütfen ayaklarını oynatıyor bazen hareketsiz kalıyor şimdi baktım kümesin içine yardım edin korkuyorum birşey olmasından... Yarın veya eversi gün allahın izniyle diğer yumurtada kırılır lütfen yardım edin mutlulukla korku endişe birbirine karıştı... :mad::eek::(:confused:

O daha ilk çıktığı andır maşallah Allah olmayanlara da nasip eder inşaallah

kardeş hergün sularını deştir . yemlerini kontrol et . yumurta maması yap

1 yumurtayı haşla ( cok haslanmış )yarısını rendelemen yetecektir
yarım havuc rendele
elman varsa azcık elma rendele . ırmık koy 1 yemek kasıgı kadar koya bilirsin cok lapa olmasın
cok kuruda olmsın ona göre aayarla . forumda bu mamayı daha zengın ıcerikli yapan var istersen
onlarada bak ama standart bi tarıftır bunu hergün kuşlarına vere bilirsin . 4-6 saat arasında kafeste dursun .sonra al . darısı benim başıma . :) saglıklı yavrular yetiştirmen dilegiyle :)

Abiler öncelikle saolun cevabızı için aynen ilk çıktığı andı yumurtadan diğer yavrularıda et parçası olarak gördüm ama hiç böyle değildi yani bn baktığımdan bi yarım saat önce kadar yumurta kırılmış olması lazım ki ancak o kadar küçük olsun. Ki o gün ben 6 yumurtanında resmini çekip siteye yüklemiştim bilginiz üzerine boşmu dolumu kaç güünlük vs diye dmeekki 18. güne ulaşmış ki tek tek çıkmaya başlıyorlar :) Zaten bugünde viik vik ses geldiği için kulağıma rahatladım anneyle baba çok ilgili yavrularına hiç kavga etmezler yavru seslendiğinde karnını doyururlar maşallahı var gerçekten. Tekrar Teşekkür Ettim..

kardeş hergün sularını deştir . yemlerini kontrol et . yumurta maması yap

1 yumurtayı haşla ( cok haslanmış )yarısını rendelemen yetecektir
yarım havuc rendele
elman varsa azcık elma rendele . ırmık koy 1 yemek kasıgı kadar koya bilirsin cok lapa olmasın
cok kuruda olmsın ona göre aayarla . forumda bu mamayı daha zengın ıcerikli yapan var istersen
onlarada bak ama standart bi tarıftır bunu hergün kuşlarına vere bilirsin . 4-6 saat arasında kafeste dursun .sonra al . darısı benim başıma . :) saglıklı yavrular yetiştirmen dilegiyle :)

Murat Kardeşim öncelikle cevabın için çok saol Lakin birşey sorucam. Avuç kızıştırıyor kuşları bildiğim kadarıyla ve bu yavrumun 3. kuluçkası zarar gelmesin istiyorum bu yumurtalardan sonra iki çifti ayırıp kümesi alıcam içinden avuç koyarsam çiftleşme isteği gelmezmi erkek olana?:rolleyes:

Abiler öncelikle saolun cevabızı için aynen ilk çıktığı andı yumurtadan diğer yavrularıda et parçası olarak gördüm ama hiç böyle değildi yani bn baktığımdan bi yarım saat önce kadar yumurta kırılmış olması lazım ki ancak o kadar küçük olsun. Ki o gün ben 6 yumurtanında resmini çekip siteye yüklemiştim bilginiz üzerine boşmu dolumu kaç güünlük vs diye dmeekki 18. güne ulaşmış ki tek tek çıkmaya başlıyorlar :) Zaten bugünde viik vik ses geldiği için kulağıma rahatladım anneyle baba çok ilgili yavrularına hiç kavga etmezler yavru seslendiğinde karnını doyururlar maşallahı var gerçekten. Tekrar Teşekkür Ettim..

Murat Kardeşim öncelikle cevabın için çok saol Lakin birşey sorucam. Avuç kızıştırıyor kuşları bildiğim kadarıyla ve bu yavrumun 3. kuluçkası zarar gelmesin istiyorum bu yumurtalardan sonra iki çifti ayırıp kümesi alıcam içinden avuç koyarsam çiftleşme isteği gelmezmi erkek olana?:rolleyes:

yok bi sorun olmayacaktır merak etme .

sen şuan haftada iki kere versen kafi gelecektir . tüm yavrular cıktıktan sonra hergün vermelisin . ( [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] abimizin yorumudur . )

Eyvallah kardeşim saol cevabın için buda işime yaradı hemen mama hazırlamaya başlıyım ozaman :) Kıvamını tutturamıam mecbur 1 yumurta yapsam yarısını rendelesem diğer yarısını napıcam ? Bn yiyemem oruçluyum dolabada koyamam bozulurmuş yumurta Atmakta olmaz şimdi e kuşların önüne koysam ordada bozulur zaten bitiremezler.. :/

Eyvallah kardeşim saol cevabın için buda işime yaradı hemen mama hazırlamaya başlıyım ozaman :) Kıvamını tutturamıam mecbur 1 yumurta yapsam yarısını rendelesem diğer yarısını napıcam ? Bn yiyemem oruçluyum dolabada koyamam bozulurmuş yumurta Atmakta olmaz şimdi e kuşların önüne koysam ordada bozulur zaten bitiremezler.. :/

kalan yarısına azcık tuz ekip ev ahalısınden birinin agzına atacan :)

yumurta kabugunu iyice ez toza yakın olsun . rendenın en ince yerini kullanma istersen cok sulanıyor . lapa olmasın . irmikle kıvamını ayarla .

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...-ait-videolar/ciftimin-mama-keyifi-35819.html

buda benım ciftim .

Allah bağışlasın harikalar :=) İrmik yok bizde sanırım galete unu olurmu ? Galete unu kullananda varmış sanırım

ben ona bişi diyemicem malesef. ustalar tamam derse koy . yada bi aktardan 2-3 liralık alsan kafi gecektir .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:18 -->-> Daha önceki mesaj 15:17 --

1 yemek kaşıgı koyuyorum ben irmigi

Geri