Karadeniz Pet

Şimdi bir sorum olacak bi bakın

CNK TC

Emektar Üye
Arkadaşlar bu resimdeki kuşlar benim. Dişi olan Mira Erkek ise Maviş
xY9z0Z.jpg

Ne yaptıysam henüz çiftleşmediler , cok ötüyorlar ötmesini bırakın yuvalık taktım hala çiftleşmediler sürekli öpüsüp koklasıyorlar aynı tünekte yan yana takılıyorlar.

Yuvalıgın içindeki talaşı ben bozuyorum dişi kuş düzeltiyor. Bunlara her türlü vitamini yemini felan koyuyorum. Fakat bir türlü çiftleşme yok sebep nedendir. Bir de cok ötüyorlar artık bıktım , gece yatarken üstünü örtüyorum kafesin sabahın köründe akşama kadar ötüyorlar hiç susmadan.

Bu kuşlar çiftleşmicek mi dışarı saldıgımda ise kafesin etrafında erkek kuş nere giderse dişide oraya gidiyor dişi nereye giderse erkekte oraya gidiyor .

Ne yapacagız arkadaşlar ciftleşmeleri için ben mi tutayım kuşu yatırayım erkegin altına ? artık yeter yavru almak istiyorum.

Mama takviyesi yapıyormusunuz bilmiorm ama yapmanız gerekiyor.yemlerine nijer tohumu ekleyip,kafeslerinde mürekkep balığı kemiği de bulundurmalısınız.gerisi ise beklemek ve sabretmekten ibaret :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Kuşların 2 side genç kuşlar henüz 7-8 Aylık maximum Biraz beklemek ve sabretmek hepsi bu...

Arkadaşım öncelikle yuvayı bozmayı bırak sürekli açıp bakarsan dişi kuş yumurtlamaz ikincisi kuşları çok fazla dışarı bırakma biraz kendi hallerine bırak inşallah yavru alırsın.

ikiside genc kuşlar yakında ciftleşmelei lazım ikiside kzıışmış zaten yaşadıkları ortam rahat bir yermi ? dişi kuş yuvayla ilgileniyormu ?? kur varmı birbirlerine karsı ?

benim bu kuşlar sesli ortamda birbirlerini öpüp koklasıyorlar dediginiz gibi ikiside kızışmıs daha da koyu kahverengi oldu dişi kuşun ceresi dısarı saldıgımda ise birbirlerini kafesin üstünde kur yapıyorlar erkek kus ucup öterek tekrar kur yapıyor erkek nereye giderse dişi oraya dişi nereye giderse erkek oraya yuvalıga giriyor fakat çiftleşme gibi bi olayları olmadı sürekli öpüsüyorlar hiç durmadan da diyebilirim. Sessiz ortamda cok cansız kalıyorlar ama tv yi actıgım zaman cok ötüp birbirlerine kur yapıyorlar öpüsüyorlar . Sessizlik içerisinde bıraktıgım zamanda hiç bişi yapmıyorlar tünekte ölee kabarıp duruyorlar .

Kafesin yeri yüksekte kuytu kösede . Erkegi sonradan almıstım daha 1 ay oldu ama eş tuttular büyük ihtimalle neden derseniz hiç birbirlerinden ayrılmıyorlar

2 erkek kuşta birbirinden ayrılmaz ona bakarsanız. Dişi kuşunuz daha ergenlik dönemine yeni yeni giriyor çok genç daha. Yavru istiyorsanız kuşları salmayın ve sabredin.

Dişinin adı 'Mira' olunca erkeğe 'Yaman' demezsen yadırgar tabi,kız ona aşık :)

O değilde,şimdi eş tutmaları için zamana ihtiyacımız oluyor ya hani,hah işte eş tuttuktan sonra da çiftleşmeleri için zamana ihtiyacımız olabiliyor bazen. Birbirine kur yapıyorsa çiftleşmesi de garanti ama zamanı net değil işte

Şöyle bak olaya;

Arkadaşlık<Flört<Evlilik

Hepsinin arasında zaman oluyor, alışmak oluyor,güvenmek sevmek oluyor. Aslında insanlardan çok farkları yok emin ol.
O yüzden lütfen azıcık daha sabret, yakında çiftleşir ve sana bol bol yavru verirler zaten inşallah.

Dişinin adı 'Mira' olunca erkeğe 'Yaman' demezsen yadırgar tabi,kız ona aşık :)

O değilde,şimdi eş tutmaları için zamana ihtiyacımız oluyor ya hani,hah işte eş tuttuktan sonra da çiftleşmeleri için zamana ihtiyacımız olabiliyor bazen. Birbirine kur yapıyorsa çiftleşmesi de garanti ama zamanı net değil işte

Şöyle bak olaya;

Arkadaşlık<Flört<Evlilik

Hepsinin arasında zaman oluyor, alışmak oluyor,güvenmek sevmek oluyor. Aslında insanlardan çok farkları yok emin ol.
O yüzden lütfen azıcık daha sabret, yakında çiftleşir ve sana bol bol yavru verirler zaten inşallah.

Hahah ! :) yaman koper koymak lazımdı dimi haklısınız. Ama erkek kuşu ben bir arkadaştan aldığım için bir de 1 yaşını geçik artık başka isimlere alışacağını sanmıyorum o maviş koymuş bizde maviş diye sesleniyoruz . Yavru olarak gelseydi bana isimsiz olarak koyardım yaman. Mirayı dersen ona çok yakışıyor bu isim. İsmiyle kendisiyle güzel bnm kızım :) Ehh artık sabretmekten başka çarem olmadığını düşünüyorum. Yuvanın içine koydum muhabbet yemini hem yesin hem kabuk bıraksın içinde talaş niyetine :)

Son düzenleme:
Arkadaş aynı durum bendede var . Tv açıyorum baslıyorlar opusmeye kurlasmaya yanlız kaldıklarında ise kabarıp oturuyorlar. Benimkilerde 1 senedir beraberler tık yok :) senin kuşlarda 1 yasını gecmıs ıkısınınde gözünde iris olusmus zaten. Ben benım kusların yanına bu aralar 1 cift kus daha almayı dusunuyorum istaha gelsinler diye.

Tv yi actım ve en sonunda dibimde ciftlestiler :d erkek gözleri bembeyaz oldu siyah noktaa kücüldü ve cıktı üstüne :d acaba verdimi dozu bilmiorum artık halloldu ölsemde gam yemem Dişi şuan yuvanın içinde yuva ile oyalanmakta :D KAC GÜNE GELİR SİZCE YUMURTALAR ?

arkadaşlar bi sorum olcaktı benim kuşlarımın 3 yumurtası olmuştu 1 tanesi doğdu diğer 2 tanesi boş çıktı yediler şuanda o 2 yumurta umrumda deil ama doğan 3 haftalık omuştu ve bütün heryerinde tüyler bya uzamıştı dün öğln izliodum annesi ağzıyla onu besliodu sabah bi uyandım ölmüştü :( :( sizce neden ölmüş olabilir ve o andan beri yumurtalığa bidaha girmediler , onların sularına çifteşmeleri için ilaç koydum faydası olmuştu şimdi bidaha koysam zararı olurmu

Bende 2 yasında erkek var yanina dışı aldım 4 aydır çok iyi anlaşıyorlar ama bir türlü ciftlesmiyor daha önce başka dişilerde almıştım hep kavga etti ve erkeği dövdüler acaba erkek dişiye karşı ondanmi çekiniyordu anlayamadım.ama çok iyi anlaşıyorlar birbirine yem veriyorlar tüylerini duzeltiyolar birbirlerini kasiyolar fakat eşleşme yok :s

Arkadaş aynı durum bendede var . Tv açıyorum baslıyorlar opusmeye kurlasmaya yanlız kaldıklarında ise kabarıp oturuyorlar. Benimkilerde 1 senedir beraberler tık yok :) senin kuşlarda 1 yasını gecmıs ıkısınınde gözünde iris olusmus zaten. Ben benım kusların yanına bu aralar 1 cift kus daha almayı dusunuyorum istaha gelsinler diye.

Eski bir konu da seni gördüm nerden nereye maşaallah :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:06 -->-> Daha önceki mesaj 00:05 --

Salto 90 sorularını konu açarak sorabilirsin bence kuşlar bayağıdır beraberlermiş ir de ayırma taktiğini dene bakalım

Eski bir konu da seni gördüm nerden nereye maşaallah :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:06 -->-> Daha önceki mesaj 00:05 --

Salto 90 sorularını konu açarak sorabilirsin bence kuşlar bayağıdır beraberlermiş ir de ayırma taktiğini dene bakalım

Ozamanlar evde izin yoktu baska bir cifte mazlum ciftimde yavru yapmayi bile bilmiodu :)

Geri