Karadeniz Pet

Şimdide Dişi Erkeği Kovalıyor

Volkan VAROL

Yeni Üye
Arkadaşlar dişiyi yeni aldığım zamanlar erkek dişinin peşindeydi ama dişi doğal olarak hemen pas vermedi.Ama daha sonra kaşıma yem kusma feaan iyi anlaştılar.

Bir ay oldu olmadı şimdi ise; Dişi hala baskın taraf, ama bu seferde dişi erkeğe yanaşmak istiyor kaşıma ve yem kusma hareketleri yapıyor, erkek ise eskisi kadar ona karşı aktif hevesli değil ama yine var kaşıma falan arada.Bu arada dişi sürekli erkeğin ayağını ısırmaya çalışıyor, erkek ise ondan biraz tırstığı için yem yerken onun kuyruğunu ısırıyor.
Kaçan kovalanır politikası kuşlarda da var sanırım :) Birde dişi kuşum çok mu minik yoksa klasik yerli mi acaba ve üretimde sorun olur mu?

Yeni foto

15 gün öncesi

Maşallah güzel kuşlarınız var onlara zaman ayırın

Yuvalık deliği kapalı şu an. Açsam sorun olur mu acaba? Beslenme olarak haftada 3 gün özel yapım mama(1 adet bıldırcın yumurtası-mısır unu-keçi boynuzu tozu-galeta-ruşeym-badem-ceviz-çörekotu-zencefil-dağ kekiği-limon ve portakal kabuğu-önceden fırınlanmış yumurta kabuğu-kabak çekirdeği ve nemlendirmek için havuç) ve 3 günde karışık sebze salatası(genelde enginar-kırmızı lahana-radika-roka ve semizotu) veriyorum. İkisinende bayılıyorlar :) Günlük su değişimi ve haftada bir limonlu veya sirkeli su veriyorum.Ayrıca haftada iki kere Hobi S katıyorum sularına çok az.Yine haftada bir kere bira mayası ve probiyotik tuzlama şeklinde çok az.Sizce beslenme şekilleri nasıl?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Beslenme şekilleri aşırı yoğun bir yükleme var dediğim gibi daha küçük kuşlar zamanları var yuvayı da şimdiden açmayın

Haftada bir yeterlidir

Erkek kuş henüz yavruluktan çıkmamış gibi sanki. Sebep bu olabilir mi?

Geri