Karadeniz Pet

Şimdiden yanına eş alayım mı?

Turkuazz

Yeni Üye
Merhaba, henüz minnoşumun dişi mi erkek mi anlayamadık ama yavru en fazla 2 aylık olduğunu öğrendik. Zamnla netleşir inşallah.Şimdi öğrendiğim bilgilere göre kuşumuza ilerde doğası gereği eş şart olacak. Benim sorum şu illerde illa eş lazm olacaksa eşini de şimdiden sahipleneyim mi? Hem daha iyi olmaz mı? Hem bana alışırlar, hem de inşallah sağlıkla büyütebilirsem huylarını öğrenmiş olmaz mıyım?

Küçükken beraber olan kuşlar ergenlikte eş olup çiftleşmeleri daha kolay oluyor.

Teşekkürler. Tamam öyle yaparım. Bu durumda kesin bi şekilde cinsiyetini öğrenmem lazım. Nasıl kesin öğrenirim?

Cere kenarları beyaz gibi (eğer ışık yanıltmıyorsa) bu da dişi olduğunu gösterir ama daha küçük olduğundan biraz daha bekleyip ona göre karar verilebilir.

Ben yerinizde olsam ilk önce kendime alıştırıp sonrasında eş alırım ondan ufak,ben öyle yapıyorum 2 kafes oluyor ayrı odadada yeni aldıgım kusu alıstırıyorum, elımden yem yemeye parmağıma sonrasında ıkısıde alısıyor.

Ben yerinizde olsam ilk önce kendime alıştırıp sonrasında eş alırım ondan ufak,ben öyle yapıyorum 2 kafes oluyor ayrı odadada yeni aldıgım kusu alıstırıyorum, elımden yem yemeye parmağıma sonrasında ıkısıde alısıyor.

tek kuş aldığımı gören herkes yazık hayvana eziyet edersin diyor. O yüzden almak istiyorum bitane daha. Ama benden de soğumasınlar istiyorum. Dediğiniz gibi yapmak mantıklı geldi şimdi

Geri