petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Şimdiden yanına eş alayım mı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Turkuazz tarafından 10 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Turkuazz

Turkuazz Member

Beğenileri:
    3
    Merhaba, henüz minnoşumun dişi mi erkek mi anlayamadık ama yavru en fazla 2 aylık olduğunu öğrendik. Zamnla netleşir inşallah.Şimdi öğrendiğim bilgilere göre kuşumuza ilerde doğası gereği eş şart olacak. Benim sorum şu illerde illa eş lazm olacaksa eşini de şimdiden sahipleneyim mi? Hem daha iyi olmaz mı? Hem bana alışırlar, hem de inşallah sağlıkla büyütebilirsem huylarını öğrenmiş olmaz mıyım?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Küçükken beraber olan kuşlar ergenlikte eş olup çiftleşmeleri daha kolay oluyor.

3. Turkuazz

Turkuazz Member

Beğenileri:
    3
    Teşekkürler. Tamam öyle yaparım. Bu durumda kesin bi şekilde cinsiyetini öğrenmem lazım. Nasıl kesin öğrenirim?

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Cere kenarları beyaz gibi (eğer ışık yanıltmıyorsa) bu da dişi olduğunu gösterir ama daha küçük olduğundan biraz daha bekleyip ona göre karar verilebilir.

5. Erdal Arıcan

Erdal Arıcan Active Member

Beğenileri:
    48
    Ben yerinizde olsam ilk önce kendime alıştırıp sonrasında eş alırım ondan ufak,ben öyle yapıyorum 2 kafes oluyor ayrı odadada yeni aldıgım kusu alıstırıyorum, elımden yem yemeye parmağıma sonrasında ıkısıde alısıyor.

6. Turkuazz

Turkuazz Member

Beğenileri:
    3
    tek kuş aldığımı gören herkes yazık hayvana eziyet edersin diyor. O yüzden almak istiyorum bitane daha. Ama benden de soğumasınlar istiyorum. Dediğiniz gibi yapmak mantıklı geldi şimdi

Sayfayı Paylaş