Karadeniz Pet

Sindirim İçin Sade Soda !!!

Kahraman KÖROĞLU

İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
Kuşlarınıza 10 Günde 1 Kere suluklarına 10 Damla Gazı Kaçmış Sade Soda koymanız sindirim sisteminin düzenli çalışmasına ve mineralleri almasına yardımcı olacaktır…

gazı kaçmış olması için 4 5 saat bekletmemiz mi gerek?

geçmiş olsun. Çocuk vitaminleri kuşlara ağır gelebiliyor o yüzden mecbur kalmadımız sürece kullanmanızı tavsiye etmem kesinlikle yoksa ilerde başka rahatsızlara sebep olabiliyor. Kendi kullandığım ürün multi vitamin olarak "Quiko Vitacombex". Haftada 1 sefer yeterli geliyor dengeli beslenme olduğu sürece extradan fazla vitamin e gerek olmaz.

çok teşşekürler bak çocuk vitamini alıyordum bende onu kullanıyordum veteriner vermişti hemen dediğiniz markaya geçiyorum

çok teşşekürler bak çocuk vitamini alıyordum bende onu kullanıyordum veteriner vermişti hemen dediğiniz markaya geçiyorum

bu arada o vitamin 500 ml satılıyor kucuklerde yok siz 500 ml mi kullandınız?

Kuşlarınıza 10 Günde 1 Kere suluklarına 10 Damla Gazı Kaçmış Sade Soda koymanız sindirim sisteminin düzenli çalışmasına ve mineralleri almasına yardımcı olacaktır…

+1
Ben de kesinlikle tavsiye ediyorum. Ancak Önerdiğiniz Dozun az olduğunu düşünüyorum. Haftada bir iki defa Suluğa 1/3 oranında katılabilir. Maden suyu dediğimiz mineralli sudur. Kuyu suyu gibi de düşünebilirsiniz. Eğer Sodyum içermiyor olsaydı sade şekilde de verilebilirdi. Sodyum içerdiğinden haftada bir 1/3 oranda suyuna katılabilir Elektrolit ( Mineral ) eksikliği yaşayan kuşta 3 gün üst üste yarı oranında kullanmışlığım var.
Ama çalkalayarak asidi kesinlikle alınmalı. Banyo sularına da yarı oranda katılabilir.

bende 1 litreye bi şise olarak uyguluyorum

Evet Kahraman abi yine nokta atışı bir konu ile karşımızdasın. Sade soda akvaryum balıkları için de gerçekten çok etkili. Minaraller ile balıklara direnç veriyor. Sadece balık değil bitkili akvaryum sahibi olanların bitkiler için de yaklaşık 2 haftada bir şişe gazı kaçmış sade soda dökmeleri yararına olacaktır.
200 litre akvaryuma 1 şişe uyguluyordum ben.

Maden suyu ve soda, ikisi de mideyi rahatlatma özelliğine sahiptir ancak sodanın başka hiçbir işlevi yoktur fakat maden suyu doğal bir mineral deposudur. Maden suyu içinde; bikarbonat, sülfat, klorür, kalsiyum, magnezyum, florür, iyodür, demir,potasyum ve sodyum bulundurur.

Maden suyu kullanmak mı gerekiyor yani :)

Maden suyu ve soda, ikisi de mideyi rahatlatma özelliğine sahiptir ancak sodanın başka hiçbir işlevi yoktur fakat maden suyu doğal bir mineral deposudur. Maden suyu içinde; bikarbonat, sülfat, klorür, kalsiyum, magnezyum, florür, iyodür, demir,potasyum ve sodyum bulundurur.

Maden suyu kullanmak mı gerekiyor yani :)
Aynen soda diye konuşulan maden suyu oluyor gazlı maden suyu :)

Geri