Karadeniz Pet

Sinir bi kuş

• Konbuyu başlatan Hanc1
  • Başlangıç tarihi
H

Hanc1

Guest
herkeze selam 1 adet muhabbet kusum var erkek yaklaşık 1,5 aydır benimle ve kendini hiç sevdirmiyor elimi kafese soktuğum gibi sağ sola kaçıyor salak bıktım valla satıyımmı yoksa alışması için bekliyimmi daha zor tuttum kendimi:(:(:(:(:(:(:mad:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ilk once hayvana karsı saygılı ol ve ona kızma o yavrum o daha kucuk nasıl anlasın o yuzden hayvana kufur etmene gerek yok

2. hayvanın gövdesinden dogru elıne almaya calıs

3.muhabbet kusları avuclanmayı sevmezler .

Arkadaşım bu forumda böyle yazılara izin verilmez lütfen düzgün bi şekilde sorununuzu dile getirin çocuklaşmaya gerek yok

Isırsın korkma acıtmaz ya nolcak ondan parmagına cıkınca daha ısırmaz zaten :)

avuç içine almayın zaten parmagınızı uzatın kafesin içine parmagınızı onun gövdesinin altına koyun elbet konacaktır bi süre böyle devam edin sonra parmagınıza alışmaya başlayacaktır kesinlikle avuc icine almayın bi daha gelmez size.

Kardeşim benim kuşumda 1.5 aylık.emin ol çok inatçı bir kuş.ama sabretmekle oluyor bu işler.hemen olacak diye bir şey yok.

O halde son bir sorum var alıştırmak için ne yapabilirim ?

ben de profesyonel sayılmam bu konuda ama 1-2 gün sadece konuş.kafese elini sokma.ondan sonra yavaşça sok elini.ama direk kuşa dokunma.biraz tüneğine dokun suluğuna falan.sonra kuşun gagasının altını yavaşça okşa.sana doğru bakmazsa şaşırma benim kuş hiç bakmıyor :D neyse alışana kadar bu şekilde devam et.yani elinden korkmayana kadar.sonra zaten her türlü gelir.

yanlışsam düzeltin :)

Eğitim zorlu ve sabır isteyen bir süreç. Kuşunuzun güvenini kazanırsanız devamı gelir zaten.

lan git hayvana salak diyor bide yardım bekliyorsun biraz saygılı ol !!

Bu işin anahtarı sevgi ve ondan daha da önemlisi sabır... Eğer kuşa da ilk mesajınızdaki gibi agresif davranıyorsanız alışmaması gayet normal. Muhabbet kuşları sizin aynanızdır. Nasıl davranırsanız aynen öyle karşılık görürsünüz.

benim kuşumda aynen böyle kafese elimi sokunca inanılmaz korkuyor ordan oraya uçuyor bana avucuna al sev böyle böyle alışır dendi ama kafesin içine elimi sokmayınca iyi anlaşıyoruz konuşucaz yakında sizce doğrumu bu yaptığım ?

arkadaşım bende aldım 2-3 aylıktı iyiydi odamda tutuyodum annemle babam avuçlaya avuçlaya hayvanı ürküttüler sonra bida ne ele geliyor ne kola :)

-------------

Moderatör tarafında düzenlendi:
lütfen terbiyeli olalım çiftleştiricem diyebilirsin kardeşim, kardeşim diyorum çünkü böyle konuştuğuna göre yaşın küçük olmalı yada herneyse

Geri