petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sinir bi kuş

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hanc1 tarafından 12 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Hanc1
    Gizli

Hanc1 Guest

herkeze selam 1 adet muhabbet kusum var erkek yaklaşık 1,5 aydır benimle ve kendini hiç sevdirmiyor elimi kafese soktuğum gibi sağ sola kaçıyor salak bıktım valla satıyımmı yoksa alışması için bekliyimmi daha zor tuttum kendimi:(:(:(:(:(:(:mad:

#1 Hanc1, 12 Temmuz 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Temmuz 2013
  2. Emine MUTLU
    Gizli

kaç aylık kuşunuz

3. Buğlem DEMIRKIR
    Gizli

Ilk once hayvana karsı saygılı ol ve ona kızma o yavrum o daha kucuk nasıl anlasın o yuzden hayvana kufur etmene gerek yok

2. hayvanın gövdesinden dogru elıne almaya calıs

3.muhabbet kusları avuclanmayı sevmezler .

4. mert ulu
    Gizli

mert ulu Guest

Arkadaşım bu forumda böyle yazılara izin verilmez lütfen düzgün bi şekilde sorununuzu dile getirin çocuklaşmaya gerek yok

5. Hanc1
    Gizli

Hanc1 Guest

elime alınca ısırıyor ne yapabilirim başka?

6. Buğlem DEMIRKIR
    Gizli

Isırsın korkma acıtmaz ya nolcak ondan parmagına cıkınca daha ısırmaz zaten :)

7. mert ulu
    Gizli

mert ulu Guest

avuç içine almayın zaten parmagınızı uzatın kafesin içine parmagınızı onun gövdesinin altına koyun elbet konacaktır bi süre böyle devam edin sonra parmagınıza alışmaya başlayacaktır kesinlikle avuc icine almayın bi daha gelmez size.

8. Volkan ÇAVUŞOĞLU

Beğenileri:
    0
    Kardeşim benim kuşumda 1.5 aylık.emin ol çok inatçı bir kuş.ama sabretmekle oluyor bu işler.hemen olacak diye bir şey yok.

9. Buğlem DEMIRKIR
    Gizli

Volkana katılıyorum .

10. Hanc1
    Gizli

Hanc1 Guest

O halde son bir sorum var alıştırmak için ne yapabilirim ?

11. Volkan ÇAVUŞOĞLU

Beğenileri:
    0
    ben de profesyonel sayılmam bu konuda ama 1-2 gün sadece konuş.kafese elini sokma.ondan sonra yavaşça sok elini.ama direk kuşa dokunma.biraz tüneğine dokun suluğuna falan.sonra kuşun gagasının altını yavaşça okşa.sana doğru bakmazsa şaşırma benim kuş hiç bakmıyor :D neyse alışana kadar bu şekilde devam et.yani elinden korkmayana kadar.sonra zaten her türlü gelir.

yanlışsam düzeltin :)

12. halil01500
    Gizli

elinde yem yedir alışır

13. ArTemiS
    Gizli

ArTemiS Guest

Eğitim zorlu ve sabır isteyen bir süreç. Kuşunuzun güvenini kazanırsanız devamı gelir zaten.

14. Buğlem DEMIRKIR
    Gizli

Bırde govdesıne parmagını uzat

15. Hakan GÖLGE
    Gizli

lan git hayvana salak diyor bide yardım bekliyorsun biraz saygılı ol !!

16. Oğuz Emre

Oğuz Emre New Member

Beğenileri:
    0
    Bu işin anahtarı sevgi ve ondan daha da önemlisi sabır... Eğer kuşa da ilk mesajınızdaki gibi agresif davranıyorsanız alışmaması gayet normal. Muhabbet kuşları sizin aynanızdır. Nasıl davranırsanız aynen öyle karşılık görürsünüz.

17. Furkan AYDOĞDU

Furkan AYDOĞDU New Member

Beğenileri:
    0
    benim kuşumda aynen böyle kafese elimi sokunca inanılmaz korkuyor ordan oraya uçuyor bana avucuna al sev böyle böyle alışır dendi ama kafesin içine elimi sokmayınca iyi anlaşıyoruz konuşucaz yakında sizce doğrumu bu yaptığım ?

18. YASİN AY
    Gizli

YASİN AY Guest

arkadaşım bende aldım 2-3 aylıktı iyiydi odamda tutuyodum annemle babam avuçlaya avuçlaya hayvanı ürküttüler sonra bida ne ele geliyor ne kola :)

19. Hanc1
    Gizli

Hanc1 Guest

-------------

#19 Hanc1, 13 Temmuz 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Temmuz 2013
  20. Emine MUTLU
    Gizli

lütfen terbiyeli olalım çiftleştiricem diyebilirsin kardeşim, kardeşim diyorum çünkü böyle konuştuğuna göre yaşın küçük olmalı yada herneyse

Sayfayı Paylaş