Karadeniz Pet

Sinirden ağlama noktasına geldim bi yardım ya

• Konbuyu başlatan Onur ATAR
  • Başlangıç tarihi
O

Onur ATAR

Guest
Arkadaşlar biliyorum üst üste konu açıyorum iki gündür ama bugün muhabbet kuşum bana geleli tam 1 ay oldu kendisi 3 aylık ve halâ istediğim seviyeye gelmedi. Kafesin içine elimi koyar koymaz elime atlıyor, çıkarıyorum sürekli bi yere uçsam da konsam gibi bakışlarla etrafı süzüyor, omzuma koyuyorum 5-6 dk sonra uçuyor avizeye, öpüyorum o sırada duruyor sonra yine 5-6 dk sonra avizeye ya da yüksek yerlere. Şimdi bu kuş benden korksa elime omzuma neden gelsin neden öptürsün ? Kuş benden korkmuyor anlaşılan ama neden uçarken bana konmuyor, neden daha çok benle ilgilenmiyor, günde 3-4 saatimi ona harcıyorum ama bugün resmen ağlama noktasına kadar geldim bu kuş neden bana alışamıyor ne yapmalıyım bana klasik cevaplar vermeyin internette ele alıştırma mevut vs diye. Ben hatamı bilmek istiyorum ve kesin düzeltmek için ne yapılmalı onu merak ediyorum teşekkürler

kardeş benimkide 1 aylıkken senin yaptklarını bile yapmıyordu.herşey zamanlaaaaaaaa

Ben ona o kadar emek veriyorum internette ne deniliyorsa yapmaya çalışıyorum ama karşılığını alamıyorum

Her muhabbet kuşunun farklı karakteristik özellikleri olur. Sizin üzerinize konmuyorsa mutlaka onu korkutan ya da çekingen davranmasına yol açacak bir durum vardır. Ama size genel olarak uygulanan bir şey önerebilirim. Biraz acımasızca olabilir ama 2-3 saat yem vermeyin, sonra kuşunuzu salın ve atıyorum bir elma alın ve yemeye başlayın. Kuşunuzun "SİZE KONDUĞUNU" göreceksiniz. Bunu bir kaç kere tekrarladıktan sonra sizden ayrılmayacaktır.

Her muhabbet kuşunun farklı karakteristik özellikleri olur. Sizin üzerinize konmuyorsa mutlaka onu korkutan ya da çekingen davranmasına yol açacak bir durum vardır. Ama size genel olarak uygulanan bir şey önerebilirim. Biraz acımasızca olabilir ama 2-3 saat yem vermeyin, sonra kuşunuzu salın ve atıyorum bir elma alın ve yemeye başlayın. Kuşunuzun "SİZE KONDUĞUNU" göreceksiniz. Bunu bir kaç kere tekrarladıktan sonra sizden ayrılmayacaktır.

Öncelikle yorum için teşekkür ederim. Ancak benim kuş elmadan salatalıktan maruldan korkan bir kuş. Elmaya geleceğini hiç sanmıyorum. Onun yerine elime yem alsam? avucuma yani. O zaman gelir mi ?

arkadaslar konuyu nasıl açabilirim nolur yardım yeniyimde

Öncelikle yorum için teşekkür ederim. Ancak benim kuş elmadan salatalıktan maruldan korkan bir kuş. Elmaya geleceğini hiç sanmıyorum. Onun yerine elime yem alsam? avucuma yani. O zaman gelir mi ?

O da olabilir. Azıcık aç kalmasının ziyanı olmaz. Fazla abartmamak kaydıyla tabi ki. Aç olacağından, gözü, elma, armut, marul..vs. görmeyecektir. Elma, muhabbet kuşları için iştah kabartıcı bir besin olduğu için elma dedim. Fark etmez tabi, siz bilirsiniz.

Alışması için yeni yuvadan atlamış olsa daha iyi. Elden yem yedirin. Ağzınızla ekmek yedirin.

kuşumun bana konması için ney yapmam lazım

kuşuma elimi uzattımmı geliyor ama bana konmuyor bana konması için ney yapmam lazım acaba ??

Aynı durum benim kuşu ilk aldığım zamanki ile bire bir aynı şuan 5. Yılım kuşum ile balkona omuzumda çıkıyor kaçmıyor o derece nasıl oldu derseniz sadece zaman ve size güven ile ilişkili siz doğru şekilde devam ediyorsunuz emin olun daha fazla alışacak size

ben bir süre kafesine bi oyuncak takmıştım. daha sonra o oyuncağı kafesten cıkarıp kafesin dısında göreceği yerde braktım. mesela kafesin üstünde. sonra kuşu saldığımda başka biyere konduğunda ona oyuncağı gösteip parmağımı şıklattığımda oyuncağa geliyodu ve elimde bi süre oyuncakla oynamasına izin veriyodum. bunu tekrarlaya tekrarlaya daha sonra oyuncak olmadan elimi şıklattığımda hemen elime gelmeye başladı. koşullama yani pavlov köpeği misali :)

dostum 1 ay oldu diyorsun daha yolun başindasin. sürekli ilgilenmen lazim. senden kormadıgına emın olmasi gerekir. eline konması içinde avunun içine yem dok biraz. eline gelecegını göreceksin dişardayken de masana konmasını istiyorsan sal kuşu o yokmuş gibi davran bir meyve tabagı hazilla o yok muş gibi yavas yavaş yemeye başla ve o merak tan senın yanına gelekcektir. hemen eline almaya çalişma meyveden yemeye çalirsa dokunma çalisin. veya bilgisayarda oyun oyna onu sal merak tan ekrana konar ben leptapdan oynarken leptanın üstüne konuyor ve bazende omzuma konup yaptiğim şeyleri iziliyor...

benimkide sewdirip öptürtmüyor karaktergstik tamamen 2. ayına gricek cicikuş demeye çalisıyor tamamen zaman we guwene baglı omzuma yem koyarak alıstırdım ben we ewde omuzdan we kafesinın ustunden baska yere konmuyor kafamada konuyor tabi odada kafesin ustunden salona geliyor çagrınca tamamen guwen zaman

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, bunların hepsini tek tek deneyeceğim ve işin sonunda zamana bırakacağım, umarım üstüne koyarak ilerler

Geri