petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sıradışı Hayvan Besleyenler

Konusu 'Doğada Yaşayan Diğer Hayvanlar' forumundadır ve Duranettin ERAYDIN tarafından 1 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Duranettin ERAYDIN

Onsuz Kahvaltı Yapamıyorlar
    Anderson-Dixon ailesinin yedikleri içtikleri develerinden ayrı gitmiyor. İngiltere, Staffordshire'da bir çiftlikte yaşayan aile günün en önemli öğünü olarak gösterilen kahvaltıyı da Joe isimli develeriyle birlikte yapıyor. Aile fertleri cam kenarındaki kahvaltı masasına otururken deve de bahçeden onlara eşlik ediyor. Nathan, karısı Charlotte, 3 ve 2 yaşlarındaki oğulları Reuben ve Beau'dan oluşan ailenin başka 3 develeri daha var ama sofralarına aldıkları tek deve Joe.

Ürperten Dostluk!
    Üç yaşındaki Malan ve kız kardeşi Kayla'nın, dünyanın en hızlı kara hayvanı çitayla korkutan bir dostluğu var. Malan ve Kayla kardeşler Güney Afrika'daki evlerinde oyuncaklarını, yemeklerini ve tüm vakitlerini, Wakku ve Skyla adındaki iki çitayla paylaşıyor.

Hayvanat Bahçesi Gibi Ev!
    İngiltere'de yaşayan Alan ve Heather Hewitt çiftinin hayvanlara duyduğu büyük sevgi, evlerinin bir hayvanat bahçesine dönüşmesine neden olmuş. Evde, 20 yılan, 15 sürüngen, 25 memeli hayvan bulunuyor. Hayvansever çift, 10-17 yaşları arasındaki üç çocukları ile yaşadıkları Leeds şehri yakınlarındaki müstakil evlerinde tam 80 vahşi hayvan besliyor. Bu hayvanlar arasında en çok dikkat çekenler ise boğa ve piton yılanları, rakunlar, tarantulalar, ve bir adet kokarca oluyor.

Farklı arayışlar içine giren insanlar artık alışılagelmişin dışındaki hayvanları da evcilleştirmeye çalışarak, evlerinde besliyorlar. İşte görenleri şaşırtan ev hayvanları..

2. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
  3. Akif GÜZEN

Hepsine eyvallah ama şu yılan ve kertenkele türevleri benden uzak olsunlar. Özellikle çitaya hasta oldum :)

4. ErenHtp

ErenHtp Guest

Dusunsene aslan besliyosun gunluk 10 kilo net et alman lazim Turkiye de etin kilosu malum :p

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    arkadaş ya ben insan değilim ya bunlar

6. Mehmet ERDEM

Beğenileri:
    0
    yok arkadaş bunlar bana göre değil :) kuş iyidir iyi one ya yılanlı aslanlı gece uyurken adamı yer lan bunlar :)

7. Mert AKSOY

Millet sasirmis yav. Kedi kopek kus neyse hadi hamsterda olsun ama dahasi cok abi, ne o ole kertenkeleler yilanlar lamalar, yahu bunlar ne yer ne icer afedersiniz nereye kakasini yapar tobe tobe

8. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    ya yılan kertenkele kertilmişkele normalde o amcanın elindeki öküz ne alaka arkadaş

9. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Süper paylaşım valla keyifle inceledim resimleri ama insanın inanası gelmiyor..

Emeğinize sağlık..

10. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Bence bu resimler ki çoğu zamanında haberlere bile çıkmıştı gerçek.. Vahşi diye anılan hayvanların sevgi ile biz insanlardan daha insancıl olduklarının bir göstergesi..

11. Serdar KARAKUŞ

Beğenileri:
    1
    şaka gibi ya.. hele aslan çita olayı.. insanın çiftliği olması lazım :)

12. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Evcil 1-2 yaşındaki arslan'ın kazara sevgiden sarıldığını düşünsene kaç kilo basacağını :D

13. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    :D öldürülmeden önce bir kangalımız vardı ve beni gördüğünde sevincinden üstüme atlayıp gögüs vurmasıyla beni yere sermişti :):) ki bunu aslan yapsa ne olur düşünemiyorum :D

14. Tolga ÖZMERAL

Hepimiz hayvanlara değer veriyoruz ve elimizden geldiğince kolluyoruz tabii.

Akıl sağlığı yerinde yetişkin bir bireyin, diğer insanlara karşı doğabilecek olası tehditlere karşı önlem aldığı sürece arzu ettiği türü (Uygun sağlık koşullarında) beslemesine bir diyeceğim yok.

Ancak henüz kendini savunmaktan aciz küçücük çocukların, doğası gereği özünde yırtıcı olan bu türler ile bu kadar yakın temasta olması bana pek akıl karı gelmiyor.

Hayvanı anlık paniğe sürükleyebilecek olası dış etkenler sonucunda doğabilecek olumsuz durumların önüne geçilebileceğinin garantisini kimsenin verebileceğini sanmıyorum.

15. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    bunlar hayvan sevgisi olayını aşmış.psikopatlık seviyesine varmışlar

16. Duranettin ERAYDIN

Hayvan insanı besliyor gibi burada akıl kalmamış adamlarda :)

17. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    yok artık neler neler....ama içlerinden birini besle deseler tercihim eşek olurdu...

18. Selahattin GÖKTAŞ

gazete okuyan eşek favorim :D

19. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Ay ben almıyayım ne o timsah yılan falan hiç tarzım değil ben mubişlerimle mutluyum :):):)

20. Duranettin ERAYDIN

Kuşu keltenkele yer keltenkeleyi yılan yer yılanı firavun faresi yer onuda adamıda kaplan kapar olur biter

Sayfayı Paylaş