petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Şırınga ile besleme / nefes-kursak ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Abdullah AKDAL tarafından 12 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Abdullah AKDAL

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    İyi forumlar herkese iyi akşamlar, elimde yavru bir kuş var ve oldukça zayıf, ishali için tedaviye devam ediyorum fakat yem yemesi çok az. yiyebiliyor fakat az yiyor rahatsızlığından dolayı. şırınga ile besleme yapacagım. sorum şu;
    bir çok video izledim şırınga ile beslemeyle ilgili. fakat sağ ve sol da kesin bir bilgiye ulaşamadım. bize göre sağdan sola mı iteceğiz hortumu yoksa soldan sağa mı. veyahut kuşa göre neresinde kursak. nefes borusuna basmak istemiyorum mamayı. acil bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kusun sagi kursak solu nefes borusudur. Agizdan verin kursaga kadar sokmaniza gerek yok.

#2 KORDON, 13 Eylül 2014
    Son düzenleme: 13 Eylül 2014
  3. Özgür+

Özgür+ Guest

Levent bey başka konudan alıntı yaptım siz biliyorsunuzdur nasıl olmalı ? kuşu eline alıp sırtı yere bakıcak şekildeyken hortumu sağdan sola mı soldan sağa mı iticez ?

kuşu ters çevirdiğimizde bu hale geliyor bu resim doğru mu ? bilgili arkadaşlar yardım etsin lütfen yarın yapmam gerek bunu veterinerin verdiği ilacı basıcam kuşa tamamen sıvı halde

#3 Özgür+, 13 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Eylül 2014
  4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuşu sol elinde, şırınga sağ elinde. kuşun solundan hortumu çapraz göndereceksin. Kursak kuşun sağında olduğu için yerine ulaşacak. 1-2cm. girse yeter.
    [MENTION=5300]Bilal KURDDAN[/MENTION] kardeşim çok güzel anlatmış bak ==> http://www.muhabbetkusu.com.tr/bakim-besleme-uretim-ve-yetistirilmesi/elle-besleme-video-25917.html

5. Özgür+

Özgür+ Guest

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuşu ters çevirdiği için öyle görünüyor.
    Videodaki gibi yaparsan yanılmazsın.

7. Özgür+

Özgür+ Guest

peki o zaman teşekürler

8. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    bence bu kursağa mama basma işini tecrübesi olmayan arkadaşlar yani benim gibi olan kişiler hiç denemesin yanlış bişi yapıldığı takdirde kuş ölür gider bence bi kuşçuya yada üretici bir arkadaşa bu işlemi yaptırmak yani o yaparken görmek ondan sonra kendiniz yapmanız daha iyi olur

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu şırınga ile besleme