Karadeniz Pet

Şırınga ile besleme / nefes-kursak ?

Aaaaa

Paylaşımcı Üye
İyi forumlar herkese iyi akşamlar, elimde yavru bir kuş var ve oldukça zayıf, ishali için tedaviye devam ediyorum fakat yem yemesi çok az. yiyebiliyor fakat az yiyor rahatsızlığından dolayı. şırınga ile besleme yapacagım. sorum şu;
bir çok video izledim şırınga ile beslemeyle ilgili. fakat sağ ve sol da kesin bir bilgiye ulaşamadım. bize göre sağdan sola mı iteceğiz hortumu yoksa soldan sağa mı. veyahut kuşa göre neresinde kursak. nefes borusuna basmak istemiyorum mamayı. acil bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

Kusun sagi kursak solu nefes borusudur. Agizdan verin kursaga kadar sokmaniza gerek yok.

Son düzenleme:
Kusun sagi kursak solu nefes borusudur. Agizdan verin kursaga kadar sokmaniza gerek yok.

Serum hortumundan 5-10cm. kesip ucuna ekleyebilirsin.

Çok pardon yemek borusu olacak o.Bir kaç işi birden yapınca yanlışlık yapmışım.

j10j5.jpg

Levent bey başka konudan alıntı yaptım siz biliyorsunuzdur nasıl olmalı ? kuşu eline alıp sırtı yere bakıcak şekildeyken hortumu sağdan sola mı soldan sağa mı iticez ?

kuşu ters çevirdiğimizde bu hale geliyor bu resim doğru mu ? bilgili arkadaşlar yardım etsin lütfen yarın yapmam gerek bunu veterinerin verdiği ilacı basıcam kuşa tamamen sıvı halde

Moderatör tarafında düzenlendi:
j10j5.jpg

Levent bey başka konudan alıntı yaptım siz biliyorsunuzdur nasıl olmalı ? kuşu eline alıp sırtı yere bakıcak şekildeyken hortumu sağdan sola mı soldan sağa mı iticez ?

kuşu ters çevirdiğimizde bu hale geliyor bu resim doğru mu ? bilgili arkadaşlar yardım etsin lütfen yarın yapmam gerek bunu

Kuşu sol elinde, şırınga sağ elinde. kuşun solundan hortumu çapraz göndereceksin. Kursak kuşun sağında olduğu için yerine ulaşacak. 1-2cm. girse yeter.
[MENTION=5300]Bilal KURDDAN[/MENTION] kardeşim çok güzel anlatmış bak ==> http://www.muhabbetkusu.com.tr/bakim-besleme-uretim-ve-yetistirilmesi/elle-besleme-video-25917.html

bence bu kursağa mama basma işini tecrübesi olmayan arkadaşlar yani benim gibi olan kişiler hiç denemesin yanlış bişi yapıldığı takdirde kuş ölür gider bence bi kuşçuya yada üretici bir arkadaşa bu işlemi yaptırmak yani o yaparken görmek ondan sonra kendiniz yapmanız daha iyi olur

Geri