Karadeniz Pet

Şırınga Maması

Melih Yavas

Meraklı Üye
Komşumuza kuş vermiştik.Bugün aradı durumu kötü olmuş.Kuş ishal olmuş ve ayakta duramıyor.Gözleri kapanıyor.Ben yinede elimden geleni yapmak istiyorum.Şırınga ile nasıl bir besin verebilirim?

Hero baby alın 1.15 Tl ufak kavanozda onu direk verin yada içine 1-2 tane bebe bisküvisi ufalayıpta verin. Geçmiş olsun.
Not: Sıvı mamalar ishali tetikler bence şırınga işine bulaşmayın.

Son düzenleme:
Eğer hastalık ilerlemediyse patates haşlaması yedirin , suyuna limon , bebek asprini atarak katkı sağlayabilirsiniz geçmiş olsun.

Son düzenleme:
kursaktan besleyeceksiniz, bu aşamadan sonra kendisi yiyemez, kabuksuz yem varsa havanda ezin, elek veya süzgeçten geçirin, içine yine ezilmiş ve süzgeçten geçirilmiş bebebisküvisi ekleyin, biraz da pirinç unu ekleyin, ılık su ile ıslayın ama kıvamı şırıngadan geçecek şekilde olmalı, isterseniz bu karışımın içine avidare gibi bir isal ilacı da ekleyebilirsiniz...

Komşumuza kuş vermiştik.Bugün aradı durumu kötü olmuş.Kuş ishal olmuş ve ayakta duramıyor.Gözleri kapanıyor.Ben yinede elimden geleni yapmak istiyorum.Şırınga ile nasıl bir besin verebilirim?

Kuş ishal ise herşeyden önce şırınga ile limonlu su takviye ediniz kuşa .

Hastalık ilerlemişti ne yazıkki vefat etti elimizde biraz önce.Çok üzgünüm

Hastalık ilerlemişti ne yazıkki vefat etti elimizde biraz önce.Çok üzgünüm

Geç kalınmış demek ki ilerlemiş . Bir daha başka kuş aynı şekilde ishal olduğunu görürsen erken müdahalede hayatını kurtarabilirsin . Suyuna limon bebek asprini , patates haşla ver .

Komşu kuşu bize vereli 1.5 2 saat oldu.Durum çok ilerlemişti.Elimden geleni yapmaya çalıştım ama ne yazıkki olmadı.Bu kuşu bir hafta önce pet shoptan ücretsiz aldık.Ayağına ip dolanmış ayağını kesmiş kanatmıştı.2 parmağı kopuktu.Her gün krem sürdük.Ayağı yine idare eder durumdaydı.Komşu iki gün önce almak istedi ve verdik.Bugün bize bu halde geri verdi.

Geri