Karadeniz Pet

site kurmak????????

Murat KARAYILAN

Onursal Üye
arkadaşlar kaç gündür araştırma yapıyorum kafamdaki soruma çözüm bulamadım.misal muhabbet kuşu forumu kurmak istiyorum diyelim maliyeti ne kadar olur ve aylık getirisi ne kadardır benim 27 yaşındaki arkadaşım ve ben böyle bir site kurmak istiyoruz..

sitenin getirisi sadece yapılan reklamlardan gelir tabiki reklam veren olursa 1-2 yıl cepden yersiniz ondan sonra site tutarsa reklamlardan para gelir fazla bişey beklemeyin

Domain: 17 lira (yabancı firmalardan alırsan 5 liraya kadar düşer)
Hosting: 10-20 lira (günlük ziyaretçin artarsa maliyetinde fazlaşır)
Forum: Vbulletin ücretli bir sistem. Mybb, Phpbb ya da smf forumlarından birini kurarsan ücretsiz. Senelik 50 lirayı bulmaz yani :)

Edit. Sitelerimden biri: http://www.mavigol.info/

başlangıç olarak vbulletin yazılım yerine mybb kullanırsınız maliyeti minimuma düşürmek için. forum sitesi için çok çalışmanız gerekir. emek isteyen bir iştir. bende zamanında yaptım bu işleri reklam için zamana ihtiyacınız var. hemen para kazanılmaz.

Eğer googledan reklam alabilirsen (Adsense) çok iyi para getiriyo :) kendimden biliyorum

Vbulletin veri tabanına sahip com uzantılı forumların aylık kirası yüksek oluyor..

arkadaşlar ben öncelikle size fikrimi söyleyeyim bu forudan güvenilir 2-3 arkadaşlar ortak site yağni site kursak sultan ya muhabbet kuşu üzerine ..... fikirlerinizi almak istiyorum bu konuda bana destek çıkacak olan birisi :)

Son düzenleme:
muhabbet kuşu adına zaten böyle bir site var o da burası ikilik çıkarmaya gerek yok farklı bir site deneyebilirsiniz..

muhabbet kuşu adına zaten böyle bir site var o da burası ikilik çıkarmaya gerek yok farklı bir site deneyebilirsiniz..

evet doğru söylüyorsunuz benimki sadece fikirdi.Daha çok sultan papağanı sitesi olabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:39 -->-> Daha önceki mesaj 23:38 --

şşş sessiz konuşun :)muhammet abi duymasın :D

Yok duyabilir zaten onun kazancını etkileyecek bir şey yapmıyoruz :)

Destek olma isterdim lakin öğrenci olmam ve paramın sınırlı olması nedeniyle çok sıkıntılar çekiyorum. An itibariyle ayın 15ine kadar 3 lira param kaldı :D
ama kodlarda falan yardımcı olabilirim

yanılmyorsam papağan içınde war forum . bırde okuyorsunuz galba ayırıcak wakit vs. warmı

Destek olma isterdim lakin öğrenci olmam ve paramın sınırlı olması nedeniyle çok sıkıntılar çekiyorum. An itibariyle ayın 15ine kadar 3 lira param kaldı :D
ama kodlarda falan yardımcı olabilirim

bizde öğrenciyizde onun için bir şeyler yapmaya çalışıyorum.:D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 23:40 --

yanılmyorsam papağan içınde war forum . bırde okuyorsunuz galba ayırıcak wakit vs. warmı

evet okuyorum vakit ayırıırm yeterki site kurulsun:)

:) bu site işleri kısa dönemde getiri sağlamaz daha çok cepten yersin anca uzun dönemde getiri sağlar fakat kâr marjı pek yüksek olmaz.Dediğim gibi forum açacak olursanız tutara göre ortak olabilirim. zaten Ankarada oturuyoruz bizde fakat ben okul için denizlideyim :) en kötü kodlamalarda yardım ederim

bence öyle düşünme eğer üniverste hayalin warsa bırde meslek lisesi ögrencisisn galba dahada waktin kalmcak benden soylemesı ;)

:) bu site işleri kısa dönemde getiri sağlamaz daha çok cepten yersin anca uzun dönemde getiri sağlar fakat kâr marjı pek yüksek olmaz.Dediğim gibi forum açacak olursanız tutara göre ortak olabilirim. zaten Ankarada oturuyoruz bizde fakat ben okul için denizlideyim :) en kötü kodlamalarda yardım ederim

kısaca site kurmaya kalksak ilk başta neler yapmamız gerekmekde ve cepten çıkacak para önemli gerisi ben reklam ayarlamaya çalışırım .

Geri