Karadeniz Pet

Sitem

Ercan Uçar

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Herkese selamın aleyküm abiler kardeşler arkdaşlar ..

Şimdi herkesin müzdarip olduğu bi konuyu dile getirmek istiyorum bu hobiyi yaklaşık 12 yıldır yapıyorum profosyonel anlamda kaç yıl derseniz 2 yılı geçmez...

Çoçukluğumdan beri birçok kanatlı hayvan besledim güvercin hint horozu muhabbet kuşu gibi .. Ve bir canlıyı beslerken o canlıya en iyi şekilde bakmaya gayret ve özen gösterdim . Bazı şeyler maddi değerle ölçülemez verilen emek çaba sabır bakım vs çok önemli bir etken şimdi ilanlara bakıyorum birçok üretici hobici bu işe gönül vermiş herkes aldığı yavruları damızlıkları vs satıyor daha doğrusu satmaya çalışıyor ve altlarına yapılan yorumlar inanın zoruma gidiyor ..

Adam çek yavrusu satıyor 25 tl yazmış alttaki yorumlar ya çok para şurda 20 liraya satılıyor ya arkadaş bu adam bu kuşlara belki hergün 1 -2 saatini ayırıyor yem vitamin mama vs uğraşıyor ve sen bu adama saygısızlık ediyosun küfür etsen belki daha iyi ..

Bir çok hobici elinde fazla olduğunu düşündüğü damızlık takımını çok komik paralara ilana koyuyor kuş aylarca haftalarca ilanda duruyor kimse ilanın yüzüne bakmıyor yahu gidip petshopdan neyüdüğü belirsiz bakımsız kuşu almakdansa al kardeşim hazır güzel temiz kuşu besle niye amerikayı tekrardan keşfediyorsun ...

Sonra foruma bir giriyorum kuşum ihsal acil yardım kuşum bilmem neresinden soluyor acil yardım .. EEEEE gidip petshopdan kuş alıp burdaki hobici kardeşimin hakkını yersen sonuç bu olucaktır ..

Şu son 4 aydır show kuşlarına merak saldım ve nasipse evde kendi çapımda birşeyler yapmaya çalışıyorum ..

KUŞLAR GELDİĞİNDEN BERİ 4 AY OLMUŞ VE 4 AYDIR 3 TAKIM KUŞA HARCADIĞIM MAMA YEM VE VİTAMİN PARASI NERDEYSE BİNLİRA OLMUŞ BU SADECE 1 SİTEDEN YAPTIĞIM ALIŞVERİŞ DİĞERLERİNİ SÖYLEMİYORUM BİLE BUDA İSPATIDIR.

Şimdi nasip olurda bu kuşlardan ben yavru alırsam ve 2 gün sonra ilana koyduğumda 2 -3 yavruyu 200 e sattığımda karmı etmiş olucam ???? Verdiğim para daha vericeğim para şimdiden belliyken herşeyi bir kenera bırakın verdiğim emeğe değicekmi yada şöyle sorim ben şimdi para kazanmışmı oluyorum ????

ALLAH AŞKINA İLANLARA YORUM YAPARKEN FİYATTA İNDİRİM İSTERKEN ÖLÜCÜLÜK YAPMAYIN GİDİP PETSHOPDAN KUŞ ALMAK YERİNE GİDİN HOBİCİDEN TERTEMİZ KUŞ ALIN ...

Herkese hayırlı haftasonları ..

Saygılar ;

Ağzına sağlık kardeşim çok güzel konu acmissin ve sonuna kadar haklısın

Ağzına sağlık her üretici bu sekilde insanları anlamak çok zor

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Helal sana cok guzel yazmissin.millet ucuz olsunda ne olursa olsun kus sonucta diyip aliyor.ben 15 tlye buldum almadim.bu siteddn bi arkadastan aldim 35 tl verdim 5 tl yol parasi verdim.ama problem deil.allaha sukur hicbir hastaligi yok ve cok sewiyorum aldigim kusu.sitede cok yararli.ama sunu da soyliyim sitede cok az sayida kus satan ark cok az sayida.mesela ele aliskin bir kus varsa alicam ama yok bulamadim.adam kusa bakim yapmamis ilgilenmemis petshopcu 25 tlye verio bakiorum 200 tane kusu bir araya koymus bitmi var piremi var isalmi yaralimi ne oldugu belli deil.emege saygi gosterelim

Benim gibi düşünene arkdaşların olması sevindirici acıkcası .

Kardeşim hislere tercüman olayı bu olsa gerek. Ben biliyorum senin ne paralar harcadığını. Keza bende öyle ama görüyorsun ki neler, ne fiyatlar dönüyor maalesef.

Valla Gökhan abi bugün 256 liralık toplasan 4 parça vitamin aldım ne için daha iyileri daha sağlıklarını yetişrimek için 2 gün sonra ilana 200 liradan show yavrusu koysak kimileri kim bilir neler diyecek ... 1 Lira kar etmedim buguüne kadar hep benden çıktı halada devam ediyor nereye kadar böyle sürer bilmem :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:50 -->-> Daha önceki mesaj 14:49 --

ağzına yüreğine sağlık abim.

Eyvallah kardeşim ....

Yazı baştan son noktasına kadar haklı.Bende yavruları 25 liraya satıyorum,yavrunun durumu ortada,Anası belli,Babası belli verdiğim emek ortada çok zor satılıyor.Bende mecburen gidip petshopa veriyorum.Ya biz satılacak o sihirli cümleyi bulamıyoruz yada illa tabelan olacak.

Hayirlisi olsun herkes mutlu olur inşaallah

Arkadaşım birçok insanın sesi olmuşsun TEŞEKKÜR EDERİM. Gerçekten bir sürü yem, mam, vitamin, vs masraf yapıyoruz, günlük harcadığımız emek ve ayırdığımız zaman cabası. Ancak satış yaparken petshop da 20tl - 30tl sende pahalı diyorlar. Petshop da 30 tane kuş bir kafesde pis, bakımsız, en ucuz yemle beslenmiş oluyor ve onlarda amaç sadece para kazanmak. Ayrıca dediğiniz gibi ev üretimi kaliteli kuşlar çok uygun fiyatlarda satılıyor dönüp yüzüne bakmıyorlar, dükkan da satılınca sanki daha iyiymiş gibi.

ben üretici ve satıcı değilim ama kesinlikli size hak veriyorum... verilen emeklere biraz saygı

Arkadaşım birçok insanın sesi olmuşsun TEŞEKKÜR EDERİM. Gerçekten bir sürü yem, mam, vitamin, vs masraf yapıyoruz, günlük harcadığımız emek ve ayırdığımız zaman cabası. Ancak satış yaparken petshop da 20tl - 30tl sende pahalı diyorlar. Petshop da 30 tane kuş bir kafesde pis, bakımsız, en ucuz yemle beslenmiş oluyor ve onlarda amaç sadece para kazanmak. Ayrıca dediğiniz gibi ev üretimi kaliteli kuşlar çok uygun fiyatlarda satılıyor dönüp yüzüne bakmıyorlar, dükkan da satılınca sanki daha iyiymiş gibi.

ondan sonra konuları görüyoruz zaten kuşum kırmamı ? kuşum ihsal mi ? kuşum sürekli ağzını açıyo astımmı ? kuşumun poposu şişti nedendir ?

bunları daha çok görücez gibi .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:40 -->-> Daha önceki mesaj 16:39 --

ben üretici ve satıcı değilim ama kesinlikli size hak veriyorum... verilen emeklere biraz saygı

eyvalah hocam .. Benim hesabım bu 4 ayda 902 lira para + emek + harcadığım uğraş vs bunları ben tek yavruya 300 desemde karşılamaz 400 desemde ama gel gelelim bu durum böyle.

ondan sonra konuları görüyoruz zaten kuşum kırmamı ? kuşum ihsal mi ? kuşum sürekli ağzını açıyo astımmı ? kuşumun poposu şişti nedendir ?

bunları daha çok görücez gibi .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:40 -->-> Daha önceki mesaj 16:39 --

eyvalah hocam .. Benim hesabım bu 4 ayda 902 lira para + emek + harcadığım uğraş vs bunları ben tek yavruya 300 desemde karşılamaz 400 desemde ama gel gelelim bu durum böyle.
bizim insanımız ucuzcu maalesef .. üretimde çok büyük karların oynadığıını düşünmüyorum. İnşallah hakkınızı kazanırsınız.

bizim insanımız ucuzcu maalesef .. üretimde çok büyük karların oynadığıını düşünmüyorum. İnşallah hakkınızı kazanırsınız.

eğer amaç para kazanmak olsa zaten sade darıyı koyarım önlerine 20 kg si 60 lira falan bide su oh mis :D

Şimdi ben şöyle düşünüyorum ;

Biz insanların ağzı var dili var derdimizi anlatabiliyoruz yaratan bu kuşu bize muhaç etmiş o kuş biz yem vermesek bana yem ver diye bağırıcakmı yok bana şunu ver bunu ver diyecekmi yok eeee bizde ne yapıcaz elimizden gelenin en iyisini en kaliteli mamayı en kaliteli yemi vitamini önüne sunucaz sunucazki bizimde vicdanımız rahat etsin ... para öbür tarafta lazım değil bize boş ver :)

Ama bu bakıma aldığın 2 -3 yavruyada satışa koyduğum zaman bana petshop fiyatıyla gelirse karşımdaki kişi ozaman işler karışır işte :)

işte o yüzdendir ki uzun süredir kuşları ilana bırakıp bırakmama da kararsızım...
:(

işte o yüzdendir ki uzun süredir kuşları ilana bırakıp bırakmama da kararsızım...
:(

harbiden insan çekiniyor ... istediğin değeri bulmayınca delide oluyorsun o da insanın hevesini kaçırıyor.

Bi ara unutmam ücretsiz kuş ilanı verdim foruma kimse bişey yazmamıştı ne günlerdi ya :D

Konuyu kaçırmışım fakat kendinize göre haklısınız , fiyatlarda ben de ölücü olanlara sonuna kadar karşıyım , siteye şöyle bir sınıflandırma getirilmeli bence , her tür için fiyat aralığı belirtilmeli atıyorum show kuşlar 150-200 arası çek kuşlar 25-35 arası fazla mı söylenmiş hemen uyarılmalı , ama bizim insanlarımız napıyor buna moderatörler de dahil hemen maşallah hayırlı satışlar alana da satana da hayırlı olsun diyerek gereksiz yorumlar yazılıyor. Bunun yerine şöyle kuş arayanları bak ilan burda diyip yönlendirsek bu tip sorunlar olmayacak.
[MENTION=3564]Ercan Uçar[/MENTION] bey ben sizi de bir konuda eleştiriyorum 3 çift kuş için 4 ayda yapılabilecek max. harcama 300 tl yi geçmez mamasından vitaminine kadar , hadi taş çatlasın 400 olsun . 900 tl hiç mi hiç inandırıcı gelmedi bana . Eğer gerçekten 3 çift için 900 tl harcamışsanız maşallah , ben sizin yerinizde olsam 900 tl ye kurbanda 2 kuzu alırdım fakirleri sevindirirdim. :)

Konuyu kaçırmışım fakat kendinize göre haklısınız , fiyatlarda ben de ölücü olanlara sonuna kadar karşıyım , siteye şöyle bir sınıflandırma getirilmeli bence , her tür için fiyat aralığı belirtilmeli atıyorum show kuşlar 150-200 arası çek kuşlar 25-35 arası fazla mı söylenmiş hemen uyarılmalı , ama bizim insanlarımız napıyor buna moderatörler de dahil hemen maşallah hayırlı satışlar alana da satana da hayırlı olsun diyerek gereksiz yorumlar yazılıyor. Bunun yerine şöyle kuş arayanları bak ilan burda diyip yönlendirsek bu tip sorunlar olmayacak.
[MENTION=3564]Ercan Uçar[/MENTION] bey ben sizi de bir konuda eleştiriyorum 3 çift kuş için 4 ayda yapılabilecek max. harcama 300 tl yi geçmez mamasından vitaminine kadar , hadi taş çatlasın 400 olsun . 900 tl hiç mi hiç inandırıcı gelmedi bana . Eğer gerçekten 3 çift için 900 tl harcamışsanız maşallah , ben sizin yerinizde olsam 900 tl ye kurbanda 2 kuzu alırdım fakirleri sevindirirdim. :)

SENİN İÇİN PİSSE BEN NE YAPİM FESAT ADAM FESAT DÜŞÜNÜR MİSALİ AMA GENE DE SANA AÇIKLAMA YAPİM OKADAR YAZMIŞSIN.

Sizi inandırmak zorunda hissettirmiyorum kendimi yada size kendimi ispat etmek ben niye insanları kandirim ? hani bunda ne gibi bir çıkarım vs olabilir nekton bio 150 gramı 90 tl zaten 10 tane böyle vitamin katkı alsam 900 tl yapıyor kaldıki bunun yanında maması yemi kılı tüyü var siz nasıl kuş bakmışsınız yada nasıl bakarsınız orası beni bağlamaz da ben bir canlı beslerken en iyisini sunuyorum kuşlarıma o yüzden size biraz tuhaf gelmiş olabilir bu durum ..

Diğer bir konuda kurban keserdim kuzu alırdım falan sevaba grerdim gibi tantana olmuş her sene SIĞIR Kesiyoruz kücükbaşla uğraşmıyoruz bilginiz olsun yani ALLAHLA benim aramdaki bir durum sizi pek bağlamaz diye dşünüyorum ;)

Heee ama 4 ayda yaptığım 900 küsür liralık harcama inandırıcı gelmediyse sana onuda ispat ederim yeterki sen rahat ol ;)

BU İNANDIRICI GELMEYEN ALIŞ VERİŞİMİN İLK İSPATI ;

BUDA EN SON YAPTIĞIM ALIŞVERİŞ LİSTEM ;)

Son düzenleme:
SENİN İÇİN PİSSE BEN NE YAPİM FESAT ADAM FESAT DÜŞÜNÜR MİSALİ AMA GENE DE SANA AÇIKLAMA YAPİM OKADAR YAZMIŞSIN.

Sizi inandırmak zorunda hissettirmiyorum kendimi yada size kendimi ispat etmek ben niye insanları kandirim ? hani bunda ne gibi bir çıkarım vs olabilir nekton bio 150 gramı 90 tl zaten 10 tane böyle vitamin katkı alsam 900 tl yapıyor kaldıki bunun yanında maması yemi kılı tüyü var siz nasıl kuş bakmışsınız yada nasıl bakarsınız orası beni bağlamaz da ben bir canlı beslerken en iyisini sunuyorum kuşlarıma o yüzden size biraz tuhaf gelmiş olabilir bu durum ..

Diğer bir konuda kurban keserdim kuzu alırdım falan sevaba grerdim gibi tantana olmuş her sene SIĞIR Kesiyoruz kücükbaşla uğraşmıyoruz bilginiz olsun yani ALLAHLA benim aramdaki bir durum sizi pek bağlamaz diye dşünüyorum ;)

Heee ama 4 ayda yaptığım 900 küsür liralık harcama inandırıcı gelmediyse sana onuda ispat ederim yeterki sen rahat ol ;)

BU İNANDIRICI GELMEYEN ALIŞ VERİŞİMİN İLK İSPATI ;

BUDA EN SON YAPTIĞIM ALIŞVERİŞ LİSTEM ;)

Öncelikle eğer eleştiri yı kaldiramiyorsaniz milleti eleştirir şekilde konu acmayin , ben size hak vermiyorum demedim fakat 900 TL yı eğer 4 ay da kuş için harciyorsaniz sizi 1 sığır değil 1 düzine sığır bile kesmez . siz 150 gram nektonu su niyetine veriyorsunuz herhalde , 10 tane aldiginiza gore. :)
Ayrica tantana felan hiç yakışık almıyor ben size hakaret veya kötü bir uslupla cevap yazmadım kendimce inandırıcı bulmadim bunu da belirttim haa kaldiramiyorsaniz eleştiriyi amenna ama böyle sacma sapan bir cevap yazmaniza gerek yoktu. Kendinize pazar yaratmak için önceden açılmış reklam amaçlı bir konudan başka birşey değil konunuz. Ben rahatimda sanırım sizin kuyruğunuza bastım , böyle telaslanip alışveriş listenizi bile gonderdiginize gore bayaa sağlam basmisim . :) siz kendinizi kuslarinizla mutlu edin , zira 900 lira yatırım yapıyorsunuz 4 ayda 1 boşa gitmesin , şimdiden açacaginiz ilanlarda başarılar . Kendinizi böyle boş işlerle daha çok avutursunuz . ;) Artık hakettiginiz cevabı aldiginiza göre size cevap yazmama gerek kalmadı sanırım , size sığır hayatınızda pardon kuş hobinizde başarılar . ;)

Geri