Karadeniz Pet

siyah salma uygunmu

flaw27

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. 4adet muhabbet kuşum var iki disi iki erkek bunların hepsini tek kafese koymak istedim. Ahsap bir televizyon sehpasi vardi sadece on kismi acik on kismina kucuk yesil kare seklinde tel cektim tellerden iki kapi yapip akilli yemlik falan ekledim temizlik yapabilecek durumda degil bunun icin ureticilerin kafes tabanina koyduklari tas mi ne var ondan almayi planliyorum koku ve temizlik acisindan cok iyi oldugunu soylemislerdi. Birde sehpa siyah renk. Tecrubeli arkadaslar yorum yaparsa sevinirim kafama takilan el buyuk soru sehpa rengi ve taban alti icin dusunulen taslar

Sehpanın rengi önemli değil ama küçük olabileceğini düşünüyorum fotoğraf paylaşırsanız iyi olur

Bu sehpanın aynısından bendede var içine beyaz bi tabaka kaplatacam daha aydınlık olsun diye vede aradaki bölmeyi kaldıracam ama güzel bişey olsun istediğimden tam olarak nasıl bişey yapacağıma karar veremedim

eğer alt kısma çekmeçeli tava yapabilirseniz temizlik kolay olur plastikten olması şart değil marangoza taban ölçülerinde bir tahta kestirip kenarlarına set yaptırabilirseniz rahat edersiniz (sehpanın en üste iki kat olan tahtalardan bir tanesi ayırabilirseniz işinizi görür bence)

Ben aynı türden birşey denemiştim , çok sıkıntı yaşamıştım , çünkü çok çırpınıyorlar akşam karanlığında , birkaç hafta deneyin sıkıntı yoksa kullanmaya devam edin . Bu arada antep neresi , ben batıkent deyim .

Alt kisma ureticilerin kullandigi taban tasi mi kumu mu ne var ondan dusunuyordum temizlik icin iyi diye duymustum

Alt kısma zeolit taşı da fazla etki yapmaz , çünkü onu da 2 ayda bir temizlemek gerekiyor . Yine temizlik sıkıntısı olacaktır onun yerine alt telden biraz eğ ve oraya ızgara tarzı birşey yap belki faydasını görürsün.

Hmm anladim oyle yaparim o zaman tesekkurler. Kus tuylerinin bakimi icin ne yapabilirim? Meyveyi mamayi pek sevmiyorlar cok nadir yiyorlar. Dun biraz haslanmis patates koydum beyaz kus cok az yedi digerleri yemiyor.