Siyah Taneli Dışkı&Hırıltılı Solonum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve emre_eem tarafından 11 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

1. emre_eem

emre_eem Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Merhaba.Kusum cok ilginc ses cikariyor.Nefes alirken ve verirken kuyrugu asagi yukari hareket ediyor.Diskisi simsiyah ve taneli.sindirilmemis yani.Nedir? ne yapmaliyim? yemesi icmesi iyi.Ayaklari serin IMG_20180810_215648.jpg

2. Hayvansever03

Hayvansever03 Profesyonel

Beğenileri:
    1.169
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
  3. Semiha Feyza BAYYURT

Beğenileri:
    36
    Yer:
    Ankara
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Kedi, Akvaryum, Diğer E. Hayvanlar
    Kuş sayısı:
    5 ile 10 tane
    Bu durum benim de başıma geldi..Dışkının o şekilde patlamış mısır gibi olması sindirim problemi..Karaciğerle bağlantılı da olabilir..Bunun için kara hindiba ve civan perçemi çayını kesinlikle kür olarak başlayın.Solunum sorunu için seranın bonchipour diye doğal bir karışımı var o çok iyi geliyor. Hemen alıp günde yaklaşık 5 damla verin..Bunun yanında solunuma zeytin yaprağı, sinir otu, ekinezya bitki karışımından çay yapıp kür olarak 10 gün uygulayın...Derinde daha farklı bir sorun yoksa iyileşecektir..Benim kuşumda geceleri fiyk fiyk ses bile geliyordu..İyileşti çok şükür.Size link vereyim bahsettiğim karışımı..Bitkilerin verilme sırasını sabah sera, öğlen zeytin yaprağı,sinir otu, ekinezya; akşam da kara hindiba ve civanperçemi şeklinde olsun..Bir de ayrıca serayı ağzına damlatırken yavaş olun çünkü muhtemelen tadını sevmeyecek..İnsülin şırıngasının ucunu çıkarıp kullanırsanız kolaylık olur

emre_eem bunu beğendi.
  4. emre_eem

emre_eem Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    t
    tesekkurler fakat zaman alici bir kur.Kisa yoldan ilacla halletmek isterim.cok ilgilenemiyorum kusla

5. emre_eem

emre_eem Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    burda pankreas sorunu diyor.Ayrica kusun sert siyah diskisi var ama simdi farkettim yapisiyor.sallaniyor.Veterinere gitmeliyim.Bir degil birden fazla sorun var.tesekkurler ilginiz icin

Hayvansever03 bunu beğendi.
  6. Semiha Feyza BAYYURT

Beğenileri:
    36
    Yer:
    Ankara
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Kedi, Akvaryum, Diğer E. Hayvanlar
    Kuş sayısı:
    5 ile 10 tane
    İlaçla hemen halletmek istiyorsunuz fakat ilaç kullanınca kuşların hassas bünyesinde çok ciddi hasar bırakıyor.Doğru ilacı kullanacak veteriner ülkemizde yok, anlamıyorlar bile..Ben sizin yerinizde olsam ilaç yerine bu doğal kürü uygulardım..Bizzat kendim çok ciddi sonuç aldım..Kuşun böbreği karaciğeri ilacın yan etkisiyle mahvolursa o daha geri dönülmez sonuçlar doğurur..Bir link var lütfen okuyun muhabbet kuşu da bir papagan türü onu direk ilgilendiriyor:

http://papaganokulu.org/tedavi.html
    http://papaganokulu.org/bitkisel.html
    http://papaganokulu.org/kakaloji.html

Sayfayı Paylaş