Karadeniz Pet

Siyah tüy Kökü

murat eray

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar jumbo muhabbet kuşumda kanat ve kuyruk uzun tüyleri dökülüp tekrar çıkıyor ve tekrar dökülüyor. Yavruyken french molt diye düşünmüştüm ama kuş uçuyor kısıtlı olarak ve kısa tüyleri tamam sadece uzunlarda bu sıkıntı.dökülen tüylerin Kökleri siyah
RJlVQG.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:51 -->-> Daha önceki mesaj 11:00 --

Yeme içme dışkı vs gibi problemleri yok gayet sağlıklı suan ayrıca

Tüy köklerinin siyah olması demek yeni çıkan kanlı tüy demek. Ama eskilerin durup yeni çıkanların düşmesi sıkıntı. Tüy uyuzu gibi bişey olabilir ama tam teşhis için kanatlı veterinerine götürün.

Veterine götürdüm de malum muhabbet kuşuyla ilgilenmediklerinden olsa gerek pek bi bilgi sahibi olmuyorlar. Evitse,supervit verdi kullandım olmadı başka biyere gösterdim b vitamini dedi verdim olmadı yani deneme tahtasına döndü hayvancık

Biotin eksikliğinden kaynaklanıyor

biotin icerıklı vıtamınler ve depomin kullanın.

Tek suluk için 0,5 cc yeterlı olacaktır.

Merhaba arkadaşlar jumbo muhabbet kuşumda kanat ve kuyruk uzun tüyleri dökülüp tekrar çıkıyor ve tekrar dökülüyor. Yavruyken french molt diye düşünmüştüm ama kuş uçuyor kısıtlı olarak ve kısa tüyleri tamam sadece uzunlarda bu sıkıntı.dökülen tüylerin Kökleri siyah
RJlVQG.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:51 -->-> Daha önceki mesaj 11:00 --

Yeme içme dışkı vs gibi problemleri yok gayet sağlıklı suan ayrıca
Aynı problem benim kuşumda var. Bir sonuç aldınız mı, kuş sağlığına kavuştu mu?

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri