Karadeniz Pet

Siz olsanız ne yapardınız

Mesbüş

Meraklı Üye
6-7 aylık bi kus aldım siz olsanız ne yapardınız eğitmekmi yavru almak için es almakmi 7-8 aylık bi kus ne zaman eşe atılması gerekir ne zaman yavru vericek erginliğe ulaşır ne kadar sürer kararsız kaldım yavru almakta istiyorum ama size soruyorum

Denemeden bir zarar gelmez. Ben olsam eğitmeyi denerdim. Olmazsa nasıl olsa eş alınır.

Bende öyle yapıyorum hocam suan,eş alirsamda 3 ay sonra alirim

Oncelikle hayirli olsun. Egitim genelde 30 40 gunden baslar kus insanlardan korkmadan baslar kusunuzun vasiflarini siz daha iyi gozlemlersiniz. Eger insanlardan korkan bir kus degilse denemekten zarar gelmez. Kusunuz erginlige ulasmak uzere 8 9 aylikken ese atilmaya baslanir.

Deniyicem eğer 3 ay sonunda bi gelişme olmazsa eş almayi düşünüyorum ustam

şöyle düşün , yıllarca tanımadğın bir insanla sen aynı ortamda yaşarmısın uzun yıllar ? alışssan bile yine aklın önceki arkadaşlarınla yaşadıklarında kalmazmı yada ailende..

bu yüzden bebekken alınıp eğitilmesi daha uygundur.. tabi ki eğitilir 10 yaşındaki kuşda eğitilir ama aranızdaki bağ bebekken alıp büyüttüğün kuşuyla aynı olmaycağına garanti ederim.

yavru alıp onun yavrularının eğitilmesi daha uygun olurdu. yinede siz içinizden ne geliyorsa onu yapın :).

benim mutlak tavsiyem yavrudan alman. hiç bir zaman yavrudan alıp büyüttüğün alıştırdığın eğittiğin kus hazır damızlık kusla bir olmaz eyer bundan zevk almak istiyorsan hiç uğrasma 35-40 günlük yavru al eğit

o yaştaki kuşu eğitmek biraz daha zordur 7 8 aylıkken eşe atabilirsiniz

Önerilerinize uyucam es alicam maddi durumumu düzeltir duzeltmez alırım çok teşekkür ederim önerileriniz ve yorumlariniz icin

Geri