petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Siz olsanız ne yapardınız

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mesbüş tarafından 24 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    6-7 aylık bi kus aldım siz olsanız ne yapardınız eğitmekmi yavru almak için es almakmi 7-8 aylık bi kus ne zaman eşe atılması gerekir ne zaman yavru vericek erginliğe ulaşır ne kadar sürer kararsız kaldım yavru almakta istiyorum ama size soruyorum

2. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    60
    Denemeden bir zarar gelmez. Ben olsam eğitmeyi denerdim. Olmazsa nasıl olsa eş alınır.

3. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    Bende öyle yapıyorum hocam suan,eş alirsamda 3 ay sonra alirim

4. Pasa89

Pasa89 Member

Beğenileri:
    0
    Oncelikle hayirli olsun. Egitim genelde 30 40 gunden baslar kus insanlardan korkmadan baslar kusunuzun vasiflarini siz daha iyi gozlemlersiniz. Eger insanlardan korkan bir kus degilse denemekten zarar gelmez. Kusunuz erginlige ulasmak uzere 8 9 aylikken ese atilmaya baslanir.

5. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    Deniyicem eğer 3 ay sonunda bi gelişme olmazsa eş almayi düşünüyorum ustam

6. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0
    şöyle düşün , yıllarca tanımadğın bir insanla sen aynı ortamda yaşarmısın uzun yıllar ? alışssan bile yine aklın önceki arkadaşlarınla yaşadıklarında kalmazmı yada ailende..

bu yüzden bebekken alınıp eğitilmesi daha uygundur.. tabi ki eğitilir 10 yaşındaki kuşda eğitilir ama aranızdaki bağ bebekken alıp büyüttüğün kuşuyla aynı olmaycağına garanti ederim.

yavru alıp onun yavrularının eğitilmesi daha uygun olurdu. yinede siz içinizden ne geliyorsa onu yapın :).

7. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    748
    benim mutlak tavsiyem yavrudan alman. hiç bir zaman yavrudan alıp büyüttüğün alıştırdığın eğittiğin kus hazır damızlık kusla bir olmaz eyer bundan zevk almak istiyorsan hiç uğrasma 35-40 günlük yavru al eğit

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    o yaştaki kuşu eğitmek biraz daha zordur 7 8 aylıkken eşe atabilirsiniz

9. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    Önerilerinize uyucam es alicam maddi durumumu düzeltir duzeltmez alırım çok teşekkür ederim önerileriniz ve yorumlariniz icin

Sayfayı Paylaş