Karadeniz Pet

Sizce aynı kafese alıp yuvalık takmalı mıyım ?

Sahemir46

Yeni Üye
Disinin buyuk olmasina ragmen birbirlerini kasiyorlar ayri kafeslerde tutuyordum. Odaya biraktim birbirlerini kasidiklarini gordum ayrica birbirlerine gaga vasitaysiyla bir temas var. Resimlerden yola cikarak disiyi artik erkegin kafesine alayim ve yuvalik takayim mi ?
Yesil olan disi mavi olan erkek.

Ekli dosyalar

• 20190111_212809.jpg
    20190111_212809.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 24
  • 20190111_205926.jpg
    20190111_205926.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 21
Yuvalık takabilir ve aynı kafese koyabilirsiniz. Birbirlerini kaşımaları vs illa çiftleşecekleri anlamına gelmiyor öncelikle kızışmış olmaları gerekiyor, fakat bir süre takip edin. Eğer çiftleşme denemeleri vs oluyorsa kafese fazla temas etmeyin, yanı onları rahatsız etmeyin. Eğer denemeler vs olmuyorsa, yuvalık takılı olan kafeste erkek kuş kalsın, diğer kafese dişiyi koyun ve birbirlerini görebilecekleri mesafede olsunlar, kısacası ayırma yöntemi uygulamış olacaksınız. 1 hafta sonunda dişiyi erkeğin yanına tekrar koyun ve takip edin. Ayrı kaldıkları süre boyunca da takviyelerini eksik etmeyin. (Yumurta maması, kalamar kemiği, yemlige 1 çay kaşığı nijer ekleyin vs) Tekrar görüşmek üzere, iyi forumlar.

Yuvalık takabilir ve aynı kafese koyabilirsiniz. Birbirlerini kaşımaları vs illa çiftleşecekleri anlamına gelmiyor öncelikle kızışmış olmaları gerekiyor, fakat bir süre takip edin. Eğer çiftleşme denemeleri vs oluyorsa kafese fazla temas etmeyin, yanı onları rahatsız etmeyin. Eğer denemeler vs olmuyorsa, yuvalık takılı olan kafeste erkek kuş kalsın, diğer kafese dişiyi koyun ve birbirlerini görebilecekleri mesafede olsunlar, kısacası ayırma yöntemi uygulamış olacaksınız. 1 hafta sonunda dişiyi erkeğin yanına tekrar koyun ve takip edin. Ayrı kaldıkları süre boyunca da takviyelerini eksik etmeyin. (Yumurta maması, kalamar kemiği, yemlige 1 çay kaşığı nijer ekleyin vs) Tekrar görüşmek üzere, iyi forumlar.
Yorumlariniz icin tesekkur ederim. Uygulamaya koyacam

Siz o yaşlarda olduğuna eminmisiniz bana daha küçük geldiler

Bence küçük oldukları için ister birleştirin ister ayrı tutun farketmez

Geri