Karadeniz Pet

sizce bitmi

34arda34

Meraklı Üye
arkadaslar 10 dakkaligina banyoluk taktim disi kusum 3- 4 defa girip kendini yikadi sonra banyolugu kaldirdigimda suyun icinde nokta kadar siyah renkte seyler vardi sizce bu bitmiydi resim sormayin suyu doktum cunki yardimlariniz icin tesekurler

bu arada erkek kusum tuy dokumunde disi kusumda bisey yok sizce ciflesmelrine mani olur erkek bakimindan

Görmeden yorum yapamam belki yem kırıntıları belki yuvalıkta ki ufak pislikler yapışmıştır , yorum yapmak zor. Tüy dökümün de ise çiftleşme olmuyor yani bende 3 çiftim de olmadı ama daha 1 hafta önce tüy dökümü bitti ve yumurtladı :)

Görmeden yorum yapamam belki yem kırıntıları belki yuvalıkta ki ufak pislikler yapışmıştır , yorum yapmak zor. Tüy dökümün de ise çiftleşme olmuyor yani bende 3 çiftim de olmadı ama daha 1 hafta önce tüy dökümü bitti ve yumurtladı :)

Sizin kuşunuz tüy dökümü ne kadar sürdü? benimkide şu an o dönemdede o yüzden sordum

Yıkandıktan sonra suyunda siyah döküntüler olur. Yine de gözlemleyin kuşunuz ani hareketle biyerlerini kaşıyormu

İlk tüy dökümü ise çiftleşme olmaz çünkü tüy dökümünden sonra (genelde) çiftleşmeye hazır olurlar. Ama 2-3. tüy dökümleri zamanlarında zaten büyümüş olucaklardır eğer dişi kuş için tüyler problem olmazsa sorun çıkmadan çiftleşirler.

Tüy döküm zamanında kuşlar kaşınır mı?

Benim kuşum biyerini kaşdında tüy dökuluyor bazen veya ben sevdimde elliyom tüy dökuluyor Tüy dokme dönemdemi 4 aylık kuşum dişi kuşumda sorun yok

Tüy döküm zamanında kuşlar kaşınır mı?
Evet hocam benim kuşum şuanda tüy döküyor kaşınırken görseniz bit var sanırsınız ancak tüylerini yoluyor/kaşıyor. Ancak tüy dökümü gözlenmeyen bir kuş kaşınırsa özellikle ani bir kaşınmaysa bu bit vb. böcek belirtisidir. ;)

Tüy döktüğünü görmedim ama exobit sprey var ondan sıkıyorum kaşınması geçmedi başka ne yapabilirim?

Geri