petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sizce böyle bir kafes çift kuşların yavrulaması için ideal mi ..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aziz SARI tarafından 26 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Merhaba arkadaşlar , Başlıktan da anlaşılacağı gibi sizce üretim yapmak için bir çift kuşa bu kafes ideal mi yoksa daha büyük bir kafes mi almam gerekiyor.

ilk seçenek bu ->

45X30 ÜRETİM KAFESİ

bir diğer seçenekte bu ->

45x35 ÜRETİM KAFESİ

Sizce hangisi uygun ya da bunlar uygun mu...
    Şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Kolay gelsin.

2. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    2 sindede üreten arkadaslarım var aman aman bir fark yok arasında bence 2 side güzel diyorum ben ama size kalmıs :)

3. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Cevabınız için teşekkür ederim , kusura bakmazsanız bir soru daha sorabilir miyim size ; Sorum şu Benim kuşlar çift ve doğduklarından beri aynı kafesteler. Yeni kafesi aldığımda yeni kafese alışmaları ve bu kafeste yumurtlamaları çok uzun sürer mi . Şuan sanki yumurtlama dönemi arefesindeler de.. :)

4. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle hayırlı olsun simdiden ozaman ,kustan kusa değişe bilir bence belki zaman ala bilir yeni kafese alısmaları ama fazla uzun süreceğini düsünmüyorum

5. blacksun

blacksun Guest

buda benım düsüncem o fıyatlara cıft hane alsanız ortadakı ayırmayı cıkarısınız daha buyuk olur kuslar dahada rahat ederler

6. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Evet ne kadar büyük olursa o kadar iyi olur kuşlar için :)

7. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Peki bu ortadaki bölmeleri nasıl çıkartılır , herhangi bir sağlık sorunlarına ( bölme çıktıktan sonra herhangi bir sivri yer kalıyor mu ) neden olur mu , çift kuşlar için geniş bir kafes çok doğru mu ? gibi sorular aklıma geliyor.. :D Ama eğer bu kafesi kullananlar memnunsa ben de alırım tabi ki . :)

8. armand0

armand0 Guest

Bende Çifthane öneririm çok daha kullanışlı

9. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Bir çift kuş için herhangi bir sıkıntıya yol açmaz değil mi. Bir de bu kafese alışana kadar folluğu diğer kafeste mi tutayım yoksa direkt yeni alacağım kafese mi koyayım.

10. blacksun

blacksun Guest

kuslar ıcın ne kadar geniş alan olursa daha ıyı olur mıllet kucuk kafeste beslıyor yer ve madıyattan dolayı sonra salmalara koyuyorlar kusları bır zaman sonra buyuk kafes olursa kuslarda yaglanma olmaz cıkan yavrular cok sıkıntı yaratmaz ortadakı bolme cıkınca bı sıvrılık olmuyor yanı kuslara zarar verecek bır sey olmaz

11. blacksun

blacksun Guest

ben kafes degıstırırken sunu yapıyorum daha kolay adapte oluyor kuslar yavru varken altında anne ne olursa olsun bakıyor yavrulara kafes degıssede yavruları buyutmeye calısırkende kafese alısma suresı kısalıyor ama bu bi risktir yavrulara bakmayada bılırler

12. armand0

armand0 Guest

Merak etme hiç bir sorun olmaz folluğu yeni aldığın kafese takabilirsin ama tabi yeni aldığın kafesi eskisinin yerine koy yani büyük diye yer değişikliği yapma

13. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Şuan da yavru yok ama birbirlerini öpmeler , birbirlerine kusmalar , erkeğin dişiyi beslemesi gibi şeyler oluyor şuan. Bende bu nedenle kafes değiştirmeye biraz tereddütlü yaklaşıyorum . Ayrıca bu ilandaki kafeste yemlikten tutunda tahta tüneğe kadar herşeyi var mı yani her ley dahil bu fiyata mı. ( Bu sorum size değildi blacksun bey :) ).

14. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Kafes hem büyük hemde fiyatı uygun kaçırmamak lazım aslında evde 2 tane kafesim de var alasım geldi bi an :)

15. blacksun

blacksun Guest

arayıp onuda sız soracaksınız benım degıl kafesler :) sizin verdıgınız lınktekı kafeslerınde daha kdvsı var fıyatın ustune bıde kdvsı eklenecek

16. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

17. blacksun

blacksun Guest

36x60 TABANLI ÇİFTEHANE
    bence bu altında ızgara olması secmemım sebebı boyalı olmamasına gayter gosterın bıde altındakı tavalara bakın bazılarından alta yem dokule bılır

18. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Tercihinizi bildirdiğiniz için teşekkür ederim ama o kafeste tünekler ve yemlikler dahil değilmiş. :)

Başka tercih bildirmek isteyen yok mu ... :)

19. Mana

Mana Guest

kafesler küçük gibi geldi

Sayfayı Paylaş