Karadeniz Pet

Sizce bu 4 kuşa Ne yapmalıyım? Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim :)

birkan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Evimde yapmış mini üretim hanemle ilgili sorularım var yardımcı olursanız sevinirim.

Alltaki resimde görmüş olduğunuz 4 kuş 1 kafeste bulunmaktadır. Beyaz olanlar erkek, yeşil dişi, iri mor olan da dişidir. Bu 4 kuş henüz eş tutmamıştır. Eş tutsunlar diye 4'ünü bir kafese koydum.

Sorularım
  • 1 Beyaz erkeklerden 1'i mor olana kusuyor 2 defa kuserken gördüm. Ancak sürekli bir öpüşme görmedim. Mor olan dişim sürekli yuvalığın önünde tünüyor. İçeriye bakıyor ancak girmiyor. Sizce bu iki kuşu ayırmalı mıyım?
  • 2 Kuşlarım balkonda sıcaktan etkileniyor diye üzerlerine spreyle su sıkıyorum serinlesinler diye. Ancak bu eşlerin ilişkilerine zarar verir mi? Yani sıkarsam eşler arasında herhangi problem olur mu?
  • 3 Yemlerine nijer tohumu koydum. 3 çay kaşığı 1 yemliğe koydum. Sizce fazla mı?
  • 4 Kenevir tohumu aldım ancak. Forumlarda bir bilgiye ulaşamadım. Vermeli miyim. Ölçüsü nedir

saygılar

EŞ TUTMUŞ ÇİFTİM

ÜRETİM KAFESİM

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:00 -->-> Daha önceki mesaj 13:04 --

Sanırım pek kale alınmadım :)

Yavru alırsın az sabırla. Diğer kuşlarlın sesini duysunlar ama olumlu etkiler çiftleri.

Birbirlerini kaşıyan yem kusan anlaşan çifti ayrı bir kafese alın veya çifthanenin ortasını bölerek ayırın.
Kuşlarınızı direk güneş ışığına maruz kalacak şekilde balkona çıkarmayın. Eğer gün içersinde balkona çıkarıp akşam olunca içeri alıyorsanız bu da çiftleşmede olumsuz etki yapabilir. Kafesin fazla rahatsız edilmeyen bir yerde sabit olması daha uygun olur. Nijeri fazla verirseniz kuşlarınız zamansız tüye girebilir. Bir yemliğe bir çay kaşığı normaldir.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Çok faydalı oldu. Küçük bir teyp ile yavru sesi dinletsem sizce bir farklılık meydana gelir mi çünkü üretim hanemde hiç yavru yok. Belki çiftleşmelerini biraz erkene almış olurum. Sizce iyi fikir mi?

saygılar

Geri