Karadeniz Pet

sizce bu göz nezlesimi?

• Konbuyu başlatan Sevgiusta
  • Başlangıç tarihi
S

Sevgiusta

Guest
merhaba sizce bulut göz nezlesimi olmuş her bakışımda dahada kötü oluyor gibi :(:(

XYXazj.jpg

zEB6z9.jpg

66Xoz3.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
birde gagasını çeker misiniz mantar olabilir göz ile gagada başlıyor.

Bir de dışkısı nasıl? Chlamydia da olabilir.

gagası temiz. dışkısıda gayet normal. sadece bir gözünde kanlı sulu ve şişiklik var gözün iç kısmında minik et çıkıntısı var gibi sürekli kaşıyor heryere sürüyor

arkadaşlar cvplarınızı bekliyorum ona göre yarın ilaçlarını alıcam ilaç öneriside istiyorum göz nezlesi ise bulaşıcı demektir evde 3 tane çocuk var tedbirimi almam gerekicek

Çocuklara geçeceğini düşünmüyorum havasız ortamlarda da bu şekilde gözleri olabiliyor teramicin geçirir inşaallah

Vazelin sürülmez böyle durumlarda. Gözün neresine süreceksiniz? Teramisin en güvenilir yol göz için. Kafesi de dezenfekte edin tedavi bitimine yakın, mikrop kapmasın tekrar.

yorumlarınız için teşekkür ederim inş. biran önce bulutumuz iyileşir

Vazelin sürülmez böyle durumlarda. Gözün neresine süreceksiniz? Teramisin en güvenilir yol göz için. Kafesi de dezenfekte edin tedavi bitimine yakın, mikrop kapmasın tekrar.

kac kere başınıza geldi yada ne kadar deneyiminiz var bilmiyorum ama ben söylerim isteyen uygular.

kac kere başınıza geldi yada ne kadar deneyiminiz var bilmiyorum ama ben söylerim isteyen uygular.

Mantar olduğu işin çözebilmişsinizdir, mantar da gözünde değil çevresinde çıkıyor ama bu durum mantardan çok Chlamydia ya da diğer gözü etkileyen hastalıklara benziyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:00 -->-> Daha önceki mesaj 08:59 --

gagası temiz. dışkısıda gayet normal. sadece bir gözünde kanlı sulu ve şişiklik var gözün iç kısmında minik et çıkıntısı var gibi sürekli kaşıyor heryere sürüyor

Göz nezlesi büyük ihtimalle. Site içinde ya da internette arama yaparsınız önerîlen ilaçlara ulaşabilirsiniz.

Mantar olduğu işin çözebilmişsinizdir, mantar da gözünde değil çevresinde çıkıyor ama bu durum mantardan çok Chlamydia ya da diğer gözü etkileyen hastalıklara benziyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:00 -->-> Daha önceki mesaj 08:59 --

Göz nezlesi büyük ihtimalle. Site içinde ya da internette arama yaparsınız önerîlen ilaçlara ulaşabilirsiniz.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/hastalik-tedavi-korunma-ve-ilac-kullanma-yontemleri/goz-nezlesi-sislik-tedavisi-g0rky06-25086.html#post247555

yardımlarınız için teşekkürler ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:07 -->-> Daha önceki mesaj 13:36 --

gözün son hali bu yorumlarınızı bekliyorum.

voJ4nO.jpg

ynz45a.jpg

Y5Obkz.jpg

Aşağıdaki yazı bana ait değil, buyurun açıkça yazmış tedavi için gerekli ilaçları da yazmış. Bulunmaz ilaçlar da değil. Artık tavsiye beklemek ve kuşun gittikçe kötüleşen son hallerini paylaşmak yerine okuyup haretkete geçin. Sizin için kopyaladım, aşağıda yazıyor.

Genelde kafes kuşlarında beslediğimiz muhabbet kuşlarının gözlerinde görülen kızarması ve sulanması (göz nezlesi) hastalığı..
Bu tarz görülen hastalıklar genelde kuşlarımızın bulundukları yerlerdeki kafes teli,tünek, yemlik, suluk vb. gibi kafasını sürerek mikrop kaparak göz hastalığına yol açar. Mümkün olduğu kuşlarımızın bulundukları yerleri elinizden geldiği kadar temizliğe önem verilmesi gerekir.. Gözleri sulanan kuşlarınıza zamanında geç kalınmadan müdahale edilmesi gerekmektedir .. Tedavisine geç kalınma gibi durumlarda önce gözde kızarıklık başlar daha sonrada sulanır ve nadiren de olsa da ufak bir et çıkıntısı gibi göz kaslarının şişerek görülür bir şekilde dışarıya vurur.. Genelde gözleri aşırı derce sulanan kuşlarda göz şişmeye başladığı zaman göz kapağı çapaklanır gözün kapanıp içi iltihap dolmasına sebep olur ve gözü kaybetme olasılığına kadar gidebilir .. Bu şekilde uzun süre kalan kuşlarda burun ve çene altına kadar iltihap olur ve kuşunuz birşey yemekte zorlanır ve ölümüne yol açabilir ondan sonrası tedavi etmekte çok güç olur.. Mümkün olduğu kadar erkenden fark edilip tedavi edilmesi gerekmektedir .. Bu gibi durumlarda da hasta olan kuşunuzu bulunduğu yerden başka temiz bir kafese almanız alınmadığı takdir de diğer kuşlara bulaşma olasılığı mümkün ve kaçınılmazdır …
Tedavi İçin Kullanılan İlaçlar ve Malzemeler
1-) Gentagut göz damlası (eczanelerden bulabilirsiniz)
2-)Terramycin göz kremi (eczanelerden bulabilirsiniz)
3-)Pamuklu kulak temizleyici (her yerde mevcut )
Tedavisi:
Öncelikle hasta olan kuşunuzu ayrı ufak ve temiz bir kafese almanız gerekmektedir..
Kuşunuzun hasta olan gözüne veya gözünün etrafını çapaklıysa ılık bir suyla kulak çubuğuyla temizleyiniz eğer çapak yoksa bişey yapmanıza gerek yok eğer gözü kapalı bir durumda ise ılık suyla gözün derisini yumuşatarak elinizle hafifçe açınız içinden iltihap akacaktır iltahabı ılık suyla göze pansuman gibi yaparak temizleyin ..
Hastalıklı göze veya gözlere sabah,akşam Gentagut göz damlası günde 2 şer damla diğer gözünde bişey görülmüyorsa bile ona da 1 damla damlatınız.. Akşamları da Terramycin göz kremi sürmelisiniz sadece hastalıklı göze 2 gözde de varsa 2 gözede sürünüz.. 5 gün bu şekilde devam ediniz . Kuşunuzda bu 5 gün içerisinde düzelme görecekseniz düzelme gördüğünüz taktirde 2 şer damladan 1 er damlaya düşürün kremi de kesersiniz 5 günden sonra sadece hastalıklı göze veya gözlere 1 damla sabah akşam aynı şekilde devam ederek 3 ila 4 gün daha devam ederek tedaviyi tamamlaya bilirsiniz ..

ilgine teşekkür ederim arkadaşım ama birşey yapıp yapmadığıma sen karar veremezsin. bu yazıların hepsini okudum tedaviyede başladım bu hale bir gecede geldi zaten resmi koymamdaki amaç doğru teşhis olup olmadığı belirlemekti.

Birşeyin yapılıp yapılmadığına zaten karar verilmez, yapıldıysa anlaşılır ya da yanlış anlaşılır. Bu bulgu diğer hastalıklar gibi birçok şeyin belirtisi olacak bir bulgu değil. Hastalığın varlığına şans denilemez ama teşhiste zorlanılacak bir durum olmadığından şanslısın. Yukarıdaki yazıyı paylaşıp, deneyimlerini karşılık beklemeden yazmış insanlar olduğu için ayrıca şanslısın. Demek istediğim şuydu: İnternette açıkça yazıyor, gözünde et de çıkmış, daha ne olsun? Neyi bekliyorsun, demek istedim. Yerinde olsam 1 gecede tüm hastalıkları okurdum, bilhassa göz hastalıklarını ve göz sorunlarına yol açanları. Bunu yapsaydın teşhisi rahatça koyardın, buna bu kadar başlayan başka bir hastalık yazmıyor. Tabii ki zaman kazanmak açısından bir konu açıp yardım istedin, bunda yanlış birşey zaten yok. Ama daha ne yazılabilir ki? KEndi uyguladığı ve sonuç aldığı tedaviyi yazan insanlar var, durum da belli. Belki de teşhisi koydun bilmiyorum, hala kuşun son hali ne yapmalıyım dediğin için tedaviye başlamadığını, beklediğini düşündürüyorsun. "Doğru teşhis mi" şeklinde sorulmayınca hala "sorun ne" diye soruyormuşsun gibi oluyor. Yanlış ifade, yanlış anlaşılmaya yol açıyor. Dilerim başladığın tedavi beklediğimiz sonucu verir, geçmiş olsun.

Çok özür dilerim ama mesele göz olunca 20'ye yakın hastalık çeşidi var. Her göz sulanması ve şişmesi göz nezlesi olmayabilir. Belki de sadece mikrop kaptı. Hatta sizin kuşunuzunda aynı bu şekilde olsa bile gözü aynı hastlalık olmayabilir. Göz hastalıkları birbiriyle çok karıştırılan rahatsızlıklardır. Birinin genta, terramycynden fayda görüp diğerinin görmemesinin nedeni de bu. En doğru tedavi için gözden sıvının alıp incelenmesi gerekiyor. Bunun için de kanatlılardan anlayan bi veterinere götürmelisiniz. Az bilinen bi gerçekte gözün iyileşmesi için de doğru antibiyotik en az damla kadar önemlidir. Bakteri ve vürüsleri asıl öldüren antibiyotiktir çünkü.

Fotoğrafı değil de süreci dikkate alınca benim bildiğim hastalıklardan ger,ye sadece göz nezlesi kalıyor. Tabii ki daha tecrübeliler daha doğru yardımcı olacaklardır. Ama etin de çıkmış olması göz nezlesine işaret ediyor. Söylediğiniz tahlillerin yapılması ve sonuca göre hareket edilmesi tabii ki daha doğru olacaktır. Umarım anlayan bir veteriner bulunur yaşadığı yerde.

ilginize teşekkür ederim (harekete geçin.) dediğiniz için siz karar veremezsiniz dedim uzatmaya gerek yok. bu ilk kuşum değil ilk tecrübemde değil ama böyle bir durumla ilk kez karşılaşıyorum ve çok üzücü daha kuşumu yeni aldım bize alıştırmaya çalışırken bu hastalık çıktı. kuşlar hakkında takıldığım yerde tabiiki internetten araştırıyorum aynı zamanda tecrübeli olanlardan da yardım almak istedim. dikkate alıp cvpladığın için ayrıca teşekkür ederim

Geri