petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sizce bu mamanin icerigi nasil?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Iklim_Yeliz tarafından 25 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Iklim_Yeliz

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaslar...
    Benim kuslara hazirladigim mama sizce nasil?

Cimlendirilmis sekilde rapiska, salgam, mas fasulyesi, aspir, nijer, kizil sorgun, bugday, beyaz sorgun, ak dari

Yumurta, havuc, brokoli, breedmax, ogutulmus sekilde corek otu, keten, yulaf kepegi, uzum cekirdegi, keci boynuzu

Bir de ek olarak icine deli nature hazir mama

#1 Iklim_Yeliz, 25 Mart 2016
    Son düzenleme: 25 Mart 2016
  2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Içerik gayet zengin, afiyet olsun mubişlere.

3. Iklim_Yeliz

Beğenileri:
    0
    Tesekkur ederim cevap icin. Kas yaparke goz cikarmam degil mi? Zarar vermek istemem.

4. Ceyhun GÖKMEN

Beğenileri:
    0
    mamanin icerigi cok guzel keske benim kuslarimda bu kadar karisik yese mama alistiramadim gitti havuc ve yumurta harici yas mama yemiyorlar kuru mama tarafi ok ama yas mama tarafina gelince isler degisiyor yuzune bile bakmiyorlar.afiyet olsun kuslariniza.

5. Iklim_Yeliz

Beğenileri:
    0
    Tesekkur ederim...

Inanin benimkilerde yemiyorlardi inat ettim, yemedikleri cok mama doktum cope ama, baktilar ben onlardan daha inadim yiyorlar simdi.

Bir de mama vermeden 1.5- 2 saat onceden yemlikleri cektim onlerinden ve mamaya mecbur biraktim. Aciktiklari icin mecburen mamayi yiyorlar.

Bu sistemi annemden ogrendim :) kucukken pirasa sevmezdim annem; kahvaltidan sonra oglen pirasa verdi yemedim ve sofradan kalkmami istedi. Aksam oldu yine pirasa ve ben yine inat ettim ama aclik kendini hissetiriyordu. Sabah uyaninca annemin kahvalti vermeyecegini dusunup kahvaltida pirasa istemistim :)

Ama tabi kuslari bu kadar uzun sureli acliga mahkum edemeyiz. Bir sure sonra yemliklerini koyuyordum. Ve bunu bir sisteme oturttum. Simdi bakicisinin inadina karsi koyamayacaklarini anladilar pasa pasa yiyorlar.

Bir de once sevdikleri malzemeden baslayip azar azar katki ile baslayip zamanla orantilayin bu taktikte tutuyor.

#5 Iklim_Yeliz, 25 Mart 2016
    Son düzenleme: 25 Mart 2016
  6. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    3 aya kalmaz güvercin kadar olurlar
    Arada salın ucsunlar da yedikleri ni eritsinler
    spor şart

7. Iklim_Yeliz

Beğenileri:
    0
    :) kafesleri genis surekli haraket icindeler zaten. Ama yaglanma vb. Seyler olursa elbette uygun bir diyer ve spor verecegim :)

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  9. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Oranlarını iyi ayarladığınız takdirde bir sorun olacağını sanmıyorum.

10. Ceyhun GÖKMEN

Beğenileri:
    0
    Tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim kesinlikle uygulayacagim.insallah bende basarili olurum.

Sayfayı Paylaş