petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sizce bu yemi vermeli miyim ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mert Okan tarafından 30 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Burak TÜRKMEN

Acik yemlere fazla gvenme bence cnku hem toz pislik karisiyo bde trihi gecmis satamadklari yemleri karstriylar icine

2. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Açık yemler tozlanır mikroplanır ve kuşları hasta edebilir.Bu yüzden pek tavsiye edilmez.Bir zamanlar ben de kuşlarımı açık yem ile besledim.Herhangi bir sorun yaşamadım, fakat bu asla bir sorun yaşanmayacağı anlamına gelmez.Kuşlarınız çok tatlı Maşallah :).Ve onlara iyi bakıyorsunuz anladığım kadarıyla :).Birçok şey almışsınız.Sizin gibi sahipleri olduğu için o kuşlar çok şanslı :).Bazı insanlar sadece yem ve su ile kuş besliyorlar...

3. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10

bende normalde almam boşluğuma geldi bir kavanoz ayırdım bitsin başka vermeyi düşünmüyorum ger kalanı güvercinelere atarım artık :)

4. Burak TÜRKMEN

Olsun hersey bi tecrubedir :)

5. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10
    Hehe biraz fazla iyi bakıyorum galiba yerli kuşlar jumbo gibi oldular

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Yem fena durmuyor, belki içine aspur da eklenebilir.
    Ancak ambalajlı yem alman çok daha iyi olur. Tabi paketleri uygun ortamda muhafaza eden bir dükkan bulsan çok iyi olur.

7. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10
    Bir seferlik boşluğuma geldi aldım 1 kavanoz kullanıp kalanını güvercinlere serçelere bağışlayacağım.Birde çekircek içi yulaf aspur dal darı koysam kafese aşırı yem vermiş olur muyum ?

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
  9. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Açık adı üstünde.Bunda ne vitamin kalır ne başka bişey.Nemden kurtlanır.İnsan yediği yiyeceği taze yemek ister.Hayvanlarda öyle ister ama dili yok.Bunu sen yapacaksın.Gidipte 4 liraya bayat yem almaktansa 5-6 liraya yarım kilo adam akıllı yem alırsan kuşun hem sağlıklı olur hemde neşeli

10. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10
    dişi kuşum erkeğe göre çok fazla mürekkep balığı kemiği tüketiyor normal midir ?

11. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
    Gayet normal, yuvalık takılıysa yumurtaların gelmesi yakındır.

12. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10
    Erkek bir tuhaf bazen dişiye kur yapıyor bazen kafese birde dişi hiç yuvalığa girmedi baya bir oynuyor yuvalıkla ama girmiyor çiftleşmeleri yakın gibi kurlar çok sıklaştı çiftleştikten kaç gün sonra yumurta gelir ?

13. Levent ACAR

Beğenileri:
    72

Sayfayı Paylaş