Karadeniz Pet

Sizce çiftleşme olur mu? Yardım...

devilstar

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Aranıza katılalı henüz bir hafta oldu ama ben sizleri takip ettikçe baya bi gaza geldim ve pamuğa gidip bir eş aldım :) Biraz nufusu arttırıp kendi vereceğim eğitimimle mubişlerim olsun istiyorum. Pamuğa aldığım eş olan maviş yaklaşık iki yaşında bir erkek. Pamuk da 1,5 yaşında. İlk getirdiğimde yanyana koymadım onları. Aralarında teller vardı ama sonra baktım ki pamuk çok hevesli mavişle oynamaya ben de onları yan yana koydum ve galiba hemen anlaştılar. Sizden ricam https://www.youtube.com/watch?v=WraEgv9_RSI&feature=youtu.be linkine tıklayarak, kuşlarımın eşleşme ihtimalini söyleyebilir misiz? Bu arada kafese yuvalık da takmadım. Sizce anlaşıp eşleşebilmişlerse ne zaman yuvalığı takmam lazım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Herşey yolunda gözüküyor,İnşallah en kısa zamanda sonuç alırsınız. Yuvalığı takabilirsiniz.

kafam karıştı şimdi? ne zaman taksam acaba kesin sonuç alabilirim? Umutlarım boşa çıkmasın istiyorum.

peki levent bey tavsiyenize uyucam. Yarın sabah yuvalıklarını takıyorum. Gelişmeleri sizle paylaşacağım. Yardım ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Gelişmeleri paylaşmaya devam edicem inşalllah :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:18 -->-> Daha önceki mesaj 21:18 --

@Levent Acar Abi, dediğiniz gibi yuvalığı taktım. Şimdi yuvalıkla falan hiç ilgilenmiyorlar. Yuvalığı farketmeleri sizce ne kadar zaman alır? Kullandığım kafes ayrıca silindir şeklinde. Sizce kafesimi değiştirip, dikdörtgen şeklinde bir kafes mi almam daha iyi olur? Silindir kafesin muhabbetlere olmadığı gibi bilgilere rastladım. Yardım ederseniz sevinirim.

Evet muhabbetler için uygun değil bu kafes.Bir an önce kafesi değiştirin derim.

hocam kuşların ikiside erkek bence bunu bilin beyazın resimini cere resmini koyarsanız bakalım bence erkek o kuşda digeri kesin erkekde

Yok hocam, albino olan dişi kesin eminim. Albinoların cere rengi diğerlerindeki gibi cinsiyeti belirlemiyor. Ayrıca albinonun üreticisi arkadaşım petshopçudur. Dişi olduğunu kendisi teyit etmişti. Albinoların erkeği de ülkemiz de çok az bulunduğu söyleniyor. Bu yüzden de değerli olurmuş. :) Yani maalesef albinom pamuk dişi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:36 -->-> Daha önceki mesaj 20:26 --

pz9W6n.jpg
[/url][/IMG]

yine de bakın isterseniz

Geri