Karadeniz Pet

Sizce cinsiyetleri nedir?

İsa A.

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarımın cinsiyetleri ve yaşı nedir acaba? Sarı kuşumuz beyaz kuşumuzun kafesine geldi. Sahibini bulamadık. Fazla kafesimiz olmadığı için ikisinide aynı kafeste koymak mecburiyetinde kaldık. Ancak şu an aynı kafeste çok kavga etmiyorlar gibi ancak sarı kuşumuz beyaz kuşumuzu kaşıyor ama beyaz kuş sarı kuşu kaşımıyor. Marul asmıştım kafese, beyaz kuş sarı kuşa pek yedirmedi açıkçası. Tam olarak çözemedim kavga mı ediyorlar yoksa beyaz kuş kıskanıyor mu? Yoksa maurlu yedirmek mi istemiyor? Sizce ne yapmalıyım? Ayırmalımıyım? Fotoğraf kalitesi pek iyi değil kusuruma bakmayınız lütfen. :)) Şimdiden teşekkür ederim.

1ngQMj.jpg

EERa5Z.jpg

Sarı kuşun gagası kahverengimi yoksa yavru kuşun morluğumu tam anlayamadım ama kahverengi ise dişidir.
Yavru ise anlamak için erken gibi duruyor.

Fakat erkek kuşu kaşıması dişi davranışıdır.
Resim kalitesi ile söyleyebileceklerim bu kadar.

Sarı kuşun cinsiyetini bende çözemedim. Fotoğraf kalitesi kötü farkındayım. Diğer fotoğraf makinem elimde değil en iyi bu şekilde çekebildim. Peki kuşları ayırmalımıyım sizce? Hep tek kuş baktım ilk kez bu şekilde kuş bakıyorum.

sarı kuşun ceresş tek renk mor mu? yoksa burun deliklerinin etrafı beyaz mı ? ben tek renk goruorum..eger oyleyse kusların ikisi de erkek.

Evet resimden ziyade siz ne görüyorsunuz onu yazın.

Cere tek renk mor mu?
Kahverengimi?
Mora benziyorsa deliklerin çevresinde beyazlaşma var mı.?
Erkek kuş diğerine kur yapıyor mu?

Son düzenleme:
Sarı kuşun burun deliklerinin ortası beyaz gibi tek renk değil. Sarı kuş perdede duramıyor kanepenin üstünde durabiliyor. Beyaz kuş tek başına iken perdeden inmezdi şimdi ise sarı kuş nerede ise o da onun yanına iniyor. Perdede durmuyor. Sarı kuş beyaz kuş ne yaparsa aynısını yapıyor. Sarı, beyazı kaşıyor ancak beyaz o ne yaparsa yapmıyor. Kendi başına hareket ediyor ama hiç yalnız bırakmıyor sarıyı.

hmmm...burun deliklerinin etrafı beyazsa dişidir kuşunuz ama 1 ay sonra isterseniz bi daha sorun..Netleşir cinsiyeti..Çiftlerden anlamadıgımdan yorum yapamıcam diger konuyla ilgili:)

Yardımlarınız için teşekkür ederim trazetekutr ve Ayşe hanım. Yaş tespitinden tam olarak anlamıyorum ancak sarı daha yavru gibi. O yüzden daha sonra netleşir, dediğiniz gibi Ayşe hanım. Ama en büyük sorunum kuşları ayırmalı mıyım? Ayırmak içimden gelmiyor ama kavga etmelerini de istemiyorum. :)

İki kuş da erkek. Sarı çekinik parçalı kuşun burun deliklerin etrafında mor, dişi kuşlarda daha açık olur.

İkisi de erkek, beyaz kafesin sahibi olduğu için kıskanabilir ama şiddetli kavga yoksa birlikte yaşayabilirler.

İkisi de erkek benim fikrim birini değişin dişi bir kuş alın

Yorumlar için teşekkür ederim. Kafes içinde şu an pek sıkıntı yok gibi ancak bir sıkıntı olursa ayırmak durumunda kalırım. Umarım mecbur kalmam :)

Geri