petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sizce daha küçük mü?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre Atıcı tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Emre Atıcı

Bugün petshoptan kendime bi tane muhabbet kuşu aldım ama daha 1 aylık falan sizce erken mi almışım. Yani yaşı daha küçük mü? Aldığım adam küçük yaştakilerin konuşması daha kolay dedi. Bir de eve getirdim hep aynı yerde duruyor titriyor gibi sessiz sakin. Acaba yabancılık çekip korktuğu için mi?

2. Aysetursak

İlk geldiğinde ürkmesi çok normal. Bir iki gün içinde geçecektir. Yavru almanız daha ideal alıştırmak ve konışturmak için. Sizinkinin yaşı da gayet küçük yani çok iyi :)

3. Emre Atıcı

Bir an korktum acaba küçük mü aldım hata mı ettim diye içim sızladı. Teşekkür ederim birazcık olsun rahatladım :)

4. anıl deniz yılmaz

iki üç güne hareketlenir küçük alman ıyı olmuş hem daha iyi alışır hemde iyi konuşur tabi bunlar senin verdiğin eğitime bağlı.

5. Emre Atıcı

inşallah düzelir böyle masum durması beni de üzüyor :)

6. anıl deniz yılmaz

bende ilk kuşumu aldığım gün öle olmuştum bir ay felan besledim onla ilgilenemeyince gittim yanına bir eş aldım çok mutlu oldu kerata :)

7. Emre Atıcı

biraz bekleyim bende o zaman. eş alınca konuşmaz sizinle ilgilenmez diyolar ama o mutlu olsun yeter ki :D

8. BARAN

BARAN Guest

Keşke bi resim katsaydınız....

9. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    3 aylık olmadan konuşturmaya çalışma

10. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Kendine alıştırmak için buradaki arkadaşların öneri forumlarını okuya bilirsin çok faydası olacaktır.

11. Serhat YÜKSEL

Yem krabiliyor mu ona dikkat etseydiniz.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

12. Emre Atıcı

resim nasıl atılıyor

13. cocomade

cocomade Member

Beğenileri:
    0
    Yem kırabiliyorsa küçük olması sorun oluşturmaz aksine eğer evcilleştirmek ve konuşturmak istiyorsanız çok daha iyi küçük olması. :) 1-2 gün ürkek durabilir ama yeni yuvasına ortamına alıştıkça o da hareketlenecektir. Sizin yapmanız gereken şey ilk 3 gün kuşunuzu biraz kendi haline bırakmak. Elinize almadan o kafesteyken sakin bir ses tonuyla onunla konuşun. İlk 1 hafta kafesinden hiç çıkarmayın, 4. gün kafesin içinde işaret parmağına konmasını bekleyin çıkmıyorsa çok zorlamayın ilerleyen günlerde kendiliğinden konmaya başlayacaktır eğer onu korkutacak birşey yapmazsanız. 1 haftanın sonunda kafesinden çıkarabilirsiniz eğer yakalamanız gerekirse KESİNLİKLE kuşunuzu avuçlayarak tutmayın bu oldukça güven kırıcı bir harekettir. Kuşunuz size güvenmeye başladığında elinizden yem yemeye başlayacaktır o aşamaya geldikten sonrası çok kolay geçecek. Kuşunuza zarar verecek birşey yapmadığınızda korkutmadığınızda size yavaş yavaş alışacak ve ailesi olarak kabul edecektir. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:58 -->-> Daha önceki mesaj 20:58 --

Konuya resim eklemek için: http://www.muhabbetkusu.com.tr/teknik-destek/konuya-resim-nasil-eklenir-6.html

14. Serhat YÜKSEL

Masallah cok guzel. Ele alistirmak icin tunege (cubuk) paralel olarak parmaginizi uzatip konusun. Tek ayagini atip cekecektr. Sonra parmaginiza ckmaya baslar.

15. Emre Atıcı

İlk başta hasta falan diye düşünmeye başlamıştım ama artık ilk gün olduğu için böyle durgun olduğunu anladım. İnternetten kuş sesi açınca maşallah bağırıp duruyor :) demek ki yerini yadırgıyor şuan daha ilk günü malum :)

16. ismail baktır

tam eğitilecek yaşta

17. Emre Atıcı

1 aylık işte. ama hiç bir şey yemiyor :(

18. Serhat YÜKSEL

Ac klnca yer. Merak etmeyin.

19. general1034

general1034 New Member

Beğenileri:
    0
    Muhammet bey neden 3 aylık olmadan konuşturma diyosunuz ??

Sayfayı Paylaş