Karadeniz Pet

Sizce değiştireyim mi

mehmet emin tektaş

Meraklı Üye
Arkadaşlar bir üreticiyle resimdeki üç kuş artı 70 lira karşılığında yedi yumurtası olan çek çift muhabbet kuşu ile anlaştım. Sizce değiştireyim mi yoksa biraz daha bekleyeyim mi kuşlar 6 aydır bende daha çiftleşmediler. Birde cinsleri hakkında bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

http://i.hizliresim.com/ozRkgX.jpg

http://i.hizliresim.com/8E7dDW.jpg

Sana yararı olmayan kuşları ver gitsin boşa besleme elinde 7 yumurta 3 fre verse 5 kuş kalıyor sana gene karlı.

Aynen öyle arkadaşa katılıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
En önemlisi es olmuslar evine de alistıklarında seri uretime gecersin :)

Yumurtalı kuşu alıp eve getirdin diyelim, yumurtalara yatmayı bırakabilir, ha bırakmadı diyelim, o yumurtalardan yavru çıkmayabilir. Size ilk deneyimlerimi anlatayım, yavru almak için 120 liraya 4 yumurtalı çift almıştım, tabi tecrübesiz olduğum için yumurtaları kontrol etmek hiç aklıma gelmedi, 4 yumurtadan 1 tanesi bile dolu değildi, acaba üretici aldığım kuşların altına diğer çiftlerin boş yumurtalarını mı kaydırdı şüphesini yaşadım, kuşlar üretimhaneden geldiği için ve evde o kadar çok kuş olmadığı için yeni ortama alışmaları uzun sürdü ve 6 ay bekledim bir sonraki kuluçkayı, bu çift bir çok kez kuluçka geçirmesine rağmen ya kuluçkayı yarım bıraktı ya da ya da yumurtaları kırıp yediler, kuşları elden çıkardım kurtuldum. Bence hiç bu riski yaşamayın, 3 kuşu verin, üzerine biraz ekleyin, 6 tane yavru alın, aynı ortamda büyüyecekleri için eş olma şansıları daha yüksek, yumurtalı çiftten riske girmek yerine 6 ay yavruları bekleyin, aynı yerde 6 kuş olduğu için şansınız daha yüksek diye düşünüyorum, yine de karar sizin.

Son düzenleme:
Yumurtalı kuşu alıp eve getirdin diyelim, yumurtalara yatmayı bırakabilir, ha bırakmadı diyelim, o yumurtalardan yavru çıkmayabilir. Size ilk deneyimlerimi anlatayım, yavru almak için 120 liraya 4 yumurtalı çift almıştım, tabi tecrübesiz olduğum için yumurtaları kontrol etmek hiç aklıma gelmedi, 4 yumurtadan 1 tanesi bile dolu değildi, acaba üretici aldığım kuşların altına diğer çiftlerin boş yumurtalarını mı kaydırdı şüphesini yaşadım, kuşlar üretimhaneden geldiği için ve evde o kadar çok kuş olmadığı için yeni ortama alışmaları uzun sürdü ve 6 ay bekledim bir sonraki kuluçkayı, bu çift bir çok kez kuluçka geçirmesine rağmen ya kuluçkayı yarım bıraktı ya da ya da yumurtaları kırıp yediler, kuşları elden çıkardım kurtuldum. Bence hiç bu riski yaşamayın, 3 kuşu verin, üzerine biraz ekleyin, 6 tane yavru alın, aynı ortamda büyüyecekleri için eş olma şansıları daha yüksek, yumurtalı çiftten riske girmek yerine 6 ay yavruları bekleyin, aynı yerde 6 kuş olduğu için şansınız daha yüksek diye düşünüyorum, yine de karar sizin.

hocam sana tamamıyla katılıyorum riske hiç gerek yok . .

kaan bey haklı katılıorum aynı sey basıma geldı ve aldım kus 2. yumurtayı kafesın altına bıraktı we 3.4.5 yumurta gelmedı

Kendi fikrimi söylüyorum ben olsam vermezdim..

bence hiç bi üretici 7 yumurtalı çifti bu şekilde vermez hocam o 7 yumurtanın 7 side boştur yüzde yüz

Diyelimki dolu kaç tanesine bakacaklar?? kuş gelince yatacak mı? vereceği kuşların kaçıncı kuluçkası 7 8 mi? ilk kuluçkası olan kuşları vermiyordur herhalde. 3 kuş ve 70 tl çok derim. siz kendi kuşlarınızla sabredin

Yumurtalı kuş almak zaten riskli iş birde 3 kuş + 70tl çok para ben olsam asla vermem.

öncelikle arkadaşlar çok saolun ben bu kuşlarıda aynı üreticiden aldım bana dedi daha önce ben bu çiften yavru aldım. bende 6 ay bekledim baktım çiftleşmediler öyle yanına gittim o da dedi istersen sana yumurtalı kuş vereyim biraz da fark ödersin. Kuşlara oturma ma riskinin de olduğunu söyledi. Bende yumurtaların damarlarına bakıp bakmadığını özellikle ısrar ettim. Bakmaya gerek olmadığını eğer evde yumurtalara oturursa en az dört tane çıkaracağını söyledi. Benim de kafam karıştı sizlere bi danışayım dedim.

Geri