Karadeniz Pet

Sizce dişiyi değiştirmem gerekir mi?

Fulya GÜLMEZLER

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 1,5 yaşındaki erkek kuşuma eş aldım ancak ilk aldığım dişiyle hiç anlaşamadıkları için aynaya da çok alışık bi kuş olduğu için 15 gün önce kendi renginde yeni bir eş aldık ancak bugüne kadar ne birbirlerinin kafasını kaşıdılar ne de yem kusma gibi bir durum oldu. Erkek ara sıra kur yapmaya çalışıyo ama dişi olan hiç yüz vermiyo. Dişiyi aldığımız arkadaş eğer alışmazlarsa başka bir dişi deneriz demişti ama sizce ne yapmalıyım beklesem eş tutma ihtimalleri olur mu yoksa dişiyi değiştireyim mi ne dersiniz?

http://i.hizliresim.com/ZAAMkg.jpg

http://i.hizliresim.com/oYY03Q.jpg

Erkeğiniz güzel maşaallah benim fikrim bu erkeğe bu dişi gitmemiş mademki arkadaşlarda değişiriz dedi erkeği götürün atın salmalarına yarım saat dolansın hangi kuşla anlaşıyorsa onu alın derim. Dişi çok genç duruyor.

evet dişi bana da çok küçük gibi görünüyodu zaten dediğiniz gibi yarın götüreyim aldığım yere teşekkür ederim :)

dişi sonradan geldiği için çekingendir biraz zaman tanıyın bnm erkek te yeni gelmişti 2 hafta hiç kur yapmadı 15 1 ay içinde eş oldulaar şimdi çiftleşiyorlar ama dişi yumurtlamıyor benim şans işte :D

İlk günden bile belli olur nasıl anlaşıcakları, eğer dişi yüz vermiyorsa değiştirin ve ayna varsa aynayı kaldırın kafesten erkek kuşunuz kendine bakma alışkanlığından kurtulup daha çok dişiye baksın :D

Dostum dişin biraz ufak. İlla eş olsun yavru alayım diyorsan götür dişiyi geri. Erkeği de salmaya at. Hangisiyle anlaşırsa onu al. Hayırlısı olsun.

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için bugün gidemedim dişiyi değiştirmeye ama iyi mi oldu acaba bilmiyorum çünkü 1 saat kadar önce ilk defa erkeğin dişiye yem verdiğini gördüm acaba anlaşıcaklar mı ki yavaş yavaş biraz daha bekleyim en iyisi belki bizimkiler de 1 ay içinde eş olur :)

Fulya hanım bu arada size de dostum kelimesini kullanmışım. Yeni farkettim. Ağız alışlkanlığı. Kusura bakmayın. Farketmemi sağlayan arkadaşlara da teşekkür ederim.

Hiç önemli değil Gökhan bey dostluk kötü bi şey değil nihayetinde yardımcı olduğunuz ve nezaketiniz için de teşekkür ederim

Geri