petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sizce doğru yaptım mı???

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Faruk KILIÇ tarafından 17 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Faruk KILIÇ

Faruk KILIÇ New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar muhabbet kuşumu meyveye alıştırmak için yemine havuç ve elmayı rendeleyip karıştırdım sizce doğrumu yaptım ve diger yemliğede bisküviyi ezip koydum yer mi bi zararı olmaz demi hep yem yiyor sıkılmış tır diye böle yaptım doğru mu sizce???

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yem ve meyveler fazla durduğunda küflenir, 4-5 saat sonra alman gerek. Zorla meyve yedirmene gerek yok zaten, sen as kafese canı isterse yer.

3. Faruk KILIÇ

Faruk KILIÇ New Member

Beğenileri:
    0
    Meyve yemediği için böyle yaptım

4. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    parça halindeki meyveyi kemirmek, rendelenmiş meyveyi yemekten daha keyifli geliyor gibi hissediyorum ben, kuş daha da bir istekle yiyor. tabi şahsi görüşüm. yememelerine gelince benimkilerde mama yemiyordu 2 hafta hiç yemedikleri halde her gün sıkılmadan verdim, bir defa tadına baktımı gerisi gelir...

5. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    bende yemine meyve havuç vs konulmasını pek doğru bulmuyorum. çünkü yemi yiyip kabukları içinde kalıyor ve bir kaç saat sonra meyveyi almak durumunda olduğunuz için yemde boşa gidiyor. meyveyi yeme, bisküviyi de ayrı yere koymak yerine ikisini birleştirip ayrı bir mamalığa koysanız daha iyi olur diye düşünüyorum. hemen alışmasını beklemekte doğru değil ısrarla koyun illaki bir gün yiyecektir.

meyveyi de misal elma ve portakalı dilimleyip tellere asıyorum onlar ordan kemiriyorlar.

Sayfayı Paylaş