Karadeniz Pet

Sizce doğru yaptım mı???

Faruk KILIÇ

Meraklı Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşumu meyveye alıştırmak için yemine havuç ve elmayı rendeleyip karıştırdım sizce doğrumu yaptım ve diger yemliğede bisküviyi ezip koydum yer mi bi zararı olmaz demi hep yem yiyor sıkılmış tır diye böle yaptım doğru mu sizce???

Meyve yemediği için böyle yaptım

parça halindeki meyveyi kemirmek, rendelenmiş meyveyi yemekten daha keyifli geliyor gibi hissediyorum ben, kuş daha da bir istekle yiyor. tabi şahsi görüşüm. yememelerine gelince benimkilerde mama yemiyordu 2 hafta hiç yemedikleri halde her gün sıkılmadan verdim, bir defa tadına baktımı gerisi gelir...

bende yemine meyve havuç vs konulmasını pek doğru bulmuyorum. çünkü yemi yiyip kabukları içinde kalıyor ve bir kaç saat sonra meyveyi almak durumunda olduğunuz için yemde boşa gidiyor. meyveyi yeme, bisküviyi de ayrı yere koymak yerine ikisini birleştirip ayrı bir mamalığa koysanız daha iyi olur diye düşünüyorum. hemen alışmasını beklemekte doğru değil ısrarla koyun illaki bir gün yiyecektir.

meyveyi de misal elma ve portakalı dilimleyip tellere asıyorum onlar ordan kemiriyorlar.

Geri