Karadeniz Pet

Sizce doğru yaptımmı

Serkan KILINÇ

Paylaşımcı Üye
Merhaba bir çift kuşum üst üste 4 kuluçka geçirdiı 1.kuluçkada 3 yavru büyttü 2.kuluçkada 5 yavru büyüttü 3.kuluçkada 5 yavru büyüttü 4.kuluçkada 4 yavru büyttü

Ve kuşlarım 5.Kuluçkaya girmeye başladı 3.yumurtayı yaptı bende kuşlara zarar vermesin diye yumurtalarını aldım yatmasına izin vermedim vitamin mama ve vb vermeme rağmen kuşlar yavru büyütmekten zayıflamaya başladı bu yüzden ölmesinler diye yatırmıcam yumurtlamaya devam ederse o yumurtalarıda alcam sizce doğru yapıyormuyum.

Bence doğrusunu yapıyorsun. Normalde kuşlar 2. kuluçkadan sonra 3-4 ay dinlendirilmesi lazım. 4 kuluçka çok fazla olmuş. Kuşları 2-3 ay dinlendir. Günde 1-2 saat uçur tekrar eski formunu yakalar.

Bence doğrusunu yapıyorsun. Normalde kuşlar 2. kuluçkadan sonra 3-4 ay dinlendirilmesi lazım. 4 kuluçka çok fazla olmuş. Kuşları 2-3 ay dinlendir. Günde 1-2 saat uçur tekrar eski formunu yakalar.

teşekkürler bilmiyodum bilsem 4 kuluçka yaptırmazdım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:53 -->-> Daha önceki mesaj 21:52 --

Yumurtlamadan önlem almalıydın, kaç tane cana mal oldu şimdi. Artık olan olmuş.

yumurtalar daha hiç bir canlanmamış baktım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

başka yokmu tahminde bulunan

Bendede vardı öle çift üçüncü yavruları alınca yuvalığı söktüm iki ay dinlandiler taktım gene altı yumurta dan beş yavru aldım..

Doğru yapmışsınız birkaç ay dinlenir kendilerine gelirler.

kardeş verim düşer kuşlar fazla hırpalanmasına mani olmuşsun güzel yapmışsın yumurtaları başka kuşlara paylaştıra bilirsin eğer başka kuş yoksa forum içinde almak isteyen varsa ver

Yumurtlamadan önce yuvalığı çıkartsaydın daha iyi olurdu. Dinlendirmen lazım kuşlar çok yorulmuştur.

Bende aslında kuşların ciftleşmelerine engel olmak istemem neden diceksiniz bunların doğada olduğunu düşünelim kimse müdahale etmiyor bakamıcak olsalar yapmazlar diye düşünüyorum

Selam,
Üzerinde hiç yatılmayan yumurtalar ne kadar süreyle dayanır, nasıl bir ortamda muhafaza edilmeli acaba ?

bildiğim kadarıyla 5 gün serin bir ortamda kalabiliyor diye duymuştum fakat dorumu yanlışmı bilmiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:54 -->-> Daha önceki mesaj 11:53 --

Bende aslında kuşların ciftleşmelerine engel olmak istemem neden diceksiniz bunların doğada olduğunu düşünelim kimse müdahale etmiyor bakamıcak olsalar yapmazlar diye düşünüyorum

ama doğada sürekli yumurtlamıyorlar belli zamanlarda yumurtluyo fakat evde öyle değil sürekli peş peşe yumurtluyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:55 -->-> Daha önceki mesaj 11:54 --

Yumurtlamadan önce yuvalığı çıkartsaydın daha iyi olurdu. Dinlendirmen lazım kuşlar çok yorulmuştur.

keşke dediğiniz gibi baştan önlem alsaydım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:56 -->-> Daha önceki mesaj 11:55 --

kardeş verim düşer kuşlar fazla hırpalanmasına mani olmuşsun güzel yapmışsın yumurtaları başka kuşlara paylaştıra bilirsin eğer başka kuş yoksa forum içinde almak isteyen varsa ver

yumurtaları arkdaşıma verdim kuşlarıda kuluçkadaydı zaten verdim onun kuşları yatıyor şu anda

Geri