petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sizce doğru yaptımmı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Serkan KILINÇ tarafından 2 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    Merhaba bir çift kuşum üst üste 4 kuluçka geçirdiı 1.kuluçkada 3 yavru büyttü 2.kuluçkada 5 yavru büyüttü 3.kuluçkada 5 yavru büyüttü 4.kuluçkada 4 yavru büyttü

Ve kuşlarım 5.Kuluçkaya girmeye başladı 3.yumurtayı yaptı bende kuşlara zarar vermesin diye yumurtalarını aldım yatmasına izin vermedim vitamin mama ve vb vermeme rağmen kuşlar yavru büyütmekten zayıflamaya başladı bu yüzden ölmesinler diye yatırmıcam yumurtlamaya devam ederse o yumurtalarıda alcam sizce doğru yapıyormuyum.

2. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    geç bile kalmışsın

3. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0

kendileri durursanmıştım durmadılar makineye bağladılar birde yumurtlarını aldım diye sitrese girermi ?

4. kralsado

kralsado New Member

Beğenileri:
    0
    Bence doğrusunu yapıyorsun. Normalde kuşlar 2. kuluçkadan sonra 3-4 ay dinlendirilmesi lazım. 4 kuluçka çok fazla olmuş. Kuşları 2-3 ay dinlendir. Günde 1-2 saat uçur tekrar eski formunu yakalar.

5. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Yumurtlamadan önlem almalıydın, kaç tane cana mal oldu şimdi. Artık olan olmuş.

6. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    teşekkürler bilmiyodum bilsem 4 kuluçka yaptırmazdım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:53 -->-> Daha önceki mesaj 21:52 --

yumurtalar daha hiç bir canlanmamış baktım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

başka yokmu tahminde bulunan

7. Sinan EREN

Bendede vardı öle çift üçüncü yavruları alınca yuvalığı söktüm iki ay dinlandiler taktım gene altı yumurta dan beş yavru aldım..

8. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Doğru yapmışsınız birkaç ay dinlenir kendilerine gelirler.

9. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    kardeş verim düşer kuşlar fazla hırpalanmasına mani olmuşsun güzel yapmışsın yumurtaları başka kuşlara paylaştıra bilirsin eğer başka kuş yoksa forum içinde almak isteyen varsa ver

10. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Selam,
    Üzerinde hiç yatılmayan yumurtalar ne kadar süreyle dayanır, nasıl bir ortamda muhafaza edilmeli acaba ?

11. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Yumurtlamadan önce yuvalığı çıkartsaydın daha iyi olurdu. Dinlendirmen lazım kuşlar çok yorulmuştur.

12. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Bende aslında kuşların ciftleşmelerine engel olmak istemem neden diceksiniz bunların doğada olduğunu düşünelim kimse müdahale etmiyor bakamıcak olsalar yapmazlar diye düşünüyorum

13. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    bildiğim kadarıyla 5 gün serin bir ortamda kalabiliyor diye duymuştum fakat dorumu yanlışmı bilmiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:54 -->-> Daha önceki mesaj 11:53 --

ama doğada sürekli yumurtlamıyorlar belli zamanlarda yumurtluyo fakat evde öyle değil sürekli peş peşe yumurtluyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:55 -->-> Daha önceki mesaj 11:54 --

keşke dediğiniz gibi baştan önlem alsaydım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:56 -->-> Daha önceki mesaj 11:55 --

yumurtaları arkdaşıma verdim kuşlarıda kuluçkadaydı zaten verdim onun kuşları yatıyor şu anda

Sayfayı Paylaş