Karadeniz Pet

Sizce erkek kusun, eski esini unutamamasi mumkun mu?

bademvefistik

Meraklı Üye

Oncelikle merhaba,
Erkek kusumun yaninda 8 aydir bir disi vardi. Ancak disi yagli ve yasli oldugundan degistirdim. Degistireli 2 hafta oluyor. Erkek kus yeni disiyle hic ilgilenmiyor ve tunekte tek basina duruyor. Konusmasi, oyunlari, yem yemesi, benimle olan dialogu hersey normal ama yeni disiyle uzaktan uzaktan konusuyor sadece. Ayni kafete bazen yan yana tunekteler (hic bir temas yok), ama bazen ki cogunlukla farkli ama yakin yerlerder. Yeni disi 5-6 aylik... Sizce eski esini ariyor olabilir mi? Cunku onunla dialoglari cok guzeldi. Sadece ciftlesememe durumundan degistirdim disiyi. Yoksa bu yeni es kucuk diye ki boyle davraniyor?

2 hafta kısa bir süre anlaşıp anlaşmadıklarını anlamak için daha fazla zaman tanıyın onlara. Kavga etmiyorlarsa bekleyin.

2 hafta kısa bir süre anlaşıp anlaşmadıklarını anlamak için daha fazla zaman tanıyın onlara. Kavga etmiyorlarsa bekleyin.

Kavga etmiyorlar sadece erkek biraz cekingen. Cok fazla temas haline gecmiyor. Ama ayni yemlikten yemek yiyip yan yana uyuyorlar arada...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kuşların birbirlerine alışması özellikle dişi muhabbetler eş konusunda seçici olabilirler. Dediğiniz gibi kavga yoksa beklemek en doğrusu. Dişi 5-6 aylık ise daha ergenliğe girmemiştir zaten.

Kuşların birbirlerine alışması özellikle dişi muhabbetler eş konusunda seçici olabilirler. Dediğiniz gibi kavga yoksa beklemek en doğrusu. Dişi 5-6 aylık ise daha ergenliğe girmemiştir zaten.

Ergenlige girdikten sonra sanirim anlasilir degil mi? Kac aylikken ergin birey oluyorlar?
Birde erkek eski esini arar mi?

6-7 aydan sonra ergen olup yumurta yapabilirler. (üretim için kuşların 1 yaşını bekleyen üreticiler var)
Erkekler genelde seçici değildir eş konusunda.

belgesellerde gördüğümüz kadarıyla doğal yaşamdada eşler birbirine sadık değiller taaki yavrular büyüyene kadar ki yorgan gitti kavga bitti, erkekler dişi için yarışırlar en iyisi benim tüylerim daha parlak daha iyi bir erkeğim daha iyi bir kandan geliyorum diyen erkek dişisi için savaşıyor ve onun gözüne giriyor falan filan yani uğur arkadaşın dediği gibi erkek seçici değildir.

Erkeğin dişiye değil dişinin erkeğe alışması gerekir.
Aynı zamanda dişinin ortamada alışması gerekir sonradan dahil olan olduğu için.
Zaman tanımanız gerekir.
Ben kuşların odasını degistirdim kafesin yanı sıra şimdi yuvaligin yanından dahi geçmiyorlar.

Erkek kuslar es secmez lakin sizinki disiyi begenmemis disiniz de kucuk zaman gecirdikce belki sevebilir

Erkek kuslar es secmez lakin sizinki disiyi begenmemis disiniz de kucuk zaman gecirdikce belki sevebilir

Evet, disi kusum daha kucuk. Guvenle temin edebilecegim bir yer bulamadigimdan damizlik disi almak yerine, yavruyken almayi tercih ettim. Gecen defa kandirildim resmen.... Yasli, ici gecmis hayvancigi sattilar... Dilerim bu disim buyudugunde anlasabilirler...

Ben ayna çift olan kuşlar için sakıncalı diye duymuştum. Eşiyle ilgilenmez aynayla ilgilenir diyorlardım bir de aynayı çıkartıp deneyebilirsiniz

Ben ayna çift olan kuşlar için sakıncalı diye duymuştum. Eşiyle ilgilenmez aynayla ilgilenir diyorlardım bir de aynayı çıkartıp deneyebilirsiniz

Ayna dediginiz gibi uygun bir esya degilmis. Belki eski esinden ayirdim diye bunalima girer onlem olsun diye koydum ama belkide onu cikartmak lazim...

Gördugum kadariyla hep disi aynada bence o yuzden yaklasamiyorlar. Ve bir sey daha duymustum birbirlerine yanastirmak icin tek 1 tunek koyarsaniz mecburen o tunekte duracak ikiside. Belki bu da yardimci olabilir

Geri