Karadeniz Pet

Sizce eş olmuşlar mi?

messevim

Meraklı Üye
Erkegi dişisine göre biraz daha iri. Kavga etmiyorlar, arada otüşüyorlar. Persembe günü almistim erkegini..

e41150c5ac925f15bebc1aefb09f383e.jpg

7a640adf8604b9e3a3d43e301d687e17.jpg

b5b1e70c8a89fec3a48d3f7b53e05c40.jpg

fc5a1b00295d69dcb2aa83ee5cdd49a6.jpg

bc5aaabd2b8002de64e44ec22b64ba55.jpg

JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3-5 günde belli olacak iş değil bu. Biraz zaman tanımalısın bunlara.
Çok kızışmış tecrübeli kuşlar yan yana koyduklarında hemen eş tutarlar.

Peki eş tutmuşlarsa nasıl davranırlar veya eş tutmazlarsa nasıl davranılrlar, dövüşürler mi ?

Kaşıma ve yem kusma gibi kurlaşma hareketleri görünce yuvalığı takarsın.
Çok dövüşmedikten sonra eyırmayın, ara sıra ufak kavgalar yaşanabilir.

Aslında ben şimdiden taktım yuvalığı taktım. Gerçi her ikisi de yuvalığa girmeye korkuyor. Kaşımalar ise bana biraz tuhaf geliyor. Çünkü sürekli dişi erkeğin arkasından koşuyor ona ötüyor ve onu kaşıyor. Acaba erkek sonradan geldi diye mi böyle oldu ?

Daha önceden de bir çiftim vardı o zaman erkek dişinin peşinden koşardı, şimdi ise tam tersi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:27 -->-> Daha önceki mesaj 10:53 --

Evet arkadaşlar :)

bunlar daha bebe büyüsünler :D daha akılları o işlere ermez

zaman tanıyın. dişiniz daha çok küçük zaten. yuvalığa gerek yok. önce anlaşsınlar, birbirlerini tanısınlar, birlikte zaman geçirsinler, o arada kızışacak kadar büyümüş olacaklar. ara sıra kavga yaşanabilir, kan çıkımadıkça ya da abartılı tüy yolma yoksa sorun yok demektir. dişi kuşunuz yeni gelen kuşa ilgi gösterdiği için arkasından koşuyordur. ama zaten genelde dişiler erkeğin peşinden ayrılmazlar.i genel davranış bu şekilde. bazen dişiler aksi ve huysuz olabiliyor, o zaman da erkek dişinin peşinden koşuyor. bunlara takılmaya gerek yok. yaklaşık 5 ay sonra gib çiftleşirler diye düşünüyorum; dişinin ufak oluşunu dikkate alarak. kolay gelsin, hayırlı olsun.

Peki eş tutmuşlarsa nasıl davranırlar veya eş tutmazlarsa nasıl davranılrlar, dövüşürler mi ?
yaşları daha küçük ve hemen eş olmazlar eş olmaları için 2-3 hafta beklemen gerek ve 8 aylıktan küçüklerse eş tutturma diyelimki kuşların eş oldu çiftleşti yumurtladı dişinin daha kendisi yavru o yaşta annemi olacak nasıl bakacak yavrulara

zaman tanıyın. dişiniz daha çok küçük zaten. yuvalığa gerek yok. önce anlaşsınlar, birbirlerini tanısınlar, birlikte zaman geçirsinler, o arada kızışacak kadar büyümüş olacaklar. ara sıra kavga yaşanabilir, kan çıkımadıkça ya da abartılı tüy yolma yoksa sorun yok demektir. dişi kuşunuz yeni gelen kuşa ilgi gösterdiği için arkasından koşuyordur. ama zaten genelde dişiler erkeğin peşinden ayrılmazlar.i genel davranış bu şekilde. bazen dişiler aksi ve huysuz olabiliyor, o zaman da erkek dişinin peşinden koşuyor. bunlara takılmaya gerek yok. yaklaşık 5 ay sonra gib çiftleşirler diye düşünüyorum; dişinin ufak oluşunu dikkate alarak. kolay gelsin, hayırlı olsun.
bende bir şey sormak istiyorum müsadenizle. yeni konu açmadım aynı sorunum çünkü. eşe yeni bir çift attım bende ama erkek dişiden kaçıyor tünekte durmuyor yemlikte veya yerde duruyor. dişi ilgilense de kaçıyor. dişi yuvaya girip çıkıyor kontrol ediyor ama erkeğin umrunda değil. bunun sebebi nedir acaba ? dişi kendi yetişdirdiğim yavrularımdan erkeği 3 hafta kadar önce aldım.

kuşlar daha küçük. Yetişkin bile olsalar en az 2 aydan önce eş almaları zor. Alışma süresi olur.

Geri