petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sizce gelişmeler nasıl?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve huseyinvurur tarafından 7 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. huseyinvurur

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar merhaba benim 1 çift kuşum var erkek olan 1 yıldır dişi ise 7 aydır benimle kendilerini 2 -2.5 ay önce üretim kafesine aldım ve yavruluk taktım dişi sürekli yavrulukta nerdeyse her fırsatta orda diyebilirim yakınlaşmaları da fena değil ama hiç ciftlestiklerine şahit olmadım. Kondisyon maması veriyorum haftada 2 kez, yemlerine bir miktar nijer de koyuyorum vitaminlerini de eksik etmiyorum sizin tavsiyelerinizi de almak istedim şimdiden teşekkürler selamlar herkese[​IMG]
    [​IMG][​IMG]

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Maşaallah her şey çok güzel görünüyor ama rahatsız mı oluyorlar ki bu zamana kadar yumurtaların gelmesi lazımdı

3. huseyinvurur

Beğenileri:
    1
    Dişi dediğim gibi sürekli yavrulukta ama açıkçası erkeğin ayak attığını ilk defa 1-2 gün önce gördüm çok yoğun bir kavgaları da yok heyecanla bekliyoruz, neden rahatsız olabilirler ilk çiftim ondan pek bir bilgim yok

#3 huseyinvurur, 7 Ocak 2016
    Son düzenleme: 7 Ocak 2016
  4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Hayırlı uğurlu olsun ama ben Ankara ya kuş sattığımı hatırlamıyorum karıştırmayasınız :)

5. huseyinvurur

Beğenileri:
    1
    Evet yanlış kişiye yazdım pc ekranından görünce duzelttim pardon karışıklık için

6. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Kafeste benim gördüğüm bazı fazlalıklar var , şahsi kanaatim onları kaldırmanız yönünde, oyuncaları kaldırınız, tek tünek takınız eğer yapabiliyorsanız yuvalığa paralel bir tünek olsun, sessiz sakin bir yere bırakın ve dışarı salmayın kuşlarınızı bu yavru alma zamanınızı kısaltacaktır. zaten yumurtlama belirtilerini gösteriyorlar sanırım.

7. huseyinvurur

Beğenileri:
    1
    Dediginizi yaptım yeni fotoları ekliyorum şimdi nasıl sizce?

8. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0

#8 Gülşen ÖZDEMİR, 7 Ocak 2016
    Son düzenleme: 7 Ocak 2016
  9. huseyinvurur

Beğenileri:
    1

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    her şey güzel görünüyor sadece elinde fazladan bir tane tünek var ise akıllı yemliğe paralel 3. aralıktan falan takarsan kuşlar rahat yem yer

11. huseyinvurur

Beğenileri:
    1
    Tunegim var arkadaşlar çok tünek olmasın dediği için çıkardım ekliyim o zaman

12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    ekleyin ama diğer tüneklere pararlel değil dik gelecek şekilde önümüzde duran tellerin sağ taraftaki kısmına takın yemliğe paralel olsun yani sıkıntı çıkarmaz o. Tunekleriniz kısa uzun olsaydı taktırmazdım

13. huseyinvurur

Beğenileri:
    1
    Dişi kuşun erkekten iri olması olabilir mi sorun? Tunegi ekledim bu arada

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:37 -->-> Daha önceki mesaj 19:24 --

Yaklaşık 1 saattir gözlemliyorum dişi erkeği sürekli sıkıştırıyor takip ediyor ama erkek daha sakın sanki, yem kusma, kurlasma da var ve dişi yuvaliga girip çıkıyor sürekli erkek için yapabilecek bir şey var mı? Bu arada erkek ele alışkın bir kuştur onun etkisi olabilir mi?

14. Onur Çağlar

Beğenileri:
    6
    Bu kafesin altına koyduğunuz nedir acaba ?

15. huseyinvurur

Beğenileri:
    1
    Mısır granülü bir süredir kullanıyorum çok memnunum ortalama 3 haftada bir degistiriyorum koku yapmıyor şık da görünüyor

16. Doğu kan

Doğu kan New Member

Beğenileri:
    0
    muhtemel hallerinden memnun değiller. o yüzden dünyaya çocuk getirmek istememişler

17. huseyinvurur

Beğenileri:
    1
    Burdan polemik başlar uzar gider ama ben bi 10 sene kadar önce forumlarda bu tarz tartışmalara girmeyi bıraktım egleniyorsan sıkıntı yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:38 -->-> Daha önceki mesaj 20:30 --

https://vimeo.com/153799100
    Aralarında ciddi kurlasma var erkek ayak atıyor ama dişi karşı koyuyor ve sürekli yuvaliga giriyor sizce bir süre ayırmalı mıyım yoksa akışına mı bırakmak lazım?

18. byrktrbrk

byrktrbrk Member

Beğenileri:
    3
    Abi akışına bırakmak en iyisi gibi geldi bana kurlaşma varsa devamıda gelir diye düşünüyorum :)

19. huseyinvurur

Beğenileri:
    1
    Merhabalar arkadaşlar aynı konuyla ilgili tekrar rahatsız etmek istemezdim sizleri ancak benim ilk ve yegane çiftim oldukları için çok değerliler gözümde kuşlarım. Erkek arada ayağını atıyor ama dişi sürekli kaçıyor ceresinden anladığım kadarıyla aslında kızışmış vaziyette ancak erkeğe oranla bayağı iri. Sizce ne yapmalıyım bir süre ayırmak sorunu çözebilir mi? Teşekkürler selamlar herkese.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:46 -->-> Daha önceki mesaj 11:58 --

Dün ilk defa erkek olanın yuvaliga girdiğini gördüm dişi zaten yuvalikta uzun zaman geçiriyor bu iyiye işaret mi

Sayfayı Paylaş