Karadeniz Pet

Sizce hangi kafes?

01 modellerinde yuvalık için tel kesmek gerekiyor malesef. Bendeki m02 iki katlısı 01 in. 2nci kata ait olan kapılı tel panel i 1nci kata taktım karşılıklı olarak 2 tarafta da kapılar mevcut. Yuvalık sorunu ortadan kalktı. Akıllı yemliğe gelince, telleri esneterek akıllı yemliklerin arkasındaki 2 kancadan kafese takılabiliyor. Şayet s02 ya da m02 alırsanız, kapıları da dediğim gibi yaparsanız kafes çok güzel oluyor. %100 tüy dışarı çıkmıyor diyemeyiz. Kafeste kuşlar her kanat çırptığında, tünekten tüneğe atladıklarında bile döktükleri tüylerin dışarı uçuşması söz konusu. Bazen de dışkıların bile... Eşimin kuş beslememe izin verdiği tek kafestir hagen.

Örnek bir resim alabilirmiyiz? Özellikle Akıllı yemlik ve kapılar için

Nöbetteyim şuan, eve gidince gönderirim son halini.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

ben de sipariş vercem ama konuya cevap bekliyorum akıllı yemlik ve kapı olayı kafamı kurcalıyor. bir netlik kazansa hemen vakit kaybetmeden alcam

Ben yakından görmedim o kafesleri. Burada tüy dışarı falan çıkmıyor, diye gördüm. Bu sebepten hageni merak ediyorum. S01 modeli 2 kuş olunca ufak gelir gibi. O yüzden m01 modeli daha uygun gibi. Diğer IMAc kafes klasik kafesler gibi. Tül takıldığında sorun çözülür gibi. Ama dediğim gibi benim için önemli olan tüylerinin dışarı dökülmemesi. Ve jumbo ya da İngiliz türü kuşlar daha çok tüy döküyor gibi. Eskiden klasik yerli kuşlar beslerdik, bu kadar tüy dökmuyorlardi sanki? Az tüy döken ırk var mıdır acaba? :)

S01 modeli 2 kuş olunca ufak gelir gibi. O yüzden m01 modeli daha uygun gibi.

64cmx39cm 31 çifthane salma kafes ebatları

45,7 cm(Boy) x 35,6 cm(En) x 50,8 cm(Yükseklik) hagen kafes ebatları

s01 2 tane kuşa rahat rahat yeter ama 30-40 tl fark verilerek s02 de alınabilir üst katı kurmadan yedek parça olarak kullanabilirsiniz yuvalıkta kolay takılır

hagenin yuvalığını ve banyoluğunu da inceleme fırsatım oldu çok kaliteliler

64cmx39cm 31 çifthane salma kafes ebatları

45,7 cm(Boy) x 35,6 cm(En) x 50,8 cm(Yükseklik) hagen kafes ebatları

s01 2 tane kuşa rahat rahat yeter ama 30-40 tl fark verilerek s02 de alınabilir üst katı kurmadan yedek parça olarak kullanabilirsiniz yuvalıkta kolay takılır

hagenin yuvalığını ve banyoluğunu da inceleme fırsatım oldu çok kaliteliler

M02 modeli m01 sen daha uzun. Ve çıkartılınca m01 olarak da kullanılıyor sanırım. S02 modeli hiç bilmiyorum. Eve gidince bakarım

M02 modeli m01 sen daha uzun. Ve çıkartılınca m01 olarak da kullanılıyor sanırım. S02 modeli hiç bilmiyorum. Eve gidince bakarım

Aynen ikinci kat iptal olunca m01 e dönüyor.
a2f39c565903bec44fc5a4b4835f78c2.jpg
db6d03b16ef9c8b6d356dbb8c27db0f2.jpg
2dea79bd6f5c974e9df21d76d13e2910.jpg
d0e75e336205777342057c96cde2a0d3.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşlar m02 s02 gibi modeller üretim için düşünülmüş. Kafesleri 02 olan modelden alırsanız tel kesme derdi kalkıyor ortadan. Yuvalık var bende kuşum tek olduğu için çıkardım ancak. Yuvalık takmakta sorun yok.

Benim merakettiğim, evde kuş beslemek için hoşuma giden 2 kafes türü var. Bunlardan hangisi daha uygundur kuş için? Hagenlerin alt temizleme olayı komple kafes altı sökülüyor olayı nedir? Hagenler tüy olayını kafes için de tutuyor diyorlar?
Imac Muhabbet Kuşu Kafesi - Irene 4 Export
HAGEN VISION KAFES M 01
6lXrzv.jpg

g4W2QO.jpg
fiyat olarak baktığım zaman ımac kafes 200 lira civarında gördüm internet fiyatını ben hagen vision m 12 modelini kullanıyorum kıyaslama yapacak olursak eğer çift olarak bakmak ve yavru almak istiyorsanız hagen m01 modelinde kafesin önden açılan yanyana iki adet kapısı olduğu için başka yanda yada arkada kapısı yok buda şu anlama geliyor yuvalık takmak isterseniz kafesin ya önünü kapatacaksınız kapı yumurtlama yada bakım zamanlarında yuvalığa yada kafese müdahale edememeniz anlamına gelir yada yavru alma amaçlı kullanamayacaksınız diğer bir alternatifte bazı kullanıcıların yaptığı gibi bir kaç teli keserek yana yada arkaya yuvalık takmanız oda sizin terchiniz ama size tavsiyem şu olur eğer 200 lira ve üzeri bir bütçeniz varsa hagenin uzun modellerinden alarak kullanmanız ben şuan m12 modelini kullanıyorum bir çift muhabbette diğer kapıyı aynen barlas bey gibi arkaya takıp yuvalığıda kafesin arkasına taktım.sorun olmadı yine uzun model olarak kullanıyorum hagen kafeslerin her birinin uzunluğu eşit yanı kapı olan parçaları aynı tarafta isterseniz üst üste ister karşılıklı ister çapraz olarak yerlerini değiştirin sizin zevk ve tercihiniz diğer bir husus uzun modeller gerçekten geniş ve ferah temizlik açısından güzel yanlarıda var tabi görselliği de iyi bende içeriye akıllı yemlik ve harici suluk kullanıyorum kendi orijinal yemlik sulukları çabuk tozlanıp kirlenebliyor kafes içinde kuşlar çabuk mikrop kapabilir.tercih sizin.m 12 modelinde 7-8 kuş rahatlıkla bakılır.yinede merak ettiğiniz birşey olursa severek yardımcı olurum.

fiyat olarak baktığım zaman ımac kafes 200 lira civarında gördüm internet fiyatını ben hagen vision m 12 modelini kullanıyorum kıyaslama yapacak olursak eğer çift olarak bakmak ve yavru almak istiyorsanız hagen m01 modelinde kafesin önden açılan yanyana iki adet kapısı olduğu için başka yanda yada arkada kapısı yok buda şu anlama geliyor yuvalık takmak isterseniz kafesin ya önünü kapatacaksınız kapı yumurtlama yada bakım zamanlarında yuvalığa yada kafese müdahale edememeniz anlamına gelir yada yavru alma amaçlı kullanamayacaksınız diğer bir alternatifte bazı kullanıcıların yaptığı gibi bir kaç teli keserek yana yada arkaya yuvalık takmanız oda sizin terchiniz ama size tavsiyem şu olur eğer 200 lira ve üzeri bir bütçeniz varsa hagenin uzun modellerinden alarak kullanmanız ben şuan m12 modelini kullanıyorum bir çift muhabbette diğer kapıyı aynen barlas bey gibi arkaya takıp yuvalığıda kafesin arkasına taktım.sorun olmadı yine uzun model olarak kullanıyorum hagen kafeslerin her birinin uzunluğu eşit yanı kapı olan parçaları aynı tarafta isterseniz üst üste ister karşılıklı ister çapraz olarak yerlerini değiştirin sizin zevk ve tercihiniz diğer bir husus uzun modeller gerçekten geniş ve ferah temizlik açısından güzel yanlarıda var tabi görselliği de iyi bende içeriye akıllı yemlik ve harici suluk kullanıyorum kendi orijinal yemlik sulukları çabuk tozlanıp kirlenebliyor kafes içinde kuşlar çabuk mikrop kapabilir.tercih sizin.m 12 modelinde 7-8 kuş rahatlıkla bakılır.yinede merak ettiğiniz birşey olursa severek yardımcı olurum.

Akıllı yemlik ve suluk için sizin kafesten bir resim alabilirmiyiz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 23:40 --

Bir de m12 kalın telli, m02 ise ince tel olmasının muhabbet kuşu için bir avantajı veya dezavantajı var mı? İnce telliyimi yoksa kalın telliyi mi seçelim?

Akıllı yemlik ve suluk için sizin kafesten bir resim alabilirmiyiz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 23:40 --

Bir de m12 kalın telli, m02 ise ince tel olmasının muhabbet kuşu için bir avantajı veya dezavantajı var mı? İnce telliyimi yoksa kalın telliyi mi seçelim?

m12 kalın telli ve aralıklı ancak m02 ince ve 1 daha az aralıklı. Aslında ikisi de ideal kuşlar için.

Yani akıllı yemlik için ve muhabbet kuşu için hangisini tercih etmeliyim? Yani özellikle akıllı yemlik kafamı kurcalıyor

Yuvalık kullanacaksanız ve tel kesmeyi göze alacaksanız m01 s01 olanı alın derim. Akıllı yemliği ben çift tarafıda kapılı olduğu için kafesin (m02) diğer kapıya taktım. Ancak teller esnetilip te takılabiliyıor, aynı zamanda çok sağlam kafes telleri. Karar sizin.

Hanisi metal ? İkiside metal ve paslanmazsa ikisinide tercih edebilirsin . Ama bir tanesi plastik ve boyalıysa almasan iyi olur :)

ikisi de metal. hagenin iskeleti plastik. taban ve çerçeveleri yani.

Geri