Karadeniz Pet

Sizce hangi yem karışımı

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba şimdi ya quik yada versela laga yem alacağım markaları bi kenara bırakalım sizce hangi karışım iyi .
Quik :. YEMİN İÇERİĞİ::SARI DARI,KIZIL DARI,BEYAZ DARI,ASPUR,SOYULMUŞ YULAF,NİJER TOHUMU

Versela laga:Sarı darı % 52 kırmızı darı %16 ak darı % 12 soyulmuş yulaf,%9 kanarya tohumu,%5 keten tohumu %3 yalancı safran % 2,5 nijer tohumu % 0,5
Arada neredeyse 2 kat fiyat farkı var sizce değer mu ?

Son düzenleme:
Yem içeriği kadar ideal karışım oranı da önemlidir.

Özel değil neden olsun..
Versele Laga, Vivid, Bravo kullandım. Şimdi Natural aldım, çok tavsiye ettiler. Henüz açmadım çuvalı.
Ben içine %15 akdarı ve %15 aspur ilave ediyorum yemlerin.

Anladım teşekkür ederim

Mineral bloglari vs. Quik kullaniyorum bende. Kumunda quik. Yem konusuna gelirsek petshopun karisik posetlere koyarak verdigi bi yem var. Ben onu kullaniyorum icerigi hakkinda bilgim yok :) ama eski kusumdan suanki kusuma kadar hep onu kullandim hicbir sorun yasamadim. 3 torba alip yogurt kovasinda sakliyorum.

Özel değil neden olsun..
Versele Laga, Vivid, Bravo kullandım. Şimdi Natural aldım, çok tavsiye ettiler. Henüz açmadım çuvalı.

Peki son olarak quik markası sizce nasıl

Kuşlarıma bir yemlikte sabit olarak versele laga diğerinde değişmeli olarak quik , bonnie,kiki max yemlerini kullanıyorum. Her seferinde versele lagayı daha çok tüketiyorlar. En son versele laga yanına Mybestpetshop un excellent yem karışımını aldım onu daha deneme fırsatım olmadı. Ancak yukarıdaki yazdığım yemler içinde kuşlarım en çok versele lagayı tercih ettiler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşlarıma bir yemlikte sabit olarak versele laga diğerinde değişmeli olarak quik , bonnie,kiki max yemlerini kullanıyorum. Her seferinde versele lagayı daha çok tüketiyorlar. En son versele laga yanına Mybestpetshop un excellent yem karışımını aldım onu daha deneme fırsatım olmadı. Ancak yukarıdaki yazdığım yemler içinde kuşlarım en çok versele lagayı tercih ettiler.

Versela laga en iyisi ancak fiyati da çok iyi :)

Quik yemi hic vermedim kusuma ama benim kusum da versele lagayi cook severek tuketiyor.

Belki özeldir ama siz ne kullanıyorsunuz :) ben aslında quik kullanıyorum memnunum ama daha iyisi varsa neden olmasin

ben deli nature kullanıyorum karışımı aşağıda aspur oranı yüksek olduğu için tercih ettim apur oranını yüksek olması iyidir diye duymuştum

İÇERİĞİ:
%36 KANARYA YEMİ
% 25 SARI-BEYAZ DARI
%10 SARI PANICIUM
% 8 JAPON DARISI
% 5 SOYULMUŞ YULAF
% 4 KENEVİR TOHUMU
%2 NİJER TOHUMU

Özel değil neden olsun..
Levent bey hobi m003 self budgerigar mix var içeriği deli nature ile aynı fakat içinde yulaf yok onunyerine %50 aspur var aspuru extradan almakdansa bu marka iyiyse eğer bunu almak almak daha mantıklı sanki ak darı oranı nekadar bilmiyorum yüksekse onuda katmaya gerek kalmaz heralde
yulafın olmaması yem ufleme makinasından geçmediği için iyi olmuş bence

elimdeki deli nature bitince bundan almayı düşünüyorum ben

Son düzenleme:
Versele-Laga tavsiye ederim. Vitakraft bulabilsen en iyi yem. Gerçekten içeriği çok zengin bir yem ama şu anda reklamları olmasına rağmen stoklarda yok. 2016'da gelecek diye bekliyoruz.

Versele-Laga tavsiye ederim. Vitakraft bulabilsen en iyi yem. Gerçekten içeriği çok zengin bir yem ama şu anda reklamları olmasına rağmen stoklarda yok. 2016'da gelecek diye bekliyoruz.

Gelse bende alacağım kaçırmam kesinlikle.

Bu aspur kanaryalara tek yem olarak mi veriliyor ? Eğer boyleyse kanaryalarda da yağlanma olmaz mi?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION]' in rekoruna gidiyorum, daha yumurta gelir mi yarın belli olacak. Yumurtalar da dolu hep.
Bu gün ilk yavru çıkmış. 2. sıradaki yumurtayı delmişler.. :( akşamdan beri canım sıkkın. Neyse bakalım kısmet, yarın 11. yumurta gelecekmi..

Geri