petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

sizce konuşmaması normal mi ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve rüyaperii tarafından 10 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. rüyaperii

Öncelikle merhaba kuşumu alalı yaklaşık iki ay oldu günde 15-20 dakika kadar konuşuyorum benim konuştuklarımı pek dinlemiyor ve hala daha konuşmadı :( kuşum erkek cevaplarınızı bekliyorum

2. Fuat E. GÜL

akşam vakti bütün ışıkları falan kapatın , onun dikkatini çekecek hiçbirşey olmasın . Sonra öğretmek istediğin kelimeyi 20-30 dakika kadar tekrarla zamanla konuşmaya çalışır sonradan öğrenir öğrendikten sonra diğer kelimeleri dahada çabuk öğretebilirsin bu şekilde .

3. rüyaperii

tamam o zaman deneyeceğim teşekkürler

4. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    neyin nasıl olacağı belli olmuyor aslında, kuşun kabiliyetine de bağlı, uğraşmanız gerekiyor, mesela komşumuza kardeşinin bebekleri olduğundan dolayı kuşunu komşumuza vermiş, yaklaşık bir yaşlarında bir dişi, konuşmayan kuş orada dört beş kelime konuşmaya başladı, öle fazlada ilgi göstermemişler, şans işte :)

5. rüyaperii

anlıyorum , sağolun

6. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    siz ilgilenmeye devam edin, sizle arkadaşlık kursun, emin oldun konuşmasından daha eğlenceli olacaktır.

7. rüyaperii

cevaplarınız için teşekkür ederim biraz daha sabırlı olmaya çalışacağım yinede umarım konuşur

8. nur erim

nur erim Guest

Konuşmasl o kadar önemli değil bence benimki 4 yıldır bizimle 15 tane kelime konuşuyor ama hala yabani bir türlü bize alışmadı hala ısırıyor eğitmek daha önemli yinede illa konuşsun diyorsanız sık sık müzik dinletin yanında televizyonu açın sessiz kalmasın yani

9. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuşun yeteneği ne bağlı fakat öyle iki üç ayda konuşacak diye bişey yok
    benim tavsiyem sabah erken saatlerde uğraş tek olması lazım kafeste
    bi kelimeye yoğun laş yarim saat tekrarla iki hafta yap yavaş yavaş dili çözülür
    sen nerden biliyorsun dersen iki yaşında erkek jumbom var 14 kelime konusturdum
    konusturucu felan yemler var sakin alma hepsi fason
    kuşun yeteneği senin Azmin yeter

Sayfayı Paylaş