petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

sizce mavişim ne diyor :D

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Işıl KEGEÇ tarafından 11 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Işıl KEGEÇ
    Gizli

selam arkadaşlar maviş ayaklarımda böyle sesler çıkarıyor çok seviyor ayaklarıma konmayı :D sizce konuşma hareketleri yapıyor mu? maviş eve geleli 2 hafta oldu daha önce çok ısırıyordu yaklasmıyordu şimdi hep ayaklarımda omuzumda 1 yasında olduğu için alışmaz dediler ama şimdilik iyi anlaşıyoruz sizlerinde değerli yorumlarınızı bekliyorum
    maviş - YouTube

2. seni tebrik ederim ona yavaş yavaş konuşmayı öğretiyorsun yakında konuşur diye düşünüyorum bu sesler benim kuşumdada oluyodu gün geçtikçe daha güzel telaffuz ediyordu kelimeleri sonunda gerçek bi babacık dedi ama kaçtı pencereden

#2 Özgün Can ERDOĞAN, 11 Nisan 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Nisan 2013
  3. Işıl KEGEÇ
    Gizli

sizce kelimeleri anlaşılıyomu arada bi aşkım diyo babacık erman, ışıl aşkım diyo burda belli degil ama çok degişik sesler çıkarıyo

4. bana kalırsa videodan anlaşılmıyo fazla ama gerçekte anlaşıdığından eminim benim kuşumda öyleydi bende videosunu çektim ama anlaşılmıyo diye sildim:(
    bende dün yeni kuş aldım sarı yeşil bişeyşimdi yem yiyo benden çok kaçıyo adı bıcırık:D

5. Işıl KEGEÇ
    Gizli

ben alalı 2 hafta oldu aldığımda eski sahibinin adını erman diyodu sadece ama şimdi 2 3 kelime öğrendi 1 yaşında diye konuşmaz alışmaz dediler çok tereddüt etmiştim ama şimdi yaklaşıy bana koluma konuyo ama hiç ummadık anda bi ısırıyo kanatıyo resmen ona çağre bulamadım işte :D
    bu arada kuşunuz hayırlı olsun

6. öncelikle teşekkür ederim

gaga taşı var bende ona alıştırmaya çalışıyorum gagasının ucunu kanatmıcak yada zarar vermicek şekilde körleştiriyo . körleştiriyo dediğim seni korkutmasın hiç bişey olmuyo kuşa yeminide yiyebiliyo suyunuda içebiliyo

7. Işıl KEGEÇ
    Gizli

bende hem gaga taşı var hemde mürekp balığı kemiği var kafesteyken en çok onları gagalayıp konuşuyo :)

8. o zaman sen herşeyi yapmışsın bana kalırsa petshopa gidip sor

9. Işıl KEGEÇ
    Gizli

bilmiyorum ki yeni aldım diye böyle oldugunu düşünmüştüm zamana bıraktım

10. anlaşılan zamana bırakmak işe yaramamış

#10 Özgün Can ERDOĞAN, 11 Nisan 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Nisan 2013
  11. Işıl KEGEÇ
    Gizli

12. Yücel YETİMOĞLU
    Gizli

hayırlı olsun ışıl hanım ;) babacık ile aşkım kelimelerini anladm yaşına göre çok iyi ögretiyosunuz...

iyi forumlar

13. Işıl KEGEÇ
    Gizli

aslında daha çok konuşuyo ama net anlaşılmıyo kafesinde çok konusuyo ama anlayamıyorum tabi :D

14. Kerem KAPLAN
    Gizli

O 2 haftada neler yaptınız nasıl yaklaştınız anlatırmısınız :)

15. Işıl KEGEÇ
    Gizli

aldığım kişi evcil dedi ilk günler hiç yaklaşmadı bize ve ben çalışıyorum sadece akşamları ilgilendim eşimde çok ilgilendi devamlı konuşuyorum onunla şimdilerde omzuma kafama konuyo ama en çok ayaklarıma geliyo orda konuşuyo tam anlaşılmıyo ama zamanlaa düzelir tek sorunumuz ısırıyo :D 1 yaşında olduğu için zor olacak diye düşündüm ama hemen kapıyp kelimeleri ve işe giderken hergün sabah kısık sesli radyo acıyorum onunda faydası var

16. Işıl KEGEÇ
    Gizli

diğer ustalardan da yorum almak isterim

17. Sehimerdan KARA
    Gizli

Gerçekten helal olsun demek istiyorum zor konuşması beklenen yaşı geçmiş bir kuşu yavaş yavaş konuşturmaya başlamışsınız bayagı çok ilgileniyorsunuz demekki :) umarım devamı gelecektir videodan pek fazla belli olmuyor ama emin olun daha iyi konuşacaktır...

18. Işıl KEGEÇ
    Gizli

teşşekürler 2 hafta oldu alalı aldığım kişi 1 yaşında dedi sadece ermann diyodu çalıştığım için akşamları ilgileniyorum evde yokkende radyo açıyorum

19. Işıl KEGEÇ
    Gizli

Başka fikri olan yokmu arkadaşlar 1 yaşında olmasına rağmen daha çok bişeyler öğrenebilir mi

Sayfayı Paylaş