Karadeniz Pet

Sizce nasıl yapmalıyım ?

mosko

Yeni Üye
Merhaba;

muhabbet kuşlarını çok severim. Geçen sene bir arkadaş aracılığı ile 4 çift muhabbet satın aldım. Hazır eş tutmuş diye aldık kuşlar 7-8 ay durdu 1 tane yumurta vermedi. Bende 5.ayda yani 17 mayıs 2016 tarihinde arkadaşımın kuşlarından çıkan 12 adet yavru muhabbet aldım. Aldığımda ortalama 1 ile 2 aylık arasındaydılar. 3 aydır da bende duruyorlar 4-5 aylık birşeyler sanırım. Dişi ve erkek olmak üzere ikiye ayırıp çift hanelerde bakıyorum. Erkekler üstte dişiler altta. Şimdi size sorum şu. Bunları ne zaman bir araya atmalıyım. Kaç aylık olduğunda atsam daha çabuk eş tutarlar. Bunların böyle ayrı olması bir avantaj olurmu ? Çift hane küçük gelecek salma yapmam gerekiyor kaçıncı ayda salmaya hepsini atmalıyım ? şimdiden teşekkürler

Bildiğim kadarıyla yavruluktan beri beraber olan kuşların eş tutma ihtimali daha fazlaymış şimdiden hepsini bir araya koyabilirsiniz bence bi sorun olcağını düşünmüyorum

Hayirli olsun oncelikle erkek disi kuslari birarada tutun zamanla gozlemleyip anlasan es tutanlari kafese alin kuslar kucukken daha kolay es tutar es secmez cift aldiginiz kuslar sizdeyse hala onlarida bir salmada birlestirin kus cok nasilsa istedikleriyle es olsunlar daha kolay yavru alirsiniz