Karadeniz Pet

Sizce nasıllar ?

• Konbuyu başlatan Osman ÖZDAL
  • Başlangıç tarihi
O

Osman ÖZDAL

Guest
Yorumlarınızı bekliyorum resim linkleri aşağıdadır

Maşaallah ikisi de kızışmışlar onları kafesin içinden dışarı çıkarmayın derim.Yüksek bir yere asın ve fazla rahatsız etmeyin mamasını vs. eksik etmeyin inşallah yavru mubişler gelir :)

Pek çıkarmıyorum zaten haftada bir çıkarıyorum uçuruyorum.. Yemleri suları herşeyleri yerinde gerisi onlara kalmış :)

maşallah.. kafesten cıkarırsanız ve yerlerini durmadan degiştirirseniz yavru alma imkanınız 0 a dogru iner..

Yukarıda da belirttiğim gibi kafesten çıkarmıyorum. Bugün uzun zaman olmuştu çıkmayalı ve serbest bıraktım ikisini de artık yumurta koyup yavru büyüyene kadar çıkmak yok :) vitaminlerini alıyorlar mürekkep balığı kemiği yemler taze sular temiz kafesler gerisi onlara kaldı :)

Yukarıda da belirttiğim gibi kafesten çıkarmıyorum. Bugün uzun zaman olmuştu çıkmayalı ve serbest bıraktım ikisini de artık yumurta koyup yavru büyüyene kadar çıkmak yok :) vitaminlerini alıyorlar mürekkep balığı kemiği yemler taze sular temiz kafesler gerisi onlara kaldı :)

serbest bıraktım cümlenizden yola çıkarak söylemiştim :) hiç çıkarmamanız gerekiyor.. yavrular buyuse bile dısarı salınmaması gerekiyor bundan bahsediyorum..:)

Merak ettim kuluçkadaki çiftler yavru yuvadan atlayıncaya kadar kafesten hiç çıkarılmıyormu? Çıkınca ne oluyor.

Maşallahları var. Mama takviyesi yapıyor musunuz?

Yavru alınacak çiftlerin birbirleriyle ve yavrularla ilgilenmeleri için ilgilerinin başka yerde olmaması amacıyla dışarı çıkartılmaz.

MaşAllah kızışkın durumdalar. Kuşlarınız gayet güzel ve canlı kuşlar. Artık kuşların dışarı çıkması yasak :) Sessiz rahatsız edilmeyecekleri bir ortamda artık devamı onlara kalmış :) Hayırlısı olsun. Erkek 10 aylık - 1 yaşında dişi 7-8 aylık gibi geldi bana. Hayırlısı olsun :)

merhaba kafesten çıkarma olayında yavru vermeme olayı yüksek bir ihtimal midir? Acıkcası ben dişi kuşumun yanına bir erkek almak istiyorum yalnız kalmasın diye ancak yavrulamalarını da istemiyorum ne kadar çok o kadarda sorumluluk bu sorumluluğu almaya cesaret edemiyorum bir yandan da kuş yalnız kalsın istemiyorum ne önerirsiniz.

çok güzel bir çift inşallah güzel verimli yavru alırsınız. Maşallah

merhaba kafesten çıkarma olayında yavru vermeme olayı yüksek bir ihtimal midir? Acıkcası ben dişi kuşumun yanına bir erkek almak istiyorum yalnız kalmasın diye ancak yavrulamalarını da istemiyorum ne kadar çok o kadarda sorumluluk bu sorumluluğu almaya cesaret edemiyorum bir yandan da kuş yalnız kalsın istemiyorum ne önerirsiniz.

Çok yüksek bir ihtimal olmasa da kuşları büyük ölçüde etkiler. Kuşlar kafeste birbirlerinden başka bir şey görmeyip sadece birbirleriyle ilgilendiklerinden ve bu süreçleri birbirleriyle değerlendirdiklerinden dolayı yavru alımı hem daha çabuk hem daha kolay olur. Diğer türlü kafes dışında korkacağı şeyler, bir yere çarpıp düşme vs. herhangi bir durum da onları etkileyebilir.
Yavrulamalarını istemiyorsanız kızıştırıcı şeyler vermezsiniz (nijer tohumu vs. gibi) yuvalık takmazsınız. Eğer kuş yalnız kalmasın diyorsanız alın derim ama eğer size alışıksa almayın boşverin o zaten size alışmıştır başka bir kuş aramaz kolay kolay.

Maşallahları var. Mama takviyesi yapıyor musunuz?

Mama derken ? Kizistirmak icin araştırdığım bal gibi havuç gibi karışımlar hazırlıyorum yemlerine karıştırıyorum bunları. Merak saldim bu işe muhabbet kuşlarını cok iyi inceledim forumlardan bilgi sahibi oldum. Kuşlara cok iyi bakıyorum yumurta vermezlerse nankordurler :)

Çok yüksek bir ihtimal olmasa da kuşları büyük ölçüde etkiler. Kuşlar kafeste birbirlerinden başka bir şey görmeyip sadece birbirleriyle ilgilendiklerinden ve bu süreçleri birbirleriyle değerlendirdiklerinden dolayı yavru alımı hem daha çabuk hem daha kolay olur. Diğer türlü kafes dışında korkacağı şeyler, bir yere çarpıp düşme vs. herhangi bir durum da onları etkileyebilir.
Yavrulamalarını istemiyorsanız kızıştırıcı şeyler vermezsiniz (nijer tohumu vs. gibi) yuvalık takmazsınız. Eğer kuş yalnız kalmasın diyorsanız alın derim ama eğer size alışıksa almayın boşverin o zaten size alışmıştır başka bir kuş aramaz kolay kolay.

++++++++++++++++

sağolun önerilerinizi dikkate alacağım.