Karadeniz Pet

Sizce ne sürmeliyim

Berrin YASMİN

Emektar Üye
dişimin ilk kuluçkasında böyle bi bi şey olmuş şimdi ise biraz daha büyümüş yara ve kanamış acaba erkek mi yaptı bilmiyorum dişi 2ci kuluçkasında bazen dışarı çıkıyor diye dişi erkek yapmış olabilir sizce ne sürmeliyim zeytin yağı sürsem iyi gelir mi.?

Gecmiş olsun.Terramycin sürebilirsiniz, kötü görünüyor dikkat edin lütfen enfeksiyon kapmasın

Bence suan kuluckadaki yumurtalara degil kusunuza önem vermelisiniz ayırıp bir süre dinlendirmelisiniz kusunuzu o sırada da tedavisini yapmalısınız.

yazık ya hayvana umarım düzelir.. Mantar olabilme ihtimali yüksek kaşımakdan kendi kendine yara vermişde olabilir.. Bencede kuluçkadaki yavrulardan ziyade bu dişiye acilen müdahalede bulunması gerekiyor..

kardeş tentürdiot sür hem yarayı cok cabuk kapatıp kurutuyor hemde mikropları oldürüyor krem tarzı şekler sürdüğün zaman yaranın kapanması normalınden de uzun sürüyor bilgilerinize

Tentürdiyot sürün sonrasında krem olarak teramiycn yada bepanten ile destekleyin 1 2 hafta hergun tekrarlayın

arkadaşlar gerekeni söylemişler teramisin ve yara kremi iyi gelir

teşekkür ederim şimdi alırım hemen kuluçkada dişi sürünce sorun olur mu.? Acaba zeytin yağının faydası olur mu bepantenin melhemini mi alayım

teramiycn alın bulamazsanız bepanten alternatif öncelikle tentürtiyot sürün sonrasında krem sürün hergün bunu yapın sıkıntı olabilir ama yapılması gereken bişey günce bir kere kusu almanız genelde sıkıntı yaratmıyor ama ihtimal var kusun piskolojisi ile alakalı gecmiş olsun

teramiycn alın bulamazsanız bepanten alternatif öncelikle tentürtiyot sürün sonrasında krem sürün hergün bunu yapın sıkıntı olabilir ama yapılması gereken bişey günce bir kere kusu almanız genelde sıkıntı yaratmıyor ama ihtimal var kusun piskolojisi ile alakalı gecmiş olsun

Aldım teramiycn batikon aldım tentürdüyot yokmuş hemen sürcem şimdi yavrular çıkınca sorun olur mu o yüzden sordum tekrar teşekkür ederim inşallah düzelir kuluçkadayken oldu.

Son düzenleme:
Geri