Karadeniz Pet

Sizce ne yapmalıyım. İkilemde Kaldım.

furkanustunbas

Yeni Üye
Muhabbet kuşumda hava kesesi yangısı varmış. Veteriner tedavi için neoprim verdi. Kullandım ve hayvan 2-3 günde toparlandı kusma-öğürme hareketi vardı kesildi. Yem yerken çok zorlanıyordu şimdi düzgün yiyor, sürekli gözleri kapanıyordu ve uyku halindeydi o da geçti. Fakat ilaç kuşa yan etki yapıyor. Hayvan gece uyurken çığlık atmaya başlıyor ve bir süre ayaklarından birini hareket ettiremiyor. Şoka girmiş gibi gergin oluyor sonra geçiyor. Bu yüzden ilacı normalde 3 gün kullanmam gerekirken 2 günün sabahı kestim. Hayvan gayet iyiyken akşam kustu, suyuna ilaçtan katıp şırıngayla verdim, hayvan yine hareketlendi, omzumda şakımaya, kulağımla, saçımla oynamaya başladı fakat ilacı vermediğim gün hiçbir şey yokken şimdi yine çığlık attı ve aynı şok gerçekleşti. Biraz önce toparladı yine. Sizce ne yapmalıyım ? İlaç vermeyince kusuyor, verince kusmuyor ama yan etki var. Ne önerirsiniz. Dozunu mu düşüreyim yoksa kendi içtiği yeter diyip şırıngayla vermekten mi vazgeçeyim?

ilacın dozu nedir? kaç litre suya kaç gr ilaç katıyorsunuz?

Yarım cay bardagı suya cay kasıgının ceyregiyle atıyorum ilacı. Veteriner cay kasıgının ucuyal dedi. Cok muallak bir kavram cay kasıgının ucu. Acaba fazla mı koyurum ilacı.

Ilac nedir talimati nedir bilmem ama fazla gibi bir genelde bir suluga cay kasiginin ucu ile atilir ortalama suluklar 100 cc civari eder oda 1 cay bardagina yakindir yani yarim cay bardagina ceyrek cay kasigi sanki fazla gibi

Bence dozu azaltın..Sorun devam ederse de veterinere gidin..

D2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri