Karadeniz Pet

Sizce ne yapmalıyım?

• Konbuyu başlatan ferhat yöndemli
  • Başlangıç tarihi
F

ferhat yöndemli

Guest
Merhabalar, yaklasık 1,5 yıldır muhabbet kusu besliyorum ve resimde gördüğünüz mavi erkek ben aldığımda daha birkaç haftalıktı.Bir eş almaya karar verdim ve görücü usulü olmasın kendi seçsin diye:) petshopa götürdüm bizimkini, lakin ne o eş seçebildi kendine nede ben en sonunda resimde gördüğünüz dişiyi verdi petshop sahibi.Birkaç gün (5 gün) ayrı kafeslerde tuttum dün de dolassınlar diye dışarı çıkarttım ve bir baktım dişi erkeğin kafesine girmiş bende fırsat bilip orda bıraktım ama akşamına kavga etmeye başladılar ve tekrar ayırdım sizce şimdi ne yapmalıyım? Not:dişinin ırkı,yaşı,kızışmış olup olmadığı ve tabi mümkünse sağlıklı olup olmadığı hakkında tecrübeli arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim, saygılar..

jYMQWm.jpg

EELyRZ.jpg

Dişiniz sağlıklı kızışmış güzel bir kuş bence şiddetli kavgalar olmadıkça ayırmayın dişiyi erkeğin yanına atın ve yuvalığı takın derim

onlara ellerimle güzel bir yuvalık yapıyorum bitirince hemen takacağım inş:) Peki notda belirtiğim konu lar hakkında fikriniz var mı?Birde dişinin basının üstünde olan parça yeşiller zamanla kaybolur mu sizce?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:18 -->-> Daha önceki mesaj 02:16 --

Bir sorum daha var :? Dişinin dışkısı erkeğe göre epey bi büyük bunun sebebi ne olabilir çok garibime gitti benimde:)

Sadece yaşını tahmin edemeyeceğim diğerlerini belirtmiştim zaten o yeşillikler doğuştan desen gibi duruyor kaybolacağını düşünmüyorum.. Yuvalık takılı olmadığından yan yana koyulan kuşlardan dişi kuş da erkeğe zarar verebilir. Siz biran önce takın derim

yorumlarınız için teşekkür ederim bugun yuvalığı taktım:) bakalım napacaklar:)

Geri