petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sizce ne yapmalıyım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Berk ŞAHİN tarafından 10 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kuşlarım aldıgım gün(Cumartesi ) yumurtladı ,pazartesi 2. yumurtasını bıraktı yuvalıga hiç yatmadı kuluçkaya dün 3. yumurtasını atması lazımdı cünkü hayla poposu şiş ve dışkıları büyüktü ama atmadılar ne yapmalıyım yerlerinimi değiştirmeliyim (Bir arkadasın tavsiyesiyle oturma odasına koydum yanlışmı yaptım acaba) yüksek bir yeremi almalıyım ,yumurtaları ne yapayım sizce dursunmu bir kuşçu abimiz yerlerini beğenmemiştir ondan yatmıyolardır düzgün bir yere koy 2.çiftlesmeden alırsın dedi .Sizce ne yapmalıyım yardım edin lütfen

2. Süleyman Aydın

Yüksek ve sessiz yere al.

Kuşlarım hiç yumurtlamadığı için bilmiyorum ama, istersen bi dişiyi yuvaya koy yumurtayı görünce belki oturur.

3. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    biliyor yuvayı ama cekiniyor sanırım yumurtaları yuvaya yumurtladı tabi 2.si ni vallaha cok caresizim suan takılıyolar öyle erkek full tünekte dişi hareketli

4. Süleyman Aydın

Yumurtayı yuvaya yumurtladıysa otururdu o zaman üstüne yanlış olmayasınız

5. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0

Yok hayır yuvalıga girdigini 1 kere gördüm dahada görmedim erkekle birbirlerini kasıyıp besliyorlar ama yatmadı daha hiç

6. Erdem Demir

Yer değişikliğinden dolayı strese girmiş olabilir. Eğer strese girdiyse yumurtladıklarını kırabılır baska yumurtlamayabılır ama bu tamamen kusunuzun karakterıne baglı.

7. Süleyman Aydın

Valla ustam hiç yavrum olmadığı için bilemiyorum bilenler size yardım edecektir.

8. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Peki teşekkürler. :)

Vallaha daha ne kırdı nede birşey yaptı 2 tane yumurta duruyor hayla kambur duruyo suan valla yer değiştiricem sanırım

9. mesutyldrm

Yer değişikliği, ortamın sesi, insanların yumurta veya yavrular ile ilgilenmesi dişiyi kızdırabilir bunlara dikkat edelim, mümkün olduğunca yüksek, sessiz yerleri tercih edelim. Yer değiştirme konusunda ise şunları söylemeliyim eğer dişi yumurtaya yatmıyorsa zaten yer değiştirmek zorundasın bu kuşa kötülük değil iyilik olur. Kuşun yeni yerini ise eski yerini analiz ederek seçmelisin, iyice izle bakalım hangi durumlarda sinirleniyor, gergin ve huzursuz, büyük gözler ile etrafa bakıyor iyi analiz önemli :)

10. EMRE PAKDEMİRLİ

Arkadaşlar ben jako papağan buldum , ama birtürlü konuşmuyor bilginiz varmı ?

11. armand0

armand0 Guest

2. yumurtayı nerede bıraktıysa kafesi oraya koy belki bir ihtimal yatar

12. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam sağolun dediğinizi yapıcam ama müsait yerim yok malesef malum kafes buyuk oldugu için bi odamda dolabın üstü var ama oda ısık gormuyo sabahları biraz aydınlık ordada sakin oluyolar ondan koymadım

2. yumurtayı yuvalıga yaptı o gunden beri yeri sabit zaten

Sayfayı Paylaş