Karadeniz Pet

Sizce ne yapmalıyım

Berk ŞAHİN

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşlarım aldıgım gün(Cumartesi ) yumurtladı ,pazartesi 2. yumurtasını bıraktı yuvalıga hiç yatmadı kuluçkaya dün 3. yumurtasını atması lazımdı cünkü hayla poposu şiş ve dışkıları büyüktü ama atmadılar ne yapmalıyım yerlerinimi değiştirmeliyim (Bir arkadasın tavsiyesiyle oturma odasına koydum yanlışmı yaptım acaba) yüksek bir yeremi almalıyım ,yumurtaları ne yapayım sizce dursunmu bir kuşçu abimiz yerlerini beğenmemiştir ondan yatmıyolardır düzgün bir yere koy 2.çiftlesmeden alırsın dedi .Sizce ne yapmalıyım yardım edin lütfen

Yüksek ve sessiz yere al.

Kuşlarım hiç yumurtlamadığı için bilmiyorum ama, istersen bi dişiyi yuvaya koy yumurtayı görünce belki oturur.

biliyor yuvayı ama cekiniyor sanırım yumurtaları yuvaya yumurtladı tabi 2.si ni vallaha cok caresizim suan takılıyolar öyle erkek full tünekte dişi hareketli

Yumurtayı yuvaya yumurtladıysa otururdu o zaman üstüne yanlış olmayasınız

Yer değişikliğinden dolayı strese girmiş olabilir. Eğer strese girdiyse yumurtladıklarını kırabılır baska yumurtlamayabılır ama bu tamamen kusunuzun karakterıne baglı.

Valla ustam hiç yavrum olmadığı için bilemiyorum bilenler size yardım edecektir.

Valla ustam hiç yavrum olmadığı için bilemiyorum bilenler size yardım edecektir.
Peki teşekkürler. :)

Yer değişikliğinden dolayı strese girmiş olabilir. Eğer strese girdiyse yumurtladıklarını kırabılır baska yumurtlamayabılır ama bu tamamen kusunuzun karakterıne baglı.

Vallaha daha ne kırdı nede birşey yaptı 2 tane yumurta duruyor hayla kambur duruyo suan valla yer değiştiricem sanırım

Yer değişikliği, ortamın sesi, insanların yumurta veya yavrular ile ilgilenmesi dişiyi kızdırabilir bunlara dikkat edelim, mümkün olduğunca yüksek, sessiz yerleri tercih edelim. Yer değiştirme konusunda ise şunları söylemeliyim eğer dişi yumurtaya yatmıyorsa zaten yer değiştirmek zorundasın bu kuşa kötülük değil iyilik olur. Kuşun yeni yerini ise eski yerini analiz ederek seçmelisin, iyice izle bakalım hangi durumlarda sinirleniyor, gergin ve huzursuz, büyük gözler ile etrafa bakıyor iyi analiz önemli :)

Arkadaşlar ben jako papağan buldum , ama birtürlü konuşmuyor bilginiz varmı ?

2. yumurtayı nerede bıraktıysa kafesi oraya koy belki bir ihtimal yatar

Yer değişikliği, ortamın sesi, insanların yumurta veya yavrular ile ilgilenmesi dişiyi kızdırabilir bunlara dikkat edelim, mümkün olduğunca yüksek, sessiz yerleri tercih edelim. Yer değiştirme konusunda ise şunları söylemeliyim eğer dişi yumurtaya yatmıyorsa zaten yer değiştirmek zorundasın bu kuşa kötülük değil iyilik olur. Kuşun yeni yerini ise eski yerini analiz ederek seçmelisin, iyice izle bakalım hangi durumlarda sinirleniyor, gergin ve huzursuz, büyük gözler ile etrafa bakıyor iyi analiz önemli :)
Tamam sağolun dediğinizi yapıcam ama müsait yerim yok malesef malum kafes buyuk oldugu için bi odamda dolabın üstü var ama oda ısık gormuyo sabahları biraz aydınlık ordada sakin oluyolar ondan koymadım

2. yumurtayı nerede bıraktıysa kafesi oraya koy belki bir ihtimal yatar

2. yumurtayı yuvalıga yaptı o gunden beri yeri sabit zaten