Karadeniz Pet

sizce neden olabilir yumurta kırık....

bomotoy

Meraklı Üye
sizce neden kaynaklanabilir 1-2 saat önce yumurtlucaktı az önce yumurtlamış olmalı açtım baktım yumurta kırık bi vaziyette erkek mi kırdı diye şüphelendim...
jvN8yD.jpg
MPB0vM.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:20 -->-> Daha önceki mesaj 15:13 --

yok mu kimse ? cevap vericek ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:26 -->-> Daha önceki mesaj 15:20 --

sizce neden kaynaklanabilir 1-2 saat önce yumurtlucaktı az önce yumurtlamış olmalı açtım baktım yumurta kırık bi vaziyette erkek mi kırdı diye şüphelendim...[ımg]http://i.hizliresim.com/jvn8yd.jpg[/ımg][ımg]http://i.hizliresim.com/mpb0vm.jpg[/ımg]

[sıze=1]-- muhabbetkusu.com.tr; flood engellendi -->-> yeni yazılan mesaj 15:20 -->-> daha önceki mesaj 15:13 --[/sıze]

yok mu kimse ? Cevap vericek ?

şimdi aldım yumurtayı çiftimin ilk yumurtası dişi daha önce yumurta yaptı bende yumurta kağıt gibi kabuk çok ince muhakkak ondan kırılmış sanırım

Son düzenleme:
kırmış değil yemişler zatengördüğüm kadarı ile yarısı yok kabuğun. kalsiyum takviyesi yapın derim.

sizce neden kaynaklanabilir 1-2 saat önce yumurtlucaktı az önce yumurtlamış olmalı açtım baktım yumurta kırık bi vaziyette erkek mi kırdı diye şüphelendim...
jvN8yD.jpg
MPB0vM.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:20 -->-> Daha önceki mesaj 15:13 --

yok mu kimse ? cevap vericek ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:26 -->-> Daha önceki mesaj 15:20 --

şimdi aldım yumurtayı çiftimin ilk yumurtası dişi daha önce yumurta yaptı bende yumurta kağıt gibi kabuk çok ince muhakkak ondan kırılmış sanırım
Kalamar kemiği yoksa koymalısın. Kalsiyum takviyesi gerekir. Mama vereceksen kabuklarını da içine rendele yumurtanın.

Yumurtayı yemişler o kesin
ince kabuklu yumurta nedeni
kalsiyum
eksikliği

kuş kumu kalamar kemiği gaga taşı mineral taşı ve haftada 2-3 kere mama veriyorum kalamar kemiği yemiyor hiç dişi yumurtanın kabuğu çokk çokk inceydi aldım yuvadan baktım bundan sonra yumurtlamaya devam eder mi ?

Kalsiyum eksikliğinden dolayi yemişler.
Kalamar kemiği yemiyorlar ise mama nin
içine biraz rendeleyin. Yumurtanın devamı
gelir ciftlesiyorsa.

kuşlarımda çiftleşme isteği çok dişi çiftleşme pozisyonu alıyor erkek tek ayağını atıp bekliyordu en son ben dün geldim şehirdışından çok takip edemedim..

Kalamar kemiği yemiyorsa toz halinde mamaya katmalısınız. Yumurtanın kabuğunu da toz haline getirip takabilirsiniz. Yumurtlar yine.

Benim erkek zevk için oyun oynuyor yumurtayla sonrada delip parcalayıp bırakıyor bir vaz geciremedim bende ayırıyorum günde 2 defa ciftleştiriyorum kuşları kuluçma zamanı yuvayı söküp erkegi dişinini yanına koyuyuyorum 30dk çiftleşiyorlar böylece zahmetli oluyor amam nbalım huylu huyundan vaz gecmiyor

Geri