Karadeniz Pet

Sizce yumurtlama yakınmıdır...

• Konbuyu başlatan Aziz SARI
  • Başlangıç tarihi
A

Aziz SARI

Guest
Merhaba arkadaşlar ,
Dişi kuşumu geçen sabah yuvanın içinde iş yapıyorken gördüm. Erkekte hemen başında yuvanın içinde nöbet tutuyordu. Ayrıca dişi kuşum da yaklaşık 4 gündür hafif kambur gibi düş bir şekilde duruyor genelde tünekte. Hafif popo tarafından biraz üstte şişkinlik olduğu belli oluyor. Ceresinin üstü de koyu kahverengi ve kabarık duruyor.

Sizce yumurtlamasına kaç gün kalmıştır.

Son olarak eskiden, tünekte duruyorken bacakları belli oluyor du , şimdi bu durum ortaya çıkınca bacakları çok belli olmuyor. Erkek kasıla kasıla yanında duruyor dişide sanki eğilmiş pozisyonda gibi duruyor. Sizce bunun nedeni nedir.

Cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Çiftleştikten 7-12 gün arası en geç yumurtlarlar, eğer anlattığınız şekilde ise yumurta var hadi hayırlı olsun.

Yumurtlıyacaksa normal ama bi kaç fotoğrafını çekip koyarsan daha net konuşuruz

Resim koyarsanız daha kesin birsekilde size cevap verebiliriz. ama söylediklerinize göre eger disi kus ciftlesttiyse yumurta yapması yakındır.

aynen kardeş bence yumurta var en geç 1 hafta

aynen kardeş bence yumurta var en geç 1 hafta

Ama yuvaya da uyumuyor şuan da . sürekli tünekte görüyorum. arasıra yem yemek için yemliğe gidiyor birden erkek celalleniyor kızıyor tekrar yukarı çıkıyor sonra erkek yem yiyor ona veriyor. normal bu dönemde bunlar değil mi.

Tünekte durması ve kambur pozisyonda durması da normal mi peki...

hepsi normal yumurtanın biraz daha olgunlaştığı zaman yuvadan ayrılmaz

Başka videoyu izleyen var mı. Yorumlarınızı çok merak ediyorum da..:)

Geri