Karadeniz Pet

Sizce yumurtlar mı ?

• Konbuyu başlatan Ahmet Atdag
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Atdag

Guest
Arkadaşlar merhaba size olayı özet geçeyim :)
2 çift kuşum vardı mavili-beyazlı çift ve yeşil çift olmak üzere. Çarşamba günü annem çifthanenin ortadaki bölmeyi açmış ve MAVİ DİŞİYLE YEŞİL ERKEK ÇİFTLEŞMİŞ YANİ EŞ OLMAYAN KUŞLAR ÇİFTLEŞMİŞ. bu arada mavi dişi hala eşinden yem alıyor ama hiç yüz vermiyor. yeşil erkek de beyaz erkeği dövüyor. Bu arada bahsi geçen dişi kuş kalamar kemiği tüketiyor bol bol.

Neyse cumartesi günü ben mavi dişinin yanına yeşil erkeği koydum yani annemin çiftleşti dediği kuşları. Oturdum izledim 2 defa çiftleşme girişimi oldu :) 3. de 20 30 saniye kadar çiftleştiler.

Pazar günü dişi kuş yuvalığa girip çıkmaya başladı. Ben de sonradan müdahale etmemek için yuvalığın için ince talaş koydum. Ondan sonra girmemiş hiç.
Şimdi soruma geleyim.
1-) Çiftleşme tam olmadı gibi geliyor bana çünkü 15 20 saniye sürdü sizce olmuş mudur ?
2-) Çiftleşmeden 7-10 gün sonra yumurta gelir deniyor bu da önümüzdeki çarşamba-cumartesi arası gibi bir zamanı işaret ediyor ama bizim dişide hiç öyle emareler yok sizce yumurtlar mı ?
3-) Çiftleştiği yeşil erkek eşi değil, dişi yumurtlarsa sizce erkek dişiyi besler mi ?

Bunlar da resimleri ;
e7YgXY.jpg

eo2389.jpg

Kgn8VO.jpg

wMXpg1.jpg

yorumlarınız için teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:50 -->-> Daha önceki mesaj 16:35 --

güncel arkadaşlar

Dişide sanki yumurta var kuyruk düşmüş kardeşim.Sen bu sıra fazla müdahele etme yavru gelecektir.

pek fazla müdahale etmiyorum da yuvalığa da girmiyor ki

yumurta var sanki

Maşallah güzellermiş kaza kurşunu ile karşı tarafa geçmiş inşallah yavrular gelir.